بازدید 4314

پارلمان انگلیس برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرد

کد خبر: ۹۲۲۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۲ 05 September 2019

پارلمان انگلیس در رای گیری که چهارشنبه شب برگزاری کرد برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور را رد کرد.
پارلمان انگلیس برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرد

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، تلاش «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس برای برگزاری انتخابات پارلمانی بی‌نتیجه ماند و در حالی که دولت به ۴۳۴ رأی نیاز داشت ولی فقط توانست ۲۹۸ نماینده رأی موافق را بدست بیاورد.

در پی تصویب طرح ممانعت از «برگزیت بی‌توافق» در مجلس عوام انگلیس، نخست‌وزیر این کشور اعلام کرده بود که روز ۱۵ اکتبر انتخابات زودهنگام برگزار خواهد کرد.

نخست‌وزیر انگلیس اقدام مجلس عوام در تصویب طرحی که خواستار ممانعت از برگزیت بی‌توافق است را «بسیار بد» توصیف کرده و گفت: «حالا باید سه‌شنبه ۱۵ اکتبر انتخابات برگزار شود.»

نمایندگان پارلمان انگلیس روز چهارشنبه در دومین ضربه به دولت نخست‌وزیر «بوریس جانسون» طرح ممانعت از «برگزیت بدون توافق» را به تصویب رساندند.

این دومین شکست برای آقای جانسون ظرف کمتر از ۲۴ ساعت محسوب می‌شد. نمایندگان پارلمان انگلیس بامداد روز چهارشنبه در اولین گام از تصویب همین طرح، طرح دیگری را به تصویب رساندند که خواستار واگذاری کنترل روند «برگزیت» به نهاد قانونگذار در انگلیس است.

تصویب این طرح به معنی آن بود که بوریس جانسون ملزم خواهد بود در صورت نرسیدن به توافق با اتحادیه اروپا ضرب‌الاجل خروج از این اتحادیه را بار دیگر تمدید کند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی