بازدید 2849
با مشارکت موسسه محک و همکاری فروشگاه زنجیره ای شهروند از تاریخ 20 آذر تا 6 دی ماه کمپین خیریه ای راه اندازی خواهد شد. در این طرح فروشگاه شهروند، یک درصد از فروش خودش را به موسسه محک اختصاص خواهد داد.
کد خبر: ۹۴۲۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶ 09 December 2019

به گزارش تابناک : در نشست خبری که با هدف تشریح فعالیت مشترک فروشگاه شهروند با موسسه محک برگزار شد مسعود سریع القلم مدیر عامل فروشگاه شهروند در ابتدا در رابطه با این طرح گفت: در طول سال مجموعه شهروند چند کمپین مختلف را اجرایی می کند از جمله شب یلدا، با هماهنگی هایی که با مجوعه محک صورت گرفت و توافق هایی که انجام شد، تفاهم نامه ای را دو مجموعه امضا کردند، که طبق این تفاهم نامه از تاریخ 20 آذر تا 6 دی ماه سال جاری جشنواره ای را برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان اجرایی خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: این اقدام در راستای مسئولیت های اجتماعی مجموعه شهروند بوده و شهردار تهران همواره، تاکید و توجهی  مبنی بر کمک و حمایت از فعالیت های خیرخواهانه در حوزه مسئولیت های اجتماعی دارد.

سریع القلم افزود: این اقدام کاملا شفاف خواهد بود و هیچ فشاری به شرکای ما وارد نشده است اما تمام شرکت را در جریان این اقدام خیرخواهانه قرار دادیم و گفتیم اگر دوست دارند می توانند آنها هم سهمی در این موضوع داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: یک سری ماکت های شبیه دارو در نظر گرفته شده تا مردم هم با خرید این ماکت های کاغذی در قیمت های ۲ تا ۱۰ هزار تومانی در این مشارکت سهم داشته باشند

مدیرعامل شهروند گفت: این یعنی اینکه شهروندان براساس مراجعه به فروشگاه های شهروند اولا چون در جشنواره خرید میکنند بین ۵ تا ۵۰ درصد تخفیف خواهند گرفت از این تخفیف یک درصد به محک داده می شود و اگر از آن ماکت ها هم خریداری کنند که جداگانه پولش به حساب محک واریز می شود.

در ادامه این نشست آراسب احمدیان، مدیر عامل موسسه خیریه محک در رابطه با این طرح گفت: به طور معمول فروشگاه های مانند فروشگاه شهروند، کمپین‌های جشنواره خرید را در برنامه سالانه خودشان دارند، اما ابتکارعملی که شهروند به خرج داده تا این برنامه را متصل به یک حرکت خیرخواهانه کند، از چند جنبه اقدامی بسیار زیبایی بوده است، که ما آن را تحسین می‌کنیم و به سهم خودمان از این حرکت قدردانی لازم را به عمل می‌آوریم.

وی در ادامه افزود: اولین موضوع  انجام یک کار خیر است و این که در روزهای منتهی به شب یلدا خرید زیادی انجام می‌شود، اینکه بخشی از منافع آن خرید در نقطه ای هزینه شود که در آن کودکانی منتظر درمان هستند، کاری با ارزش است، به ویژه اینکه موضوع تامین دارو به ویژه در بیماران سرطانی یکی از موضوعات اصلی بوده، این حرکت را بسیار اقدامی زیبا می کند.

مدیرعامل موسسه محک در ادامه گفت: شهروند بخشی از پدیده ی اجتماعی شهر است، و خدماتی که ارائه می دهد مستقیم به شهروندان است، اینکه این پدیده اجتماعی به حرکتی که در گوشه ای از این شهر و در بیمارستان محک در حال انجام بوده توجه می کند. بخش ارزشمند دیگری است که باید به آن توجه ویژه داشت.

موضوعی دیگر نگاه به این پدیده از منظر مسئولیت اجتماعی است، به هرحال شهروند یک شرکت است و باید به ناچار مانند شرکت های دیگر رفتاری تجاری داشته باشد، و این که یک شرکت تجاری ، به جامعه ای که در آن فعالیت می کند، توجه دارد اقدامی با ارزش است. و امیدواریم که این نگاه به شهر و شرکت های دیگر نیز توسعه یابد. موضوع فقط کودکان سرطانی نیستند و موضوعات بسیار زیادی وجود دارد که چنین اقداماتی می توانند به آن ها اختصاص پیدا بکنند. طبیعی است که موسسه محک به عنوان یک سازمان مردم نهاد ایرانی که مسئولیت توجه به کودکان مبتلا به سرطان را پذیرفته و در حال حاضر بالغ بر 19 هزار مبتلا به سرطان را تحت حمایت دارد.

احمدیان در رابطه برآورد مبلغی که از این طرح جمع آوری می شود گفت: بهتر است تا پایان طرح صبر کنیم، تا نتجیه نهایی بیرون بیاید، زیرا محک هم نتیجه نهایی را در سایت خودش منتشر می کند. ما بازار های خیره ای که برگزار می‌کنیم تا ریال آخر آن را در سایت اعلام خواهیم کرد.  

محک یک سازمان مردم نهاد غیردولتی و غیر انتفاهی است و هیچگونه بودجه دولتی ندارد و هیچ عملیات تجاری و بازرگانی انجام نمی دهد و عواید آن، فقط از محل جلب مشارکت های مردمی تامین می‌شود. و تمامی هزینه های دارو و درمان و آخرین خدمات تشخیصی و خدمات درمانی برای بالغ بر19هزار کودکان مبتلا به سرطان را در سرتاسر ایران بر عهده گرفته است.

وی در پایان گفت: اقداماتی که انجام می‌گیرد باید نتیجه گرا باشد، و نتیجه گرا بودن حرکت امروز در بیست و هشتیمن سال فعالیت موسسه محک، بالغ بر 6 هزار کودک بهبود یافته است، که به خانواده های خودشان برگشته اند و مسیر عادی زندگی را دنبال می کنند. ما خوشحال هستیم که امروز در کنار شهروند قرار می‌گیریم، صرف نظر از اینکه منابع مالی حاصل از این پروژه هزینه درمان چه میزان از کودکان را فراهم بکند، نفس این حرکت اجتماعی ارزشمند است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه اجلاس داووس علی دیواندری اکبر طبری حسن دیاب سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا احمد حمزه
آخرین اخبار