بازدید 9549

دستگیری لیدر‌های اغتشاشات شهرستان قدس

دادستان:دادستان انقلاب شهرستان قدس از دستگیری تعدادی از لیدر‌های اغتشاشات اخیر در این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۹۴۴۶۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۵ 17 December 2019
به گزارش «تابناک» به نقل از ایلنا، مجید کاویانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قدس در جلسه شورای اداری شهرستان قدس با اشاره به اغتشاشات اخیر اظهار داشت: عمده آسیب‌ها در تخریب‌ها در اموال عمومی و در بخش خصوصی به علت ترک مسئولان یا عوامل آن‌ها بوده و موجب شده خسارت‌هایی متحمل شوند و البته با همکاری سپاه و نیروی انتظامی عوامل آن‌ها دستگیر و شناسایی شده‌اند.

وی افزود: حق طبیعی همه شهروندان است که مطلع باشند کسانی که فقط در امر تخریب، سرقت اموال و آتش‌سوزی شرکت داشتند بازداشت شدند. به همین علت تعداد بازداشتی‌ها قدس نسبت با سایر نقاط کم است.

دادستان شهرستان قدس بیان داشت: عمده کسانی که در آتش‌سوزی‌ها دست داشتند به‌واسطه وجود لیدر‌هایی بوده که آن‌ها را هدایت می‌کردند و تعدادی از آن‌ها شناسایی و دستگیر شدند و تعداد دیگر در دستور کار است.

کاویانی گفت: ناکارآمدی دوربین‌های مداربسته ادارات یکی از مشکلات اغتشاشات شهرستان قدس بود و آشوبگران اول به سراغ دوربین‌ها می‌رفتند و ادارات از این پس توجه کنند که دوربین‌های مدار بسته قابلیت لازم را در مواقع بحرانی داشته باشد.

وی ادامه داد: بعضی از امورات را به بخش‌خصوصی واگذار، اما آن‌ها را رها می‌کنیم، اما نظارت همچنان باید وجود داشته باشد، عدم نظارت در ادارات نشانگر این است که یا توان نظارت ندارد یا اصلا نمی‌داند در اداره چه اتفاقی رخ می‌دهد.

دادستان شهرستان قدس با اشاره به ماده ۱۳ قانون ارتقا سلامت اداری تصریح کرد: تمام مسئولان و کارمندان دستگاه‌های مشغول موظف هستند بدون تاخیر و بدون اطلاع افراد، تخلف‌های صورت گرفته را گزارش دهند.
تور تابستان ۱۴۰۳
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری