بازدید 2447

گفتگوی تلفنی مرکل و اردوغان درباره شرایط سوریه

دولت آلمان از ترکیه درخواست می‌کند که به قوانین بین المللی احترام گذاشته و از تلاش‌ها برای صلح حمایت کند. صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور ترکیه در یک گفتگوی تلفنی به شرایط در شمال سوریه پرداختند.
کد خبر: ۹۳۳۰۰۰
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶ 27 October 2019
به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم به نقل از خبرگزاری آلمان، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان و "رجب طیب اردوغان"، رئیس جمهور ترکیه در گفتگویی تلفنی اوضاع در شمال سوریه را بررسی کردند.

به گفته یک سخنگوی دولت آلمان در برلین آن‌ها توافق کردند که در این باره در ارتباط تنگاتنگ باقی بمانند.

دولت آلمان از ترکیه درخواست می‌کند که به قوانین بین المللی احترام گذاشته و از تلاش‌ها برای صلح حمایت کند.

"هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان هم روز گذشته در سفری به ترکیه با همتای ترک خود درباره شرایط در شمال سوریه گفتگو کرد.

هایکو ماس در آنکارا مجددا خواستار یک آتش بس دائمی در شمال سوریه شده و اعلام کرد که حضور نظامی ترکیه نمی‌تواند همواره در این منطقه وجود داشته باشد.

وی با نگاهی به توافق سوچی بین روسیه و ترکیه اعلام کرد که برای ما مهم است که اطمینان حاصل شود که آتش بس مورد توافق حفظ و تمدید شود؛ من از تمایل زیادی که در این باره در ترکیه وجود دارد استقبال می‌کنم.

ترکیه بیش از دو هفته است که حمله نظامی به شمال سوریه را آغاز کرده و تصمیم دارد یک منطقه حفاظت شده در این منطقه برای اسکان پناهندگان سوری ایجاد کند.

وزیر دفاع آلمان هم اخیرا پیشنهاد ایجاد یک منطقه امن بین المللی در شمال سوریه را ارائه داده و برای این پروژه خود به دنبال متحد می‌گردد.

"مولود چاووش اغلو"، وزیر امور خارجه ترکیه در دیدار با همتای آلمانی اش "هایکو ماس" در آنکارا پیشنهاد "آنگرت کرامپ-کارن بائر"، وزیر دفاع آلمان برای تاسیس یک منطقه امن بین المللی در شمال سوریه را واقع بینانه ارزیابی نکرد.

هایکو ماس هم به این ایده به دیده تردید می‌نگرد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم