بازدید 18414
درحالیکه مردایتالیایی اصراردارد درصورت دریافت مطالباتش به تیم برمی‌گردد، خلیل زاده ازقرارداد تازه می‌گوید!
استراماچونی بدون اینکه بخواهد تلفاتی از محل محبوبیت خود بدهد، خواستار ادامه کار در استقلال با ارقام بالاتری است که تاخیر در پرداخت حقوقش این بهانه را مهیا کرده و حالا پاس گل فتحی و دوستان، احتمالا چندمیلیارد ناقابل برای بیت المال و باشگاه دولتی آب خواهد خورد. هرچند فتحی برکنارشده و مدیران ارشد وزارتخانه موفق شده اند با یک تغییر مهره، تقصیر‌ها را از گردن خود ساقط کنند و بازی از نو ...
کد خبر: ۹۴۳۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸ 13 December 2019

باشگاه استقلال درباره پرداخت مطالبات سرمربی این تیم و مصاحبه استراماچونی توضیحاتی ارائه کرد اما همزمان سرپرست موقت این باشگاه اعلام کرد که برای بازگرداندن این سرمربی ایتالیایی حاضر است مدت قرارداد او را طبق خواسته اش به یکسال کاهش دهد! 

به گزارش تابناک ورزشی، به نظر می رسد تاکتیک قهر کردن مرد ایتالیایی و ترک تمرینات تیم استقلال در حساس ترین روزها مثمرثمر بوده است و مدیران استقلال و وزارت ورزش تسلیم خواسته های استرماچونی شده اند.

با وجود همه تعارف ها و مصاحبه های احساسی آندره آ استراماچونی و اظهار علاقه و عشقش به استقلال و هواداران این تیم، گفته می شد که مرد ایتالیایی شروطی برای بازگشت به تیم تهرانی دارد که در هیچ مصاحبه ای نیز حاضر نشد مستقیما و شفاف درباره صحت و سقم این خواسته ها اظهارنظر کند و حتی یکی از آنها را صراحتا رد کند. او همواره در مواجهه با شفاف سازی درباره درخواستش برای کاهش مدت قرارداد، بحث را به مسایل فرعی کشانده و جواب دقیقی به افکارعمومی و خبرنگان نداد.

بازی خطرناک وزیر با مهره جدید و موقت / استقلال چگونه راضی به قراردادِجدید با استراماچونی یا کاهش مدت قرارداد شد؟!

 

آیا استقلال چیزی که استراماچونی نمی‌خواهد را پیشکش کرده؟

با اینحال در کنار بیانیه ای که سایت رسمی باشگاه استقلال امروز منتشر کرد، خلیل زاده سرپرست استقلال با گفته هایش که در بخش خبری غروب امروز صداوسیما نیز تایید و پخش شد، روی تقاضاهای جدید مرد ایتالیایی را تلویحا صحه گذاشت! استقلال حالا هم با کاهش مدت قرارداد موافق است و هم آماده امضای قرارداد تازه! این یعنی قرارداد قبلی با همان نامه هفته قبل استراماچونی دود شده و به هوا رفته است!

به نظر می رسد عدم پرداخت به موقع مطالبات قانونی استراماچونی، فسخ قانونی وی را به همراه داشته است و این مربی حتی در صورت دریافت حق و حقوقش طبق قرارداد قبلی، حاضر نیست به استقلال برگردد و به همین خاطر سرپرست موقت آبی ها رسما اعلام کرده است که نه تنها حاضر به عقد قرارداد جدید با این مربی که پس ازمدتها نتایج خوبی با تیم گرفته، شده است بلکه می تواند با رقم قبلی مدت قرارداد را به نصف کاهش داده و از دو سال تنها یک سال در استقلال بماند!

این علامت تسلیم و بالابردن کامل دست ها مقابل مربی حرفه ای است که به رغم نتایج مطلوب و نمایشی فوق العاده، در روزهای حساس تیم را ترک کرده و از ایتالیا برای هواداران استقلال، بازیکنان و مردم ایران نامه شفاهی فدایت شوم می فرستد و همچنان مدعی است که به قراردادش پایبند است و تنها تضمینی عینی و محکم برای دریافت مطالباتش می خواهد. اگر این ادعا درست باشد باید از مدیران استقلال پرسید چرا امتیازاتی که این مربی کاربلد نخواسته را تقدیمش می کنند؟

به نظر می رسد این بازی قایم باشک از دوطرف ادامه دارد و استراماچونی بدون اینکه بخواهد تلفاتی از محل محبوبیت خود بدهد، خواستار کار در استقلال با ارقام بالاتری است که تاخیر در پرداخت حقوقش این بهانه را برایش مهیا کرده است و حالا این پاس گل فتحی و دوستان، احتمالا چندمیلیارد ناقابل برای بیت المال و باشگاه دولتی آب خواهد خورد. هرچند فتحی برکنارشده و مدیران ارشد وزارتخانه موفق شده اند با یک تغییر مهره، تقصیرها را از گردن خود ساقط کنند.

 

بیانیه سایت استقلال و سکوت درباره شروط جدید سرمربی

در حالی که مدیران آبی در برخی موضع گیری های خود طی روزهای گذشته مدعی بودند که جمعه سرمربی ایتالیایی را با جلب رضایت به تهران می آورند، سایت باشگاه استقلال امروز طی اطلاعیه ای سعی در تکذیب حواشی ای کرده است که بخاطر عدم تحقق وعده ها دوباره قوت گرفته است. این سایت نوشت:

«در حالی که باشگاه استقلال پیشتر از رسانه‌ها درخواست کرده بود از نشر اخبار کذب و دور از واقعیت جداً خودداری کنند، متأسفانه امروز شایعات ادامه‌داری از سوی برخی رسانه‌ها منتشر شد که موجب تشویش اذهان هواداران عزیز استقلال شد.

یکی از این اخبار، مسائل مربوط به پرداخت مطالبات آقای استراماچونی بود که باشگاه استقلال ضمن تکذیب اخبار نادرست پیرامون این ماجرا، اعلام می‌کند که تمام مطالبات آقای استراماچونی توسط اسماعیل خلیل‌زاده به سفارت ایران در ترکیه تحویل داده شده و سفارت ایران در ایتالیا ضمانت پرداخت این پول به حساب اعلام شده توسط آقای استراماچونی را داده است.

خبر دوم که نوعی بی‌اخلاقی رسانه‌ای بود، در یکی از رسانه‌ها مصاحبه‌ای از قول آندره‌آ استراماچونی منتشر شد که طی آن از قول ایشان در خصوص معاون سابق باشگاه استقلال و مدیریت وقت آبی‌پوشان مطالبی مطرح شده بود که آقای استراماچونی اظهارات منسوب به خود را تکذیب کرد. استراماچونی در همین رابطه گفت: من به جز مصاحبه‌هایی که در تلویزیون‌های مختلف انجام داده‌ام، اظهارات دیگری در خصوص مدیریت باشگاه استقلال و مسئولان سابق این باشگاه نکرده‌ام و این نقل قول‌ها را تکذیب می‌کنم. گفتنی است که باشگاه استقلال به طور قطع با این شیطنت رسانه‌ای برخورد خواهد کرد.»

بازی خطرناک وزیر با مهره جدید و موقت / استقلال چگونه راضی به قراردادِجدید با استراماچونی یا کاهش مدت قرارداد شد؟!

تکذیب از زبان سرمربی که بارها با رسانه ها ارتباط گرفته است

برخی خبرهایی که طی روزهای گذشته از مجاری رسمی به رسانه ها داده شده بود، حاکی از حضور خطیر معاون سابق باشگاه به نمایندکی از طرف این تیم در مذاکرات بازگرداندن استرا بود. البته این خبر چندان هم دور از ذهن نبود چراکه همین خطیر اولین بار نام استراماچونی را طرح کرد و به رغم مخالفت چندین عضو شاخص هیات مدیره استقلال او را به تهران آورد. حالا هم طبیعی است که استقلال با سرپرست جدید که نشان داده ید طولایی در لابی و مسایل پشت پرده دارد، با استقاده از خطیر سعی کند مربی اش را از ایتالیا برگرداند.

اما تکذیب سراسیمه نقش این فرد در مشکلاتی که برای استراماچونی در بدو ورودش به تیم جدید ایجاد شده است، نشانگر نوعی از سردرگمی و تضاد و اختلاف در لایه های درونی باشگاه استقلال است. همان آشفتگی و چند دستگی هایی که طی تمام فصل های اخیر مانع نتیجه گیری یکی از بزرگترین باشگاه های آسیا شد و یک به یک انواع مربیان و ترکیب ها را در این مجموعه ناکام گذاشت.

حالا بار دیگر بازی های خاله زنکی و باندبازی های تمام ناشدنی فرصت پیدا کرده است که بهترین تیم نیم فصل نخست لیگ ایران را زمین زده و از رسیدن به رویای هواداران یعنی فتح لیگ برتر محروم سازد.

ارسال تکذیبیه از زبان سرمربی حرفه ای که در همین مدت چند روز پس از خروج ناگهانی اش از ایران، بارها با رسانه های مختلف داخلی و خارجی و حتی برخی تلویزیون های بیگانه و بعضا معاند گفتگو کرده است، از آن دست اشتباهات بزرگی است که خامی و ناپختگی مدیران باشگاه در کنترل صدای رسمی منتشره از طرف این مجموعه را به اثبات می رساند، صدایی که می تواند اتحاد و وحدت شکل گرفته پس از نتایج درخشان اخیر باشگاه را به چالش بکشد و در خدمت منافع باندی خاص قرار گیرد.

بازی خطرناک وزیر با مهره جدید و موقت / استقلال چگونه راضی به قراردادِجدید با استراماچونی یا کاهش مدت قرارداد شد؟!

بازی خطرناک وزیر با مهره جدید و موقت

باشگاه استقلال طبق اعتراف سرپرست موقتش در حال ورود به یک بازی جدید و البته خطرناک است؛ امضای احتمالی قراردادی جدید با سرمربی ایتالیایی که در صورت توافق دوطرف قطعا رقمش به مراتب از قرارداد نخست بیشتر خواهد بود. برای چنین امضای مهمی استقلال هنوز مدیرعامل قطعی ندارد و این یعنی یک مدیر موقت و غیرفوتبالی زیر برگه‌ای را امضا می‌کند که مدیر بعدی باید پاسخگویش باشد؛ آنهم از محل حساب باشگاهی که دولتی است!

آیا همه این ماجرای جنجالی، یک سناریوی از پیش نوشته شده بود؟ چگونه مدیری که استراماچونی از خجالتش در مصاحبه تلویزیونی زنده با یکی از شبکه‌های فارسی زبان درآمد، عنان کار را دراختیار گرفته و فتحی را کنار زده است؟ چطور شد که از لابلای شعار‌های خشم هواداران، وزیر ورزش فقط برکناری فتحی را شنید، اما تقاضی سکو‌ها و مردم معترض برای استعفای دسته جمعی مدیران فعلی را نشنیده گرفت؟ و حالا چگونه دقیقا همان عاملی که مرد ایتالیایی او را عامل گل آلودشدن موضوع خواند، مامور بازگرداندنش شده است؟!

شاید بار دیگر همان داستانی که قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس درباره گران کردن مطالبات سرمربی خارجی مطرح کرده بود، در حال تکرار باشد و در غیراینصورت، این مرد ایتالیایی است که درحال ارایه چهره‌ای دروغین از خود و علاقه اش نسبت به استقلال است.

احتمالا ما خبرنگاران در کنار میلیون‌ها هوادار فوتبال پاک و غیردولتی و عاری از بازی‌های پشت پرده، پاسخ این پرسش‌ها را هیچگاه دریافت نخواهیم کرد چرا که این پرسش‌ها ما را وارد حریم ممنوعه فوتبال می‌کند. حریمی که فوتبال و توده مردم طرفدارش را روی سرانگشت خود به بازیچه‌ای برای نیات خود تبدیل کرده است. 

اما بدنیست آنها که در پس پرده نشسته اند بدانند که فوتبال پرده بزرگی برای پوشش واقعیات ندارد و دیری نمی گذرد که دست ها رو شده و کدهای رمزگذاری شده ، بازخوانی می شوند. فوتبال، همچون سیاست نمی تواند برای دهه ها رازهای اینچنینی را پیش خود پنهان نگه دارد و نهایتا با تعویض یکی دو مدیر دیگر که زمانش دور نیست، همه حقیقت در پیشگاه مردم عیان و عریان خواهد شد. 

نویسنده: مجید کوهستانی

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۱
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
همه کار می کنن تا این تیم با مربی حرفه ای به نتیجه نرسد.هر کی خوب کار کنه اینجا جا نداره.حیف.چه تیمی شده بود.این تیم باید از پیکان دو تا گل می خورد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
اینم ی تله بعدی از سوی وزارت واس استقلال بدبخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
این دولت اخر مخفی کاری است
میلاد
|
Germany
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
کجای دنیا اینجوری شأن و وجهه دولت ها فدای دو تا تیم سوگولی فوتبالی میشه و اینجور در این شرایط سخت اقتصادی پول و رانت هدیه میشه؟در آخر هم چیزی نمونده غیر از زیان انباشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
تنها تیمی که در لیگ امسال نمایشی از فوتبال ارائه می داد همین تیم استقلال با مربیگری استراماچونی بود.و تا حدی تیم پرسپولیس چون از مربیان متوسط اروپایی بهره می برند.باور کنید اگر افرادی مانند مایلی کهن و قلعه نوعی و گل محمدی و دایی و فرکی و تارتار و منصوریان و...تا ۱۰۰سال در لیگ ایران کار کنند یک تیم از لیگ ایران نمی تواند به فینال آسیا برسد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
نمیزان و نمیخوان استقلال به جایی برسه...با این کار مربی رو واس هفت ماه دیگه نیگهش میدارن که دهن هواداررو ببندن ولی مدیر عامل عوض نمیکنن..یکی میزارتگن که راه پندارو فتحی رو ادامه بده
موحدی
|
Netherlands
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
سال ها ست که تمام فرصت ها را به تهدید تبدیل کردیم، این یکی هم روی بقیه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
وقتی علی دایی با مدرک مربی گری c اسیا سالی 2 میلیارد از پرسپولیس میگیره وقتی امیر قلنویی در دوران چندساله مربی گری اونم از نوع الا بختکی ده ها میلیارد تومن دستمزد میگیره ایا واقعا حق این مربی با کلاس و با دانش وبا کارنامه ایتالیایی به اندازه این دو تا مربی درجه چندم ایران هم نیست که حالا تو یک فصل دو میلیارد بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برانکو ایوان قلیچ تو سه فصل 8 میلیارد از پرسپولیس گرفت دیدید رفت عربستان سرهفته نشد اخراجش کردن پس معلومه هیچی بارش نیست اگر تو ایران موفق بود بخاطر این بود که تیمهای دیگه ضعیفن نه اینکه اون معجزه میکنه
پاسخ ها
فوتبالی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
بله ایشون دارای سوابق قهرمانی با اینتر و نایب قهرمانی لیگ اروپا و سوابق شکست رئال و بارسا دارن و ایشون هستن که بارشونه همه چی میدونن !سه چهار نفر رو بی ارزش دونستید و این اقا رو که همه می دونن فقط اخراج شده از همه بالاتر قرار دادید ، معلومه شما چیزی نمیدونید از فوتبال،علی دایی کلاس مربی گریش پایین باشه علی دایی هست کل جهان میشناسن ! و امیر قلعه نوعی هم مربی خوبی هستن !اگر مربی در سطح بالای اروپا بودن به خاطر صد هزار دلار یا یورو ول نمی کرد نمیرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
واقعا شرم آور است اینقدر تحقیر شدن و قبول همه شروط این مربی. به نعنی واقعی کاپیتالاسیون فوتبالی است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
اینکه پول به حسابی واریز شود که مدرک مربیگری او تعلیق نگردد شرط عحیبی است؟
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
چهار سال برانکو چه پولی می گرفت ؟ بیت المال نبود همه به به می کردید به استقلال رسید شد پول بیت المال
پاسخ ها
ناشناس
| Japan |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
اگر دقت کنید تمام قهرمانی ها برانکو در لیگ ایران زمانی بود یک مربی متوسط اروپایی در لیگ ایران نبود فقط شفر بود که تمام بازیکنان کلیدی تیم مانند تیام و جباروف و...را از او گرفتند.
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
اخراج بی دلیل مربی موفق قبلی استقلال شفر، گریبانگیر عاملین آن شد
ناشناس
|
Japan
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
عملکرد وزارت ورزش ضد تیم ملی و باشگاه استقلال است .هر دو تیم فاقد مربی هستند استقلال در میانه لیگ و تیم ملی باید در انتخابی جام جهانی شرکت کند ولی هر دو تیم بلاتکلیف.اگر هم قرار است مربی ایرانی برای این تیم ها بیاید یعنی اینکه امیدی به موفقیت آنها نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
این یه سیرک‌ بزرگ هست همین بس استرا ماچونی فقط پول خودش از راه قانونی می خواست نه تغییر زمان قرار داد نه افزایش نه هیچ چیز دیگه اینکار رو وزارت ورزش هدایت کرده این نمایش امروز میاد فردا میاد برای سوزاندم فرصت قهرمانی استقلال بود که تا الان دو بازی از استقلال گرفت و صدر از استقلال گرفتن و این بازی دو سر برد برای وزارت ورزش هست هم ژست کمک‌ برای استقلال گرفته و هم عملا مثل چند سال گذشته به استقلال ضربه زده هوادار های استقلال کلک نخورن همه اینا فیلم هست...
امیدوارم این بار مثل چهار بار قبلی که نظرم باب میل تون نبود این نظر رو اجازه دیده شدن بدین و مثل دفعه های قبلی نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
اتفاقي كه افتاد يك بدعت خسارت بار براي مديريت كشور ومديريت ورزش بود كه ما سالها از اين اتفاق وبدعت بد متضرر خواهيم شد
بخاطر زياده خواهي يك مربي مدير قانوني باشگاه مجبور با استعفا ميشو.د تا اقاي شياد بتواند زير امضاه خود بزند ودبه كند ومدت قرارداد را كاهش ومبلغ را افزايش دهد با پشتيباني احساسات غير منطقي هوادار نا اگاه وغير منطقي
واقعن متاسفم
اگر كار اقاي مربي شيادي نيست پس چيست؟
مربي بايد اول بفكر موفقيت خودش باشد بعد دنبال پول چون تمام ارگانهاي فيفا در جهت وصول مطاليبات از خارجيها حمايت ميكند لذا چرا در بدترين شرايط تيم را ترك ميكند؟؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
یه سوالی که برای من پیش اومده اینه که از کجا معلوم وقتی رقم قرارداد فعلی به استراماچونی پرداخت بشه این مربی حاضر باشه دوباره با استقلال و این تیم مدیریتی کار کنه؟
مهم اینجاست که نباید می ذاشتن کار به اینجا بکشه.
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
یا به همه تیمها پول بدین یا دست تیمهای دولتی پرسپولیس و استقلال را از جیب بیت المال قطع کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
بد بختی مملکت ما اینه که یه اخبار گوی ورزشی با رانت میره وزارت ورزش و سلایق رنگی

میاد تو قاب تصویر و از رییس و خودش دفاع میکنه و میگه ما همه کار برا استقلال کردیم

چطور پول داشتید برا برانکو بدید الان شد بیت المال


کیه که ندونه همتون حامی تیم محبوبتون هستید تحمل یه هفته صدر نشینی و نداشتید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
تا این وزیر هست فوتبال ایران روز خوشی نخواهد دید.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه