کد خبر: ۹۳۴۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳ 03 November 2019

معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد: دانشگاه و پژوهشگاه هایی که در «طرح ارتقاء به تراز بین‌المللی» عملکرد خوبی نداشته باشند، احتمال دارد از طرح مذکور حذف شوند.

به گزارش مهر، علی خاکی صدیق گفت: امسال یک ارزیابی مجدد از عملکرد دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هایی که در طرح ارتقا به تراز بین المللی شرکت دارند، صورت گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به این که دو سال از اجرای این طرح می گذرد، احتمال دارد تغییراتی در جدول آن ایجاد شود.

معاون آموزشی وزیر علوم یادآور شد: چون برخی دانشگاه ها در این زمینه بهتر کار کرده اند و برخی دیگر عملکرد خوبی نداشته اند، امکان خارج شدن دانشگاه هایی که عملکرد خوبی نداشته اند از این طرح وجود دارد.

به گزارش مهر، ارتقای ۱۰ دانشگاه و واحد پژوهشی برتر کشور به تراز بین المللی از اردیبهشت ۱۳۹۶ در دستور کار وزارت علوم و دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر ایران قرار گرفته است.

این پروژه به منظور طراحی برنامه راه برای ارتقای جایگاه دانشگاه های ایران در عرصه بین المللی طراحی و اجرا می‌شود. نمونه این طرح در کشورهای دیگر نیز در حال اجرا است. در طرح ارتقاء به تراز بین المللی، ۱۶ دانشگاه و ۹ پژوهشگاه برتر در کشور موظف‌اند اطلاعات و آمار آموزشی و پژوهشی خود را به منظور بررسی و راستی آزمایی برای کمیته نظارت این پروژه در وزارت علوم ارسال کنند.

شاخص‌های آموزشی این طرح شامل اطلاعاتی چون تعداد اعضای هیئت علمی داخلی و خارجی، دانشجویان داخلی و خارجی، دوره‌های مشترک بین المللی و جوایز بین المللی است. شاخص‌های پژوهشی این طرح اطلاعاتی مانند تعداد مقالات با کیفیت و تعداد ارجاعات آنها، تعداد پژوهشگران پر استناد، تعداد اختراعات، تعداد شرکت‌های دانش بنیان، درآمد از صنعت و پژوهش، مقالات، قراردادها و پروژه‌های مشترک خارجی و فرصت‌های مطالعاتی مورد بررسی را در بر می گیرد.

شاخص‌های پشتیبانی این طرح نیز اطلاعات زیرساختی دانشگاه مانند تعداد کارمندان، امکانات رفاهی و IT، اسکان دانشجویان و اساتید بین المللی و موقوفات مردمی را شامل می شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان ۹۸ طرح حمایت معیشتی سرباز کارت مشمولان طرح حمایت معیشتی قطعی سراسری اینترنت