بازدید 2711
یک مقام ارشد بریتانیایی:

پارلمان باید بین توافق موجود و برگزیت انتخاب کنند

نخست‌وزیر بریتانیا باور دارد که قانون‌گذاران پارلمان این کشور باید بین توافق جدید با اتحادیه اروپا بر سر برگزیت و خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا یکی را انتخاب کنند.
کد خبر: ۹۳۰۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶ 17 October 2019
به گزارش تابناک به نقل از ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا، باور دارد که قانون‌گذاران پارلمان این کشور باید بین توافق جدید با اتحادیه اروپا بر سر برگزیت و خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا یکی را انتخاب کنند.

این خبر را یک مقام ارشد بریتانیایی عنوان کرد.

قانون‌گذاران بریتانیا بناست روز شنبه درباره توافق حاصل‌شده میان جانسون و سران اتحادیه اروپا بر سر برگزیت تصمیم بگیرد. این در حالی است که پارلمان پیشتر لایحه‌ای را به تصویب رسانده بود که براساس آن، چنانچه جانسون نتواند تایید این نهاد قانون‌گذاری را در زمینه تایید برگزیت کسب کند، باید درخواست تمدید ضرب‌الاجل خروج از اتحادیه اروپا را مطرح کند.

جانسون در واکنش به این لایحه گفته بود که به قانون احترام می‌گذارد، اما در تاریخ ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد. پس از توافق میان بریتانیا و اروپا بر سر برگزیت، شماری از احزاب مخالف دولت، از جمله حزب کارگر، اعلام کردند که به این توافق رای مثبت نخواهند داد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی