بازدید 23810
حاشیه

عذرخواهی حمیددرخشان از اتهام قمار به مرحوم قایقران

در زندگی شخصی سیروس که نبودم. حالا یک عده این مساله را به آن چسباندند. اصلا من این قمار را به زبان نیاوردم و فقط گفتم کمک کردم. آن جمله قبلی بود که مصاحبه کننده گفت. اگر اینطور برداشت شده من عذرخواهی می‌کنم.افتخار می‌کنم که کنارش بازی می‌کردم.
کد خبر: ۹۴۱۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱ 02 December 2019

حمید درخشان چهره جنجالی چند روز اخیر فوتبال ایران که با اظهاراتش درباره سیروس قایقران حاشیه بزرگی را شکل داد؛ بخاطر حرف هایش عذرخواهی کرد.

به گزارش تابناک ورزشی، او در یک مصاحبه تصویری تایید کرده بود که مرحوم قایقران به قمار کشیده شده بود. او حالا با حرفه های زیر سعی دارد خشم مردم انزلی و هواداران این بازیکن بااخلاق را کاهش دهد.

عذرخواهی حمیددرخشان از اتهام قمار به مرحوم قایقران

برداشت اشتباه کردند، معذرت می خواهم

قبل از هر چیزی بگویم که خداوند روح مرحوم سیروس قایقران را شاد کند. من نمی‌دانم بعضی اوقات این مصاحبه‌ها برداشت‌هایی از آن می‌شود که عادلانه نیست. کسی که سال‌ها با او دوست بودم و کنارش در تیم ملی بازی کردم. جز شاخصه‌های خوب فوتبال ما از نظر فنی و اخلاقی بود. بعضی اوقات صحبت‌هایی می‌شود که برداشت اشتباهی از آن می‌شود و این به نظرم دور از انصاف است. شخصیت من اینطور نیست و مصاحبه‌ای از من ندیدید که بخواهم بد کسی را بگویم و تخریب کنم. من همیشه سعی کردم فنی حرف بزنم. من وقتی چند خصوصیت از ایشان گفتم، گفتم که ایشان نمی‌توانسته نه بگوید و این دلیل بر ذات خوبش بوده است. دلش نمی‌خواست دل کسی را بشکند و جواب رد بدهد و چیزی که از دستش بر می‌آید برای عزیزانی که می‌توانسته انجام می‌داد. در سال‌هایی که در قطر در کنار هم بودیم و دوست داشتم با ایشان معاشرت کنم که افتخار بازی کردن در تیم ملی را در کنارش داشته باشم و هم افتخار این را داشتم که دوست خوبی برای هم باشیم. جمله‌ای که گفتند من نیتم این نبود که ایشان در آن فاز فعالیت می‌کند. من فقط این را گفتم که ایشان اینقدر خوب بوده که به کسی نه نمی‌گفته. همیشه به ایشان افتخار کردم و ایشان الگو و افتخار انزلی بوده است. این را به صراحت می‌گویم اگر صحبتی شده که خدای ناکرده سوتفاهمی شکل گرفته اینطور نبوده و او همیشه از نظر فنی و اخلاقی اسطوره بوده است.

از خانواده قایقران و مردم انزلی معذرت می‌خواهم

درخشان در ادامه درباره اینکه این ویدئو چیزی را به مخاطب می‌دهد که انگار او در پاسخ به اینکه آیا قایقران درگیر مسائل قمار یا ... بوده مدعی شده که او را از این راه نجات داده، اینطور می‌گوید: شاید اینجوری برداشت شده. در قطر ما یک اعتباری داشتیم و مشورت می‌کردند که آیا فلان بازیکن مناسب است و ما به خاطر ایرانی بودن و کیفیت آن بازیکن تایید می‌کردیم. مثلا حمید فرزام نیا و خیلی‌های دیگری بودند. ما آنجا واقعا به هم کمک می‌کردیم. باشگاه از من مشورت می‌گرفت، من کمک می‌کردم و اسم آن را کمک می‌گذارم. من از این جهت گفتم و در زندگی شخصی سیروس که نبودم. حالا یک عده این مساله را به آن چسباندند. اصلا من این قمار را به زبان نیاوردم و فقط گفتم کمک کردم. آن جمله قبلی بود که مصاحبه کننده گفت. اگر اینطور برداشت شده من عذرخواهی می‌کنم. از همین جا اگر سوتفاهمی پیش آمده از همه عزیزان عذرخواهی می‌کنم. اصلا قصدم تخریب سیروس نبوده و افتخار می‌کنم که کنارش بازی می‌کردم. او جزو خاطرات خوب من است. وقتی پسرش به دنیا آمد من در بیمارستان کنارش بودم و از همین جا از خانواده اش عذرخواهی می‌کنم بابت این سوتفاهم.

حی و حاضر هستم و عذرخواهی می‌کنم

پیشکسوت فوتبال ایران در واکنش به اینکه آیا واقعا صحبتی درباره این مساله نداشته و نگران این نیست که با انتشار نسخه کامل مصاحبه مشخص شود که سوتفاهمی نبوده و او صحبت‌هایش را مطرح کرده گفت: من اینجا زنده و حاضر هستم. اصلا نیت من این نبود. شاید من آن جمله را دیر فهمیدم و تفهیم آن برای من در آن لحظه ممکن نشده و سریع جواب دادم. من نیتم فقط این بوده که در کنار هم در قطر بودیم و کمک کردیم. اما هیچ وقت درباره آن موضوع اینطور نبوده و به صراحت می‌گویم اگر خدای ناکرده اینطور برداشت شده من عذرخواهی می‌کنم.

درخشان در بخش دیگر صحبت‌های خود در خصوص اینکه به نظر می‌رسید در آن مصاحبه آمادگی مناسبی نداشته و یک سوتی دیگر در خصوص تدریس زبان در دانشگاه نیز داشته اینطور پاسخ داد: درس خواندن هم می‌شود تدریس دیگر؟ حالا شاید من اشتباه کردم. بعضی می‌گویند استاد تدریس می‌کند، ولی من گفتم تدریس می‌کنم و زبان یاد می‌گیرم و اگر سوتفاهمی این شکلی شده عذرخواهی می‌کنم و شاید یک روز روز آدم نباشد و حوصله نداشته باشد و روی مود مصاحبه نباشد و این اشتباهات می‌شود.

واکنش به انتقاد مازیار زارع

درخشان درباره انتقاد زارع که ضمن درخواست برای عذرخواهی او، اعلام کرد که قایقران خط قرمز آنهاست، گفت: از همینجا از مازیارخان هم که در پرسپولیس زحمت کشیده و دوستش دارم و تمامی عزیزان انزلی عذرخواهی می‌کنم و سیروس خان جزو افتخارات خودم هم بوده است. همین که خودم آمدم با صراحت و شهامت می‌گویم عذرخواهی می‌کنم بدانید که در دلم چیزی نبوده و قصدی نداشتم. همیشه فوتبالیست‌ها قابل احترام هستند و برای مملکت زحمت کشیدند. اگر حرفی گفته شده و سوتفاهمی بوده با شهامت عذرخواهی می‌کنم. انشاالله اگر قصوری کردیم به خاطر آن ما را ببخشید. به خاطر زحماتی که برای مملکت کشیدیم یک جایی هم اشتباه ما را قبول کنند و ببخشند.

تهدید نشدم، اما باز عذرخواهی می‌کنم

بخش پایانی صحبت‌های حمید درخشان بار دیگر به عذرخواهی او از مردم انزلی و هواداران ملوان و خانواده قایقران اختصاص داشت و او با اعلام اینکه بعد از انتشار این ویدئو‌ها تهدیدی نشده، ولی صادقانه عذرخواهی می‌کند، گفت: خیلی خوشحالم که این تریبون را داشتم تا بتوانم صادقانه بار دیگر از مردم خوب انزلی و خانواده قایقران عذرخواهی کنم و بگویم که این بحث به شکلی که مطرح شده از سوی من نبوده و هیچ گاه چنین جسارتی نمی‌کنم. من هیچ تهدیدی هم نشدم و هیچ وقت وارد حواشی نمی‌شوم. یک سوتفاهم بود و امیدوارم مردم خوب انزلی و گیلان و خانواده قایقران مرا ببخشند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۴
بعضیها میخواهند به هر نحو ممکن خودشان را مطرح کنند اما راهش را بلد نیستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
و حالا بازم پشت سر اون مرحوم صفحه میذارن. خود شماها و دوستان بزرگترتون ایشونو نابود کردید و فرستادید بندرعباس تا اخر این حادثه پیش بیاد. خدا عوض میده بالاخره
وقتی به فردی تهمت میزنی و ابروی وی را میبری به کعبه اهانت کردی چون ابروی انسان مقدس تر از کعبه هست.
این پوزش باید در هنگام جادادن به عزاییل باشد که خود قایقران هم حاصر باشد و بپذیرد تا بتوانی تواب جا بدی
متن کتبی عذرنامه را به شبکه های اجتماعی ارسال کنید لطفاً. در غیر این صورت، ............
اقای درخشان شما برو
در دهه هشتاد در گیلان رسم بود که مردان در دورهمی ها و میهمانیها بعنوان بازی و سرگرمی غمار میکردند. این یک نوع شرط بندی برای خنده و سرگرمی است ( به جای عبارت "شرط میبندی؟" به زبان محلی میگویند "بسته میکنی؟" و غمار به آن صورت که سر خانه و ماشین و ناموس و ... باشد نبوده . هنوز هم در انزلی بعضی مردان این عادت را دارند.
سلطان بوتاكس
با سلام
امروز در سایت تابناک چه خبره؟این از حمید درخشان با سابقه معرفی شخصی به ناصر محمد خانی که منجر به مرگش شد و هم خبری از شیث رضایی با آن سابقه مشعشع اخلاقی؟!؟!؟! ممنون از اخباری که در سایت میگذارید. اینگونه اخبار نماد واقعی احساس وظیفه شما در راه اعتلای فرهنگی این مرز و بوم است.موفق باشید
نامرد
این آدم مریضه از مرده هم دست برنمی داره...مجبوری دهنتو باز کنی وچشماتو ببندی وهر حرفی به ذهنت اومد بگی بعد بایه معذرت خواهی جمعش کنی ..
همه صحبتهای ایشا فنی بوده است و هیچ وقت کسی را برای منافع شخصی اش تخریب نکرده است... همه مردم ما خوشحال هستند و کشورمان هم در حال پیشرفت است
آقای درخشان
خیلی دربند ظواهر شدی
دیده شدن باکلاس بودن خوشپوش بودن لفظ قلم صحبت کردن
وقتی شما رو می بینم روحی درت دیده نمیشه
اینها لذت واقعی و ماندگار نمیاره
دو سه سال پاشو برو یه شهر کوچک به نوجوانان و جوانانش تجربیاتت رو نشون بده دور از هیاهو و فضای مجازی باش لذت واقعی رو اونجا خواهی یافت
به نظر من آقای درخشان نباید این جمله را میگفت.قایقران زود رفت ویک اسطوره برای فوتبال است.ما همه اورا دوست داریم.فوتبال ایران درآن موقع پراز فساد وقمار و پارتی بازی و ... بوده همه میدونیم.مایلی کهن گفت در اردوی تیم ملی حتی تریاک میکشیدند.محرمی وپیوس و کرمانی را با دخترها تو یه پارتی با وضع بد گرفتند و خیلی جیزها .لازم به گفتن این ادم نبود
سیروس جان افتخار ایران وکیلان بوده واست روحش شاد ویادس گرامی.
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه
آخرین اخبار