بازدید 4425

تاثیر برگزیت سخت بر بازارهای مالی اروپا

همزمان با بالاگرفتن دوباره احتمال خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، ارزش پوند و شاخص سهام بازارهای اروپایی کاهش یافته است.
کد خبر: ۹۴۵۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲ 18 December 2019

همزمان با بالاگرفتن دوباره احتمال خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا، ارزش پوند و شاخص سهام بازارهای اروپایی کاهش یافته است.

به گزارش ایبِنا، ارزش برابری پوند، واحد پول بریتانیا بیش از یک درصد کاهش یافته و این در حالی است که پس از قطعی شدن نتیجه انتخابات پارلمانی بریتانیا و پیروزی محافظه‌کاران به رهبری بوریس جانسون، ارزش پوند در برابر یورو و دلار آمریکا تقویت شده بود.

به گزارش رویترز شاخص ۱۰۰ بورس اوراق بهادار فایننشیال تایمز (FTSE ۱۰۰) که روز دوشنبه بهترین رکورد خود در یک سال گذشته را تجربه کرده بود، ‌ روز سه‌شنبه با ۲ دهم درصد کاهش به افزایش احتمال برگزیت سخت پیش از پایان سال ۲۰۲۰ واکنش نشان داد.

افت شاخص‌های بورس البته منحصر به بریتانیا نبود؛ در حالی که واکنش مثبت بازارهای آسیایی به فاز اولیه توافق تجاری میان ایالات متحده و چین ادامه دارد، بازارهای فرانسه و آلمان روز گذشته را با کاهش شاخص‌ها آغاز کردند.

بر اساس آخرین توافق میان بریتانیا و اتحادیه اروپا، دولت بریتانیا تا پایان ژانویه ۲۰۲۰ (حدود یک ماه و نیم دیگر) برای اجرای برگزیت فرصت دارد. با پیروزی محافظه کاران در انتخابات پارلمانی زودهنگام بریتانیا، بوریس جانسون توانایی کامل برای خروج فوری از اتحادیه اروپا را با یا بدون توافق دارد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی