بازدید 4877

مایک پنس: از برگزیت حمایت می‌کنیم

کد خبر: ۹۲۱۸۱۲
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹ 03 September 2019
معاون رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه تاکید کرد که کاخ سفید از تصمیم انگلیس مبنی بر خروج این کشور از اتحادیه اروپا بطور کامل حمایت می‌کند.
 
به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، پنس گفت: همانطور که رئیس جمهور ترامپ بار‌ها اعلام کرده است، آمریکا بطور کامل از تصمیم لندن برای خروج از اتحادیه اروپا حمایت می‌کند.

پنس افزود: از ایرلند و اتحادیه اروپا می‌خواهیم با حسن نیت با نخست وزیر انگلیس مذاکره کنند.

حمایت مایک پنس از تصمیم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا درحالیست که چندی پیش مقامات این اتحادیه درباره این موضوع به واشنگتن هشدار داده بودند.

چندی پیش جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دیدار با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس تاکید کرده بود که کشورش آماده حمایت از برنامه خروج لندن از اتحادیه اروپا حتی بدون توافق است.

اعلام حمایت از برگزیت بدون توافق که خوشایند تیم ضد اتحادیه اروپای جانسون است، در عین حال می‌تواند حامل پیام دیگری برای اتحادیه اروپا باشد مبنی بر این که واشنگتن در ماجرای برگزیت جانب لندن را گرفته است تا بروکسل.

حمایت کاخ سفید از برگزیت در شرایطی انجام می‌گیرد که دولت‌های بوریس جانسون و دونالد ترامپ پایه‌های توافقات تجاری گسترده بین دو کشور را در دوران بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بنا نهاده اند.

بسیاری از کارشناسان تجاری معتقدند توافقات تجاری انگلیس و آمریکا به سال‌ها مذاکره نیاز خواهد داشت و مذاکره کنندگان آمریکایی خواستار دسترسی به بخش‌هایی از صنعت انگلیس خواهند بود که از نظر سیاستمداران و افکار عمومی بریتانیا غیرقابل قبول است.

یکی از این بخش ها، کشاورزی است.

این نگرانی وجود دارد که شرکت‌های آمریکایی بازار‌های انگلیس را با کالا‌های ارزان قیمت پر کنند؛ اتفاقی که بخش کسب و کار در انگلیس را تضعیف و استاندارد‌های کالا‌های آمریکایی فروخته شده در انگلیس را کاهش خواهد داد.

در واقع باید گفت که برگزیت بدون توافق به معنی خروج لندن از اتحادیه اروپا بدون تعیین موازین و مقررات و نیز مناسبات آینده میان دو طرف است. شکست دولت انگلیس در متقاعد کردن مجلس به تصویب توافق برگزیت، منجر به استعفای ترزا می‌نخست وزیر پیشین انگلیس شد.

برنامه خروج نهایی انگلیس از اتحادیه اروپا قرار است روز ۳۱ اکتبر (نهم آبان ماه) اجرا شود.
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی