بازدید 3901
قیمت حامل‌های انرژی برای سال آینده باید واقعی شود و دولت باید در این خصوص تصمیم‌گیری کند. ما در بخش خصوصی اعتقاد داریم که یارانه‌های پنهان که بخش بزرگی از یارانه‌ها را نیز شامل می‌شود باید حذف شود.
کد خبر: ۹۴۵۳۴۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹ 20 December 2019

رییس اتاق بازرگانی تهران کاهش تصدی‌گری در شرکت‌های دولتی، یکسان سازی نرخ ارز، حذف یارانه‌های پنهان و هزینه‌های غیرضروری را از جمله راهکارهای اصلاح بودجه در سال ۹۹ عنوان کرد.

مسعود خوانساری در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا درباره لایحه پیشنهادی بودجه ۱۳۹۹ کل کشور اظهار داشت: دولت برای آنکه مانع از کسری بودجه پیشنهادی خود برای سال آینده شود، در ابتدا باید هزینه‌هایش را به شدت کاهش دهد.

وی افزود: کشور در شرایط تحریمی و محدودیت های اقتصادی و تجاری قرار دارد و نمی‌توان تشکیلات و نهادهای اداری را به همان شیوه گذشته اداره کرد. لازم است تا اصلاحاتی در این خصوص انجام شود.

رییس اتاق تهران ادامه داد: دولت نه تنها باید بخشی از هزینه‌های خود را کاهش دهد بلکه باید از تصدی‌گری در شرکت‌های دولتی بکاهد.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر یکسان سازی نرخ ارز و حذف ارز ۴هزار و ۲۰۰ تومانی نیز باید در دستور کار دولت قرار بگیرد و دولت بهتر است به جای تخصیص این ارز، یارانه ریالی به افرادی که باید از آنها حمایت شود، پرداخت کند.

خوانساری تصریح کرد: قیمت حامل‌های انرژی برای سال آینده باید واقعی شود و دولت باید در این خصوص تصمیم‌گیری کند. ما در بخش خصوصی اعتقاد داریم که یارانه‌های پنهان که بخش بزرگی از یارانه‌ها را نیز شامل می‌شود باید حذف شود.

وی پیش بینی کرد که در صورت اصلاح نشدن لایحه بودجه سال آینده در مجلس، دولت در سال آینده با ۲۰۰ تا ۲۲۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 نشست وین انتخابات 1400 غزه اکبر ترکان