بازدید 3034
کد خبر: ۹۴۵۵۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰ 21 December 2019

عضو شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی کشور، کارآمدی و روزآمدی را از مهم ترین ویژگی‌های وزیر آینده جهاد کشاورزی خواند وگفت: انتخاب فردی مسلط به امور اجرایی و تقنینی در حوزه کشاورزی در حل بسیاری از مشکلات این وزارتخانه موثر خواهد بود.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا اوایل آذرماه و در پی استعفاي محمود حجتي از پست وزارت جهاد كشاورزي بود که اداره اين وزارتخانه حساس براي مدتي معین به سرپرست واگذار شد، مدتي كه قانون مهلتي سه ماهه براي آن در نظر گرفته است.

حال و با گذشت یک ماه از فرصت سه ماهه سرپرستی، گمانه زني‌ها درباره گزينه نهايي وزارت جهاد کشاورزی بيش از هر زمان ديگري است. در این زمینه كارشناسان و دست اندركاران حوزه كشاورزي فارغ از گزينه نهايي بر اين نظرند كه وزير آينده نه تنها بايد از بدنه وزارتخانه و آشنا به امور حوزه كشاورزي و منابع طبیعی باشد بلكه بر امور اجرايي هم اشراف داشته و به حوزه تقنين هم مسلط باشد.

پیمان عالمی با تایید این موضوع و با تاکید بر اینکه وزارت کشاورزی نیازمند نیرویی تحصلیکرده، کارآمد، روزآمد و آشنا به مسائل حوزه کشاورزی است گفت: وزراتخانه امروز نیازمند نیرویی است که با برنامه‌ریزی راهبردی کشاورزی آشنایی داشته تا از این مسیر بتواند گام های موثری در جهت حل مسائل زیربنایی حوزه کشاورزی بردارد.

رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم، بکارگیری تیم مجرب و مسلط به حوزه کشاورزی را از نخستین اولویت‌های وزیر آینده برشمرد و افزود: علاوه بر این برای بهبود امور، وزیر آینده باید نظام صنفی کشاورزی را به رسمیت شناخته و در تمام تصمیم‌گیریها و تصمیم‌سازی‌ها از حضور نماینده این تشکل بهره بگیرد، تجربه نشان داده که سیاست گذاری‌ها پشت درهای بسته و بدون مشارکت نماینده بهره‌برداران نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

وی درباره غلامرضا نوری به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی پست وزارت جهاد کشاورزی گفت: با سابقه ای که از دکتر نوری سراغ دارم ایشان را برای تصدی این پست شایسته می دانم زیرا کار خود را در این حوزه از مزرعه کشاورزی شروع کرده و در واقع کشاورز زاده ای است که از یک خانواده کشاورز وارد حوزه مدیریت کشاورزی شده است.

عالمی حضور نوری در پست های متفاوت جهادکشاورزی را از دیگر نقاط قوت او برشمرد و افزود: آقای نوری در دوره‌های متفاوت به عنوان کارشناس، رئیس اداره و مدیر در بدنه وزارت جهاد کشاورزی مشغول فعالیت بودند، علاوه بر این عضویت ایشان در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در زمان نمایندگی نیز نشان از علقه ایشان به این حوزه دارد.

وی با بیان اینکه حضور آقای نوری در مجلس باعث شده ایشان از اعتبار و اعتماد در بین نمایندگان برخوردار باشد ادامه داد: به دلیل همین اعتبار، ایشان می تواند کاتالیزوری موفق بین دولت و مجلس داشته باشد به این معنی که به دلیل شناختی که نمایندگان از ایشان دارند، در صورت تصدی پست وزارت بسیاری از اختلاف نظرها بین نمایندگان و وزاتخانه به حداقل خواهد رسید و ما شاهد نوعی همسویی خواهیم بود که به نفع دولت، مجلس و کشاورزان است.

عالمی با تاکید بر لزوم علمی و دانشگاهی بودن وزیر آینده افزود: تحصیلات آقای نوری از دوره کارشناسی تا دکتری در حوزه کشاورزی بوده و دارای مدرک مرتبط است که به نظر من این مولفه در روزآمدی ایشان برای رفع امور حوزه نفوذ وزارت جهاد کشاورزی موثر خواهد بود.

عضو شورای مرکزی نظام صنفی کشاورزی کشور با ابراز امیدواری نسبت به انتصاب فردی شایسته برای پست وزرات جهادکشاورزی تاکید کرد: به طور قطع وزیر آینده بایدبیشتر نگاه کشاورز محور داشته باشد تا کشاورزی محور، زیرا ابزار تولید محصول باکیفیت و کمیت در بخش کشاورزی، کشاورز است و بر این اساس باید اولویت با کشاورز باشد تا بتوان به تولید پایدار دست یافت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار پنومونی ایرج حریرچی محسن طاهری حسنی مبارک نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده
آخرین اخبار