کد خبر: ۹۱۸۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳ 14 August 2019
رئیس پلیس راهور با بیان اینکه از نظر پلیس طرح کاهش آلودگی هوا در تهران کارساز نیست، گفت: اجرای قانون در اولویت ما است، اما باید به نفع مردم اجرایی شود، پلیس ایستاده تا خط تولید پراید از سال ۹۹ متوقف شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار سید کمال هادیان‌فر در نشست خبری با اشاره به اجرایی شدن طرح انضباط ترافیکی و توجه به خطوط عابرپیاده، زیرگذر‌ها و روگذر‌ها از مهر ماه اظهار کرد: الزام موتورسیکلت‌ها به رعایت و حرکت بین خطوط خودرو‌ها در دستورکار جدی پلیس است.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه عابران پیاده ۲۷ درصد کشته‌های سوانح رانندگی هستند، گفت: در محور‌های شمالی ۸۲ درصد کشته‌های سوانح رانندگی را عابران‌پیاده و موتورسیکلت تشکیل می‌دهند.

روند کاهشی بروز تصادفات متوقف شده است

وی خاطرنشان کرد: در بحث تصادفات وضعیت در دو سال گذشته مناسب نبود و در این مدت کاهش تصادفات متوقف و رشد تصادفات را شاهد بودیم.

روزانه ۴۶ نفر در تصادفات کشور می‌میرند

این مقام انتظامی با اشاره به کشته شدن ۶ هزار و ۵۳۴ نفر در تصادفات سال جاری تصریح کرد: امسال روزانه ۴۶ نفر و هر ساعت دو نفر در تصادفات کشته و هر ساعت نیز ۶.۵ نفر مجروح می‌شوند.

به گفته هادیان‌فر، ۳ هزار و ۲۰۰ نقطه حادثه‌خیز از ۵ هزار و ۲۰۰ نقطه حادثه‌خیز در کل کشور مربوط به جاده‌هاست.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه حدود ۶۲ درصد فوتی‌ها در حریم ۳۰ کیلومتری شهر‌ها روی می‌دهد، افزود: پلیس با موقعیت دقیق، مکان نقاط حادثه‌خیز را به وزارت راه اعلام کرده است، اما چه میزانی تاکنون اصلاح شده است؟

وی متذکر شد: یک خودرو ارزان و ایمن جایگزین پراید شود، بیمه مرکزی چگونه حاضر است دیه این همه کشته و مجروح و خسارت خودرو را بدهد، اما حاضر نیستند یک بیستم آن را برای کاهش کشته اختصاص دهند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی برای کاهش تصادفات در دستورکار پلیس است، از نقش ۱۸ درصدی و مثبت همیاران پلیس در کاهش کشته‌های تصادف خبر داد.

هادیان‌فر یادآور شد: حدود دو سوم کار‌های مهم در دنیا در اختیار خانم است و ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از بانوان کشور ما نیز گواهینامه دارند، بانوان دارای مدرک کارشناسی می‌توانند به عنوان بازرس نامحسوس به پلیس کمک کنند و طرح بانوان فرهنگ‌یار ترافیک از امروز در کشور اجرایی می‌شود.

پلیس ایستاده تا خط تولید پراید از سال ۹۹ متوقف شود

رئیس پلیس راهور خاطرنشان کرد: اجرای قانون در اولویت ما است، اما باید به نفع مردم اجرایی شود، پلیس ایستاده تا خط تولید پراید از سال ۹۹ متوقف شود.

وی افزود: جابه‌جایی خودرو‌ها توسط جرثقیل‌ها سیستمی و ستاد‌های ترخیص نیز جمع‌آوری می‌شود همچنین قفل چرخ به‌زودی جایگزین جرثقیل و انتقال خودرو‌های متخلف به پارکینگ‌ها انجام خواهد شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه خودرو‌های مناطق آزاد فقط سالی یک بار می‌توانند از مناطق آزاد خارج شوند، گفت: خودرو‌های گذرموقت به جز مناطق آزاد اجازه خرید و فروش ندارند همچنین خودرو‌های ۲ هزار و ۵۰۰ سی‌سی مناطق آزاد به جز خودرو‌های امریکایی و لوکس می‌توانند به سرزمین اصلی در سال یک ماه ورود داشته باشند.

هادیان‌فر متذکر شد: سال گذشته یک هزار میلیارد تومان کمتر از میزان پیش‌بینی دولت، جرایم رانندگی به حساب خزانه واریز شد البته باید ۲۰ درصد رقم وصولی جرایم در اختیار پلیس راهور قرار می‌گرفت که این امر محقق نشده است.

رئیس پلیس راهور با انتقاد از شهرداری تهران در تبدیل منازل مسکونی به تجاری و عدم توجه به محل پارک، گفت: شهرداری با چه مجوزی خانه مسکونی را تجاری می‌کند؟ مردم خودرو‌های خود را کجا پارک کنند؟

وی از راه‌اندازی سیستم انتقال گزارشات مردم به پلیس راهور در آینده نزدیک خبر داد و گفت: از دو هزار دوربین کشور ۴۹ درصد معیوب است و قرار بود تا خرداد دو هزار دوربین جدید اضافه شود که هنوز محقق نشده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اجرایی شدن "کروکی الکترونیک" در آینده نزدیک، تصریح کرد: روند آموزش آموزشگاه‌ها باید تغییر یابد به هیچ عنوان موافق شرایط فعلی نیستم.

بیشتر با هدف کسب درآمد به طرح کاهش آلودگی هوا توجه شده است

هادیان‌فر با طرح این پرسش که آیا طرح کاهش آلودگی هوا، در ترافیک و کاهش آلودگی هوا نقش داشته یا خیر خاطرنشان کرد: عوارض طرح کاهش آلودگی هوا مربوط به شهرداری است و ارتباطی با پلیس ندارد و بیشتر با هدف کسب درآمد به آن توجه شده است.

رئیس پلیس راهور یادآور شد: تهران ظرفیت ۴ میلیون خودرو را ندارد و از نظر پلیس طرح کاهش آلودگی هوا کارساز نیست.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۱۳
حق بین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
من شرط می بندم موفق نمیشن که پراید رو از گردونه خارج کنند... حالا ببینید.
بانام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
اگر پراید بره پس سایپا چطور کلاهبرداری کنه این همه سال. البته حتما یک جایگزین خوبی دارند برای پراید که بتونند باز 20 سال دیگه سر این مردم کلاه بگذارند اینها با هوشتر از این حرفان
ناشناس
|
Austria
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
اولشو که خوندم فکر کردم باز می خوان به پوشش مردم گیر بدن چون پلیس جز بحث حجاب با چیزی کاری نداره!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
باسلام
برو بابا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
تکلیف آنهایی که با هزار قرض و قوه این ماشین ها را خریده اند چه می شودشما که میدانستید این ارابه مرگ است چرا طی سه دهه کاری نکردید لطفا گردن همدیگر نیندازید همه مقصرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
زنده باد .. همه حرفهاش منطقی بود ... مطمئنا مردم چنین پلیسی که به فکر مردم باشه رو سر میذارن نه پلیسی که در مقابل مردم باشه و بخواد با پرت و پلاهایی مثل گشت ارشاد و غیره مقابل مردم بایسته ....
رضا رجبی
|
Germany
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
اگر طی پنج سال توانستید تولید پراید بصفر برسانید هشتاد میلیون نفر ایرانی شب وروز شما را دعا میکنند چون براساس گفته بزرگان تابوت متحرک ویا ارابه مرگ از جاده ها خارج میشوند ازطرفی باید فکری بحال قشری که فقط توان خرید خودرو در همین محدوده قیمتی دارند بکنید
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
خوبه خندیدم! هر سال همین رو میگن بعد هم میگن باشه حالا امسال هم کوتاه میاییم
جام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
سایپایی های عزیز زیاد نگران نباشید ! از این عزم های جدی و حتی جدی تر زیاد دیده اید و دیده ایم . فعلاً چرخ گردون بر همین مدار خواهد چرخید . خوش باشید و با آرامش تمام نظاره گر کشته شدن راحت خریدارانتان باشید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
پراید نباشه، تیبا جاشو پر میکنه
چینی ها هم در خدمتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
مگر پلیس قدرت مبارزه با مافیای خودرو را دارد. لابد بدلایلی می خواهند تولید پراید متوقف بشه می خواهند به اسم پلیس آب بخوره. واقعا که خنده ار است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
حسابی فروختید حالا از رده خارج اعلام میکنید ملت اجبارا مدل بالاتر بخرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
بعد بیست سال... زحمت کشیدید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اردوگاه شهید باهنر شهید رجایی محمد عزیزی هفته دولت شهید باهنر فاطمه عبادی ائتلاف دریایی آمریکا عصر جدید حوزه های انتخابیه فارس