بازدید 7222
۴

گم شدن کولبران در ارتفاعات تته

کد خبر: ۹۴۴۹۵۲
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴ 18 December 2019

چند کولبر در ارتفاعات تته مریوان در برف و بوران گرفتار و گمشده‌اند. مردم محلی در جستجوی کولبران گمشده هستند.

به گزارش تابناک به نقل ازایلنا، زمستان که از راه می‌رسد، گم شدن کولبران در کوهستان‌های برفگیر کردستان، یک درد تکراری‌ست؛ امسال هم تعدادی کولبر بیش از بیست و چهار ساعت است که در ارتفاعات تته مریوان گم شده‌اند؛ از قرار معلوم، یکی از این کولبران به نام آزاد خسروی اهل روستای نی، بر اثر سرما جان خود را از دست داده است، اما هنوز اطلاعی از سرنوشت باقی آن‌ها در دست نیست.

باقی کولبران گم‌شده که تعداد آن‌ها به طور دقیق مشخص نیست، جوانانی روستایی هستند که از فرط بیکاری و تنگنای معیشتی مجبور شده‌اند، در زمستان برف‌گیر نیز به دل کوه بزنند.

عملیات امداد و نجات به صورت خودجوش آغاز شده است؛ از ساعت پنج صبح امروز تا به این لحظه سیل عظیمی از مردم شهرستان‌های مریوان، سروآباد و کل روستا‌های اطراف در حال رفتن به ارتفاعات تته به دنبال کولبران هستند. مردم شهر هورامان و روستا‌های اطراف نیز از ساعات ۵ صبح جستجو را شروع کرده‌اند.

مردم محلی می‌گویند: برف زیادی به دلیل بوران در مکان جمع شده است که جستجو را سخت کرده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۴
هر دم از این باغ بری می رسد
کو آن مدینه ی فاضله ای که وعده اش را داده بودید ؟
لطفا اسم جدید برای قاچاقچی ها انتخاب نکنید. اینها کولبر نیستند بلکه قاچاقچی هستند که متاسفانه به دلیل وضعیت بد منطقه به این راه کشیده شده اند.
هلال احمر منطقه و ارگان های مرتبط در این موضوع کجای کار هستند؟
مردم مهمان نواز کرد با جاذبه های توریستی زیبا لایق این هستند که در فصل سرما و گرما از طریق توریست امرار معاش کنن نه کوله بری . وای به حال مسیولین این دنیا و آن دنیا
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی