بازدید 6574
افراد متخلفی که از بدنه سازمان ثبت دستگیر شدند با همکاری حفاظت اطلاعات قوه قضائیه شناسایی شدند.
کد خبر: ۹۳۷۲۰۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲ 14 November 2019

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: افراد متخلفی که از بدنه سازمان ثبت دستگیر شدند با همکاری حفاظت اطلاعات قوه قضائیه شناسایی شدند.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره دستگیری تعدادی از کارمندان متخلف این سازمان بیان کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از جمله سازمان‌های خدمت‌گذاری است که ارتباط تنگاتنگ با مردم دارد و سالانه بیش از یکصد میلیون خدمت در بخش‌های مختلف املاک، شرکت‌ها، مالکیت معنوی و اجرای اسناد به مردم ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: علی‌رغم کمبودهایی که در بعد نیروی انسانی است، اما همکاران با تلاش شبانه روزی و طاقت‌فرسای خود سعی می‌کنند در نهایت دقت، سرعت و سلامت به مردم خدمت‌رسانی کنند.

خداییان ادامه داد: خواسته‌ای که اکثر همکاران از ما دارند و در جلسات عمومی و خصوصی مطرح می‌کنند این است که با معدود افرادی که با ارتکاب به حیثیت آن‌ها لطمه وارد می‌کنند برخورد شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد املاک کشور بیان کرد: لذا ما با کمک مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه و حفاظت و اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نسبت به شناسایی تعدادی از متخلفین درون و برون سازمانی اقدام کردیم که امروز تعدادی از این افراد دستگیر شدند.

وی ادامه داد: ما سعی کردیم نظارت را هم درون سازمان و هم برون سازمان گسترش بدهیم و با کسانی که با ارتکاب تخلف به حیثیت سازمان و همکاران ما لطمه می‌زنند، که برخی در درون و بیرون دستگاه هستند، برخورد خواهیم کرد.

خداییان افزود: معمولا در بیرون دستگاه و سازمان افرادی هستند که مرتب بدون داشتن کار شخصی به واحدهای ثبتی ما مراجعه می‌کنند و اطراف این واحدها پرسه می‌زنند و بعضا به نام همکاران ما سواستفاده و بعضی همکاران را وسوسه می‌کنند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: تعدادی از این افراد را دستگیر کردیم و قطعا این برخوردها ادامه خواهد داشت، دسته‌ای دیگر افرادی هستند که دفاتری را تحت عناوین مختلف مثل ثبت شرکت‌ها، اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری ایجاد کرده‌اند یا تبلیغ‌هایی تحت عنوان ثبت تضمینی و علائم تجاری در فضای مجازی و حقیقی دارند.

وی افزود: این افراد بعضا تخلفاتی که مرتکب می‌شوند به نام سازمان ثبت نوشته می‌شود ما سعی کردیم در این قسمت نظارت‌ها را افزایش بدهیم.

خداییان بیان کرد: بعضی از دستگاه‌ها با ما همکار هستند و در اجرای سیاست‌های برون‌سپاری برخی کارها را به اداراتی مثل ثبت و نظام مهندسی واگذار کرده‌اند تا کارهای ثبتی را مانند نقشه‌برداری و ... انجام بدهند، تخلفاتی هم در این اصناف صورت می‌گیرد که به حساب ما گذاشته می‌شود و تلاش کردیم نظارت را در این بخش‌ها هم گسترش بدهیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تاکید کرد: چنانچه این افراد متخلف باشند با آنها هم برخورد لازم صورت خواهد گرفت و برخوردهای با آن مقطعی نیست و استمرار خواهد داشت و سعی می‌کنیم در کنار اقدامات پیشگیرانه اقدامات برخوردی را در دستور کار داشته باشیم.

وی با بیان اینکه پیگیری این بازداشت‌ها به عهده سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه و با کمک دستگاه‌های حفاظتی و نظارتی سازمان ثبت انجام شده است، گفت: برخی از افراد دستگیر شدند و برخی هم در دستور کار قرار دارند و تحت تعقیب هستند.

خداییان با اشاره به عمده تخلفات انجام شده توسط این افراد گفت: عمده این تخلفات دادن رشوه، جعل و همکاری با افراد سودجو برای تصرف اراضی ملی، منابع طبیعی و یا افراد حقیقی است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: معمولا افراد سودجو در سطح شهر وقتی مشاهده می‌کنند ملکی مدتی بلاصاحب رها شده یا مالک آن در خارج از کشور است آن را شناسایی کرده و با جعل اسناد سعی می‌کنند آن را تملک کنند و یا به فروش برسانند.

وی افزود: برخی همکاران با این افراد همراهی و همکاری داشتند و عمده تخلفات از این دست بوده است، البته علاوه بر آن تخلفات انتظامی نیز وجود دارد که به صورت جداگانه بررسی می‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۱۴
ناشناس
|
Sweden
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
فعلا که خیلی از مردم در شهرگ راه آهن (گلستان) بدبخت و گرفتار دادگاه ها شدن...طرف اومده خونه را خریده و سند هم گرفته بعد از 30 سال معارض پیدا کرده و افرادی بدون هویت و مشخصه کافی ادعاهای واهی کردند که مقصر اصلی آن سازمان ثبت بوده و هست...
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
موقع سو استفاده بایست جلو این افراد رو می گرفتند الان هم فقط بگیر بگیر و دادگاه و بعد هم با پارتی بازی آزاد می شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
بسه دیگه فرافکنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
امیدوارم کارمندان فاسد شهرهای کوچک هم دستگیر و مجازات بشن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
آقای رئیسی خسته نباشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
علی برکت الله.
اگر بگردین باور کنید نصف کارمندها رو باید دستگیر کنید...
ما هر کسی رو دورو برمون دیدیم بعد دستگیری و محکامه پست های بالاتری گرفتند...
شک نکنید اینها هم هیمنطوری هستند..
این همه سرو صدا میخابه کسانی که نفوذ دارند وارد عمل میشن و اینها زود ازاد میشن و پست بالاتری میگرند.
این رو با چشمهای خودم دیدم متاسفانه....
ناشناس
|
Turkey
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
رییس محترم اگر این کار مستمر و با دقت صورت بگیرد چهره قوه قضاییه پاکتر میشود و بقول حضرت اقا نمی توان با دستمال کثیف جایی را پاک کرد در محدوده شمال کشور و بالاخص سلمان شهر این ناپاکی بسیار زیادتر و عیان تر است
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
بیجهت تقصیرهارا گردن دلالها وغیره نیندازید اگر سازمان ثبت با کنترلهای داخلی کارمندانشو کنترل میکرد ویک سازمان بازرسی متعهد داشت کاری ازدست دلالها ساخته نبود ساهاست که اداره ثبت بدنام است شماتازه ازخواب بیدار شدهاید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
برید ببینید مردم چقدرثروت وملک واملاک دارند.کسی که بیشتراز درآمدش وحقوقش ونوع فعایتش ،ثروت واملاک جمع اوری کرده بدانید که ثروتش نامشروع است(البته بادرنظرگرفتن بعض جوانب)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
خدا رحمت کند سید رضا زواره ای که سال ها رییس اداره ثبت اسناد و املاک کشور بود و پاک دست از دنیا رفت در حالی که می توانست سوء استفاده و دزدی کند ولی پاک ماند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
قوه قضاییه اگر بخواهد به تمام مفاسد گذشته رسیدگی کند باید یک نهاد یا سازمان جداگانه ای را ایجاد نماید تا 24 ساعته موارد را احصاء و احقاق حقوق ملت بنماید. واقعیت اینست که قوه قضاییه از بدو ورود آیت الله محمد یزدی در خواب فرو رفت و از کج رویها غافل ماند و این مشکلات معلول 30 سال سهل انگاری و بی توجهی به مهمترین شاخصه پیشرفت اجتماعی یعنی بسط عدالت بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
میدونید با اینهمه نارضایتی و فساد چرا همه چی داره خوب میگرده و اتفاقی نمی افته. برای اینکه ما کلاه گذاشتن سر بقیه را به حساب تیزی و زرنگی میذاریم و خوشمون میاد از این جور کارها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
بجای بگیر وببند دیر هنگام به استانداران وفرماندارن وبخشداران.همانند گذشته یا اوایل انقلاب اختیارات ارزشیابی و نظارتی برای کلیه ادارات وسازمانها وحتی قوه قضائیه اعطا کنید.تا فساد ریشه کن شود
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
لطفا یک مقدار به کار شرکتهای مرتبط با ثبت شرکتها و مالکیت معنوی نیز توجه کنید تبلیعات ثبت برند vip یعنی چه
مگر خدمات اداری vip دارد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه رابرت مک ایر سردار حاجی زاده زینب ابوطالبی شهاب حسینی سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا
آخرین اخبار