بازدید 3786
در جلسه ستاد بازآفرینی منطقه 17 مطرح شد:
کد خبر: ۹۴۱۸۱۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸ 05 December 2019

مطالبات عمومی در ستاد بازآفرینی محقق خواهد شددر جلسه ستاد بازآفرینی منطقه 17 که در شهرداری منطقه 17 برگزار شد، به بررسی گزارش ارائه سند توسعه محلات چهارده گانه منطقه 17 پرداخته شد. در حاشیه این جلسه کاوه حاج علی اکبری، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در رابطه با برگزاری جلسات ستاد بازآفینی به تشریح برخی موضوعات پرداخت.

به گزارش تابناک : حاج علی اکبری در رابطه اهمیت مطالبه‌های مردمی گفت: نکته ای که امروز در مجموعه مدیریت شهری قابل توجه بوده، پیگیری وتوجه به مطالبه و اهمیت دادن خواسته‌های کسانی است که در محله زندگی می کنند. این موضوع باعث شده تا یک فرایند مشارکت محوری در تهیه برنامه های توسعه شکل گیرد.

وی در ادامه در رابطه برگزاری جلسات ستاد بازآفزینی افزود: ما امروز برنامه هایی را داریم که می توانیم با اطمینان بالایی بگوییم که مطالبه عمومی در آن وجود دارد، جلساتی از این دست، با این هدف شکل می گیرد که با همفکری که بین نمایندگان دستگاه ها و مردم شکل می گیرد، این طرح ‌ها را به تصویب برسانیم. و امیدواریم همین روحیه در اجرا نیز وجود داشته باشد تا به اتفاق این کار را پیش ببریم.

 

منطقه 17  در شاخص های برخورداری از خدمات وضعیت خیلی مناسبی ندارد

رئیس سازمان نوسازی در ادامه افزود: ما به سهم خود مجموعه اقدامات را تعریف کرده و درحال اجرای آن ها هستیم، خواهشی که از دستگاه‌های مختلف دارم این است که در اجرایی شدن این پروژه ها کمک بکنند. زیرا قطعا اقدامات شهرداری به تنهایی کفاف این پروژه ها را نخواهد داد، زیرا  تنوع و حجم مشکلات تا حدی است که نیاز به کمک و نگاه همکارانه در نزد همه ی دستگاه ها است.

وی در ادامه اذعان کرد: برنامه هایی که امروز در باطه با توسعه محله مطرح شد، قرار است طی یک دوره پنج ساله، زبان مشترک کسانی باشند که در این جلسات شرکت می کنند.

حاج علی اکبری در پایان گفت: موضوع قابل توجه ای که چه در شهرداری تهران و چه در شورای شهر تهران، امروزه مورد توجه بوده ، بحث برخورداری و نگاه همراه با تبعیض مثبت به محلات و مناطقی است که میزان برخورداری پایین تری دارند. همانطور که مستحضر هستید، منطقه 17 علی‌رغم ظرفیت ها و فرصت های بی نظیری که درشهرتهران دارد، درشاخص های برخورداری از خدمات و زیر ساخت ها و آن چیزی که سطح کیفیت زندگی را تایین می کند، وضعیت خیلی مناسبی را میان مناطق تهران  ندارد. به همین خاطر یک نگاه ویژه ای، مجموعه مدیریت شهری به منطقه 17 دارد و تلاش می‌کند تا شکاف برخورداری که وجود دارد را کاهش دهد.

مطالبات عمومی در ستاد بازآفرینی محقق خواهد شد

بازآفرینی و توسعه 40 محله تا پایان سال جاری

در ادامه این نشست امیر آریا زندمشاور معاونت برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران،  نیز در خصوص اقدامات معاونت برنامه ریزی شهرداری تهرن دررابطه با بازآفرینی محلات گفت: ما خوشبختانه در دو سال گذشته که درگیر تدوین و تصویب برنامه پنج 5 ساله سوم بوده ایم، از فضای برنامه ریزی در خلا فاصله گرفته و سعی کرده ایم، ناظر به مسائل جدی میدانی و عملیاتی، منطاق و محلات بوده، و برای آن برنامه ریزی بکنیم.

وی در ادامه افزود: یکی از الویت های جدی شورای شهر تهران وشهرداری تهران، پروژه های عمرانی توسعه محلات و مناطق است، که برای آن در کمیسیون برنامه بودجه شورا، معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری، سازمان نوسازی و سایرنهادهای متولی زمان زیادی گذاشته شده و مطالعات خیلی جدی و منسجمی نیز در این رابطه نیز انجام شده است.

آریا زند در حاشیه جلسه ستاد بازآفرینی منطقه 17 در در رابطه با نتیجه و خروجی این برنامه در خصوص توسعه محلات گفت: از بین 353 محله به صورت الویت بندی و فوری 40 محله برای امسال و تا پایان سال جاری، انتخاب شده است که سهم منطقه 17 بسیار قابل توجه است.

وی در پایان گفت: با گفت‌وگویی که با شهردار منطقه 17 داشته ایم و تلاش هایی که معاون برنامه ریزی منطقه 17 انجام دادند، لیست پروژه های مرتبطی که می تواند ما را در رسیدن به اهدافمان یاری کند را تهیه کرده و منطقه 17 را به عنوان منطقه پایلوت و جلو‌تر مناطق هدف انتخاب کردیم. و انشالله ما هم در بحث اختصاص بودجه و پیگیری های لازم برای عملیاتی شدن، این پروژه ها پیگیری جدی را انجام خواهیم داد و امیدوارم کام مردم منطقه 17 زودتر از سایر مناطق شهر تهران شیرین شود.

آریازند خاطرنشان کرد: در شهرداری تهران و معاونت برنامه ریزی ما به این نتیجه رسیده ایم که پروژه های بزرگ مقیاس، در مقیاس کلانشهرها گاهی اوقات، سرریز گرفتاری های آن مانند پروژه زیرزمینی کردن راه آهن، فقط سهم محلات کم برخوردار‌تر مانند محله منطقه 17 شده است. و به همین دلیل ما الویت‌ها را برای تخصیص اعتبارات و بودجه برای پروژه های کوچک و در مقیاس محله قائل شدیم. و همزمان با این موضوع سعی کرده ایم که برای پروژه های بزرگ مقیاس نیز به دنبال مدل ها و فرمول های سرمایه گذاری مشترک و همکاری بین نهادی باشیم.

جمع آوری 208 تیر برق در منطقه 17

در بخش دیگر این نشست شهردار منطقه 17، محمود کلهری، ضمن تشریح بخش های مختلف طرح بازآفرینی محلات در رابطه با جمع آوری تیرهای برق منطقه 17 گفت: برای کار نکردن بهانه های بسیار زیادی است، اما باید تشکر ویژه ای از اداره برق منطقه، که مطالبه چندین ساله مردم را ظرف مدت کوتاهی اجرایی کردند، داشته باشم. این انتظار نیز از سایر دستگاه ها می رود که در این خصوص با ما همکاری های لازم را داشته باشند. شروع این پروژه تا اجرای آن کمتر از 40 روز زمان برد. اما ظرف همین مدت کوتاه حدود 208 پایه در منطقه جا به جا شد. که با توجه به همکاری خوب اداره برق با ما در اجرای این پروژه، به امید خدا تا پایان سال این مطالبه به حق شهروندان را محقق خواهیم کرد.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه رابرت مک ایر سردار حاجی زاده زینب ابوطالبی شهاب حسینی سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا خانه سینما