بازدید 2548
کد خبر: ۹۳۰۲۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲ 15 October 2019

رئیس جمهوری با اشاره به این که امید به زندگی در ایران افزایش یافته است، اظهار داشت: برای جمهوری اسلامی ایران باعث افتخار است که در طول ۴۰ سال گذشته انقلاب اسلامی به طور متوسط هر سال ۶ ماه بر امید به زندگی مردم افزوده شده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت اظهارداشت: در طول این ۴۰ سال امید به زندگی از ۵۶ سال به ۷۶ سال ارتقا یافته است و این یکی از خدمات همه پزشکان، تلاشگران و ملت بزرگ ما نسبت به استقرار صحت و سلامت در این کشور است.

رئیس جمهوری ادامه داد: دولت یازدهم و دولت دوازدهم از سال ۲۰۱۳ تاکنون در طول این شش سال همه تلاش و افتخارش بر این بوده که به عنوان دولت سلامت و دولت محیط زیست باشد و کاری که این دولت برای سلامت و محیط زیست در این شش سال انجام داده قابل مقایسه با ادوار گذشته نیست.

وی خطاب به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: یکی از اقدامات این دولت نجات ۱۴ میلیون انسان ایرانی از طوفان نمک بوده است، احیای دریاچه ارومیه به عنوان اولین تصمیم دولت در روز اول تشکیل دولت یازدهم بود که اگر برای این احیا قدم برداشته نمی‌شد امروز شهری به نام تبریز وجود نداشت و ۱۴ میلیون نفر در غرب ایران مهاجرت کرده بودند و تمام باغات و مزارع در این منطقه از بین رفته بود.

روحانی افزود: اگر تلاش دولت یازدهم و دوازدهم برای هوای پاک و سلامت مردم ایران نبود، بنزین‌های تولید شده از پتروشیمی میلیون‌ها بیمار را راهی بیمارستان کرده بود. امروز در تمام شهرهای بزرگ ایران از بنزین و گازوئیل یورو ۵ استفاده می‌شود و این جلوگیری از آلودگی هوا به معنای تضمین سلامت مردم بوده و هست.

رئیس جمهوری اضافه کرد: در تلاشی که در این مدت انجام گرفته هزینه بیمار کاهش یافته و پول پرداختی بیمار در بیمارستان حداکثر ۱۰ درصد در شهر و ۵ درصد در روستا بوده است و این کار در تاریخ ایران قبل از انقلاب و بعد از انقلاب بی‌نظیر بوده است.

روحانی با تشریح ابعاد طرح تحول سلامت اظهار داشت: در کشور ما سال‌ها افرادی از بیماری رنج می‌بردند اما چون پول درمان نداشتند به پزشک و بیمارستان مراجعه نمی‌کردند. بعد از اعلام طرح تحول سلامت در ایران، من بازدیدی که از چندین بیمارستان داشتم، مشاهده کردم افرادی بستری شده‌اند و از آنها سوال کردم که درد و ناراحتی شما مربوط به چند سال پیش است و بعضی از آنها به من گفتند که این درد مربوط به ۶ سال یا ۷ قبل است و می‌گفتند در آن زمان ما پول نداشتیم به بیمارستان و پزشک مراجعه کنیم و با درد می‌ساختیم.

وی یادآورشد: این آرامش و کاهش درد مردم به عنوان افتخار برای وزارت سلامت، برای پزشکان و پرستاران و برای همه کادر درمانی جمهوری اسلامی ایران است.

روحانی تصریح کرد: من در اینجا لازم می دانم بگویم حادثه ای در کشور ما رخ نداد، مگر آنکه پزشکان و پرستاران در خط مقدم حضور پیدا کردند. من می‌بینم چهره برخی از پزشکان جراح را، که در سال ۶۳ در عملیات بدر، آنها را در بیمارستان صحرایی در ۸ کیلومتری خط مقدم جنگ زیارت کردم. پزشکان و جراحان ما با خط مقدم جنگ، فقط چند کیلومتر فاصله داشتند که حتی برد خمپاره دشمن به این بیمارستان‌ها می‌رسید.

رئیس جمهوری ادامه داد: نشد در کشور ما زلزله ای، سیلی، طوفانی، مشکلی پیش بیاید که طبیبان ما، پرستاران ما و مخلصین کادر درمانی در اولین هواپیماها و هلی‌کوپترها به عنوان راهیان سرزمین سختی و مشکلات برای نجات مردم نشتابند و این را من در زلزله بم و منجیل و در زلزله و رودبار و کرمانشاه مشاهده کردم.

رئیس جمهوری افزود: وقتی من به بعد از ۴۸ ساعت از وقوع زلزله به بیمارستان کرمانشاه رسیدم، در این بیمارستان در عرض ۴۸ ساعت ۳۰۰عمل جراحی انجام شده بود و من جراحی را دیدم که به علت بی‌خوابی ۷۲ ساعته قدرت ایستادن روی پا و زانو را ندارد و این افتخار ما است.

روحانی یادآور شد: افتخار ما تنها دانش پزشکی ما نیست، افتخار ما تنها داروسازی کشورمان نیست. افتخار ما تنها بخش تشخیص بیماری‌های ما نیست. افتخار ما تحصیلات سطح بالای پزشکان ما نیست، افتخار ایثار و فداکاری پزشکان ما است، اخلاق پزشکی آنها عمل پزشکی و بر فناوری کشور ما پیشگام است و این ایثار و فداکاری و اخلاق پزشکی است که به مردم ما آرامش می‌دهد.

رئیس جمهوری تصریح کرد: بیمارستان و پزشک برای درمان پزشک نیست قبل از بیمار، برای دادن اطمینان به مردم است. شما وقتی مشاهده می‌کنید که یک بیمارستان مجهز در چند هزار متری خانه شما وجود دارد و پزشک حاذق فداکاری وجود دارد ولو اینکه بیماری‌ای ندارید راحت می‌خوابید چرا که می‌دانید اگر فرزند یا پدر شما بیمار شد پزشک آماده وجود دارد.

روحانی با بیان اینکه اولین اثر بیمارستان و پزشک دادن اعتماد به مردم است،گفت:‌ بهداشت از تغذیه سالم آغاز می‌شود. وقتی قبل از انقلاب به طور متوسط مردم ایران با اینکه جمعیت آن زمان حدود ۳۰ میلیون نفر بوده مقدار کالری مصرفی آنها به طور متوسط ۲ هزار و ۱۰۰ کیلوکالری بوده و امروز مقدار مصرفی ما با ۸۳ میلیون جمعیت، ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوکالری است یعنی ۴۰۰ کیلوکالری اضافه شده این به معنای آن است که در کشور ما سوءتغذیه وجود ندارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
خیلی
محمد شریفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
امید که هست.....ولی به مرگ!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
عه عه عه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
"روحانی: امید به زندگی در ایران افزایش یافته است"
همینکه رئیس جمهور بذله گویی داریم، به ما کلی امید به زندگی می ده!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
خيلي . خيلي . خيلي . خيلي .خيلي .خيلي ،.... مرديم از دلخوشي، تفريح ، آزادي ، رفاه و ساير بدبختي ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
اما امارخودکشی ونیز امار سکته های قلبی ومغزی درسنین پایین ، نافی ادعای اقای دکتره
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
سه شنبه سیاه بورس
سقوط بیسابقه وتاریخی والبته قابل پیش بینی بورس !!!
شاخص کل تنها در ۴ ساعت حدود ۱۱۰۰۰ واحد معادل تقریبی ۴ درصد سقوط کرد
همه فروشنده شدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
البته امید به زندگی پس از مرگ هم خیلی افزایش یافته است...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
فکر کنم مثل همیشه از افعال معکوس استفاده کردن.
سید رسول زنگانلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
جناب روحانی علی برکت الله.بله با وجود رئیس جمهوری مثل شما که تمام مشکلات این کشور رو با کلید تدبیر و امید باز کردید و الحمدالله در کشور اصلا و ابدا مشکلی نداریم و فقط دشمنان ما یعنی آمریکا و اسرائیل و عربستان سعودی پر از مشکلند باید هم امید به زندگی در کشور افزایش یابد البته به کوری چشم دشمنان.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
میشه بگید چجوری افزایش رو اندازه گرفتید؟ اصلا چه اتفاقی افتاد که امید به زندگی بیشتر بشه، نکنه خودتونم باور کردید که واقعا دولت امید بودید:)
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
قبل انقلاب تو ده سال از 100 کالری رسید به 2100 اما الان تو چهل سال از 2100 رسید به 2500. واقعا پیشرفت شگرفی هست. کاش میگفتید که متوسط جهانی رشد کالری قبل و بعد از انقلاب پوده و با آن مقایسه کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۳
شما رئیس جمهور کدوم کشوری ... اصلاً حرفای که میزنی رو نمیفهمم .... نکنه هنوز حال و هوای آمریکا تو سرته
مگه محیط زیستی هم داریم که شما سنگشو به سینه میزنی ...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
جشنواره موسیقی فجر دادگاه روح الله زم آزادراه تهران شمال احمد صمدی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب
آخرین اخبار