بازدید 8695
۷

آخرین وضعیت زنی که درمقابل دادگاه خودش را آتش زد

کد خبر: ۹۲۱۸۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۸ 04 September 2019

عصر دوشنبه ۱۱ شهریور، گزارش خودسوزی زنی در مقابل یکی از مجتمع‌های قضایی تهران به اورژانس اعلام شد. با اعزام تیم‌های امدادی به محل مشخص شد این زن پس از خروج از دادگاه، در حالی که فریاد می‌کشید و از موضوعی گلایه داشت با ریختن بنزین خودش را آتش زده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه ایران، حاضران با دیدن این صحنه به کمک او رفته و آتش را خاموش کردند، اما شدت سوختگی به حدی بود که با رسیدن اورژانس، مصدوم بسختی نفس می‌کشید.

یک مقام قضایی در این باره گفت: این خانم جوان در اسفند سال گذشته به‌خاطر بدحجابی و درگیری با مأموران پلیس امنیت دستگیر شد. مستندات لازم در همین رابطه از سوی مأموران تهیه و به دادسرای ارشاد تهران تحویل شد. به این ترتیب پرونده‌ای قضایی برای این زن با عنوان جریحه دار کردن عفت عمومی و توهین به مأموران انتظامی تشکیل، اما وی با صدور قرار تأمین از سوی قاضی پرونده آزاد شد. تا اینکه روز دوشنبه - ۱۱ شهریور- این زن برای نخستین جلسه رسیدگی به دادگاه مراجعه کرد، اما با توجه به اینکه در زمان مراجعه وی، رئیس دادگاه به خاطر فوت یکی از بستگانش در مرخصی بود، زمان دیگری برای رسیدگی به پرونده او تعیین شد، اما زن جوان در اعتراض به این موضوع پس از خروج از دادگاه با بنزینی که از قبل تهیه کرده بود، خودش را آتش زد.

با پیگیری‌های خبرنگار روزنامه «ایران» درباره این زن مشخص شد او توسط اورژانس به بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری انتقال داده شده است.

دکتر مصطفی ده مرده‌ئی، رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری نیز درباره آخرین وضعیت این زن به خبرنگار «ایران» گفت: «بیمار خانمی ۲۹ ساله است که به‌دلیل سوختگی شدید ناشی از بنزین با ۹۰ درصد سوختگی درجه سه در بیمارستان بستری شده و در حال حاضر با کمک دستگاه تنفس می‌کند و در آی سی یو تحت درمان است؛ اما درباره سایر جزئیات پرونده وی مجاز به ارائه اطلاعات نیستیم.»

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۴۹
انتشار یافته: ۷
از نتایج گشتهای ارشاد!!!!! آنقدر بروید روی مخ و اعصاب ملت تا بعضیها به این شکل از مرز تعادل روانی خارج شوند و دست به چنین اقداماتی بزنند!
مردم اعصاب ندارند هزارتا مشکل دارند ما هم هی باید بهشون گیر بدیم و به نقطه انفجار برسونیمشون حالا کی مسوول جان این زن بی نواست . چه کسی بخ خاطر حجاب که باید فوقش تذکری حل میشد اون رو به دادگاه کشوندن. تا این حادثه اتفاق بیفتد
چه مسخره بازی درست شده ملت هزار مشکل دارن چسبیدن به حجات . به همه چیز ملت کار دارن . الی معشیت و گرانی و بهداشت و ...
اگه قاضی نیست وظیفه شون بوده کسی دیگه جای اون کار مردم رو راه مینداخته
باید غیبت قاضی به اطلاع این خانم می رسید تا معطل نماند و عصبی نشود. قاضی و سیستم مربوطه مسئول هستند و باید در حدود مسئولیتشان پاسخگو باشند. متهم هم مانند ما شخصیت و احساس دارد و مخلوق خداست.
جناب قاضی کجا تشریف داشتند وقتی قبلآ برای مورد اتهام به این خانم وقت بررسی داده اند
ببین چی به روز بدبخت اوردن که کارش به اینجا رسیده . بعید میدونم یه ادم به خاطر عقب افتادن جلسه دادگاه همچین کاری کنه . این نتیجه یکسال فشار روحی روی اون ادم بوده
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه