بازدید 1138
برگزیدگان چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد معرفی شدند.
کد خبر: ۹۳۹۰۴۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹ 22 November 2019
به گزارش تابناک به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم رشد، فهرست برگزیدگان این دوره جشنواره به شرح زیر است:

فیلم‌های منتخب بخش دانش‌آموزان فیلم‌ساز:

جایزه رتبه اول به فیلم «۶ ماه رشد،۶ ثانیه دور ریختن» به کارگردانی بومیکا سینها از کشور هند در بخش مستند داده شد.

جایزه رتبه دوم به فیلم‌ «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری در بخش داستانی اهدا شد.

فیلم «قوانین وسواسی‌ها» به کارگردانی نرگس رفاهی در بخش پویا نمایی رتبه سوم را کسب کرد.

دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش دانش‌آموزان فیلمساز، به فیلم «طغیان»، اثری از ماژان کیمیایی و علیرضا احد نوری در بخش پویانمایی و فیلم «هزار سال زندگی» به کارگردانی امیرحسین دهقان در بخش مستند تعلق گرفت‌.

فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز:

جایزه رتبه اول این بخش به فیلم «بابردوو» ساخته سیاوش ساعدپناه در بخش داستانی داده شد.

فیلم «باهم، بی‌هم» به کارگردانی مریم سجادی نجف‌آبادی در بخش پویانمایی رتبه دوم را کسب کرد.

همچنین رتبه سوم به فیلم «یک شب در مدرسه»، اثری از رضا رادپور در بخش مستند اهدا شد.

دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش فرهنگیان فیلمساز به دیا به کارگردانی آنیش ناراس در بخش داستانی تعلق گرفت.

فیلم‌های منتخب بخش داستانی:

فیلم سینمایی «قطار آن شب» به کارگردانی حمیدرضا قطبی رتبه اول، فیلم «فرزند زمین» به کارگردانی مژگان بیات رتبه دوم و دیپلم افتخار به فیلم آلفونس جیتر بیت به کارگردانی مارک اسچیتر از کشور آلمان تعلق گرفت.

فیلم‌های منتخب بخش فیلم‌ کوتاه:

فیلم «سوزن» به کارگردانی یوسف جعفری رتبه اول و فیلم «شیرینی زندگی» به کارگردانی هوراسیو رومو  از کشور مکزیک رتبه دوم را کسب کردند.

همچنین دیپلم افتخار این بخش به فیلم‌های «دابُر» به کارگردانی سعید نجاتی و امیرحسین عزیزی بازیگر نقش اول فیلم «آبی کمرنگ» تعلق گرفت.

فیلم‌های منتخب بخش مستند:

جایزه رتبه اول این بخش به فیلم «بی‌گدار» اثر علیرضا دهقان و رتبه دوم به فیلم «من می‌خواهم به مدرسه بروم» به کارگردانی پوتری پورناما سوگوا از کشور مالزی اهدا شد.

دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش مستند به فیلم‌های قوس الکتریکی به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروش و فیلم کبوتر اثرالکساندر هویسان از کشور اکراین اهدا شد.

فیلم‌های منتخب بخش پویانمایی:

رتبه اول این بخش به فیلم «به دنبال لایک» ساخته توبیاس اسکلاج و برنت فارست از کشور ژاپن، رتبه دوم به فیلم «زری زری کاکل زری» به کارگردانی مهین جواهریان تعلق گرفت.

همچنین فیلم «سنگ‌های سپید» اثری از فاطمه حسنی دیپلم افتخار را کسب کرد.

* اسامی برندگان بخش جنبی جشنواره بین المللی فیلم رشد(برگزیدگان کمیسیون ملی یونسکو_ایران)

بخش دانش‌آموزی:

به فیلم «قاب بسته» به کارگردانی ریحانه صالح‌پور مبلغ پانزده میلیون ریال تعلق گرفت.
همچنین فیلم «حباب» به کارگردانی دیانا حیدری و فیلم «در جستجوی زندگی» ساخته ایلیا رمضانی هریک برنده دیپلم افتخار شدند.

بخش بزرگسالان:

دو فیلم «این سو، آن سو» به کارگردانی لیدا فضلی و «راهی کردن» اثر روزا فیشر هرکدام مبلغ پانزده میلیون ریال دریافت کردند.
همچنین فیلم‌های «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلام‌زاده و «گاوگول ۲» ساخته مهدی شاد هریک برنده دیپلم افتخار شدند.

برگزیدگان انجمن اولیا و مربیان:

فیلم «آبی کمرنگ» به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی برنده جایزه به مبلغ ۳۰ میلیون ریال
فیلم «دابُر» ساخته سعید نجاتی برنده جایزه به مبلغ ۲۰ میلیون ریال و «راهی کردن» اثری از روزا فیشر برنده جایزه به مبلغ ۱۰ میلیون ریال.

بخش جوایز سیفژ:

جایزه این بخش به فیلم «دوچ» به کارگردانی امیرمشهدی عباس اهدا شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 پست پلاس عبدالمالک ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 پوکی استخوان