بازدید 16104
مرور روزنامه‌های پنجشنبه سوم مردادماه؛
جزئیات رسیدگی به پرونده هفده متهم جاسوسی برای آمریکا، اصلاح‌طلبان و نسخه جدید عبور از بحران، وحشت آمریکا از سردار سلیمانی، قمه کشی باند‌های قاچاق کودکان روی اورژانس اجتماعی، مصائب «جانسون» مستأجر جدید خانه شماره ۱۰، سه الزام مهم تنظیم بازار، تلاش بغداد برای کاهش تنش در منطقه، پس لرزه‌های توهین ترامپ به مردم افغانستان، تحلیل‌ها و تردید‌ها درباره دلایل مهاجرت گزارشگر آرام و ناگفته‌های پورمحمدی از حوادث ۶۷ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۹۱۳۸۳۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۲ 25 July 2019

جزئیات رسیدگی به پرونده هفده متهم جاسوسی برای آمریکا، اصلاح‌طلبان و نسخه جدید عبور از بحران، وحشت آمریکا از سردار سلیمانی، قمه کشی باند‌های قاچاق کودکان روی اورژانس اجتماعی، مصائب «جانسون» مستأجر جدید خانه شماره ۱۰، سه الزام مهم تنظیم بازار، تلاش بغداد برای کاهش تنش در منطقه، پس لرزه‌های توهین ترامپ به مردم افغانستان، تحلیل‌ها و تردید‌ها درباره دلایل مهاجرت گزارشگر آرام و ناگفته‌های پورمحمدی از حوادث ۶۷ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز پنجشنبه سوم مردادماه در حالی چاپ و منتشر شد که سخنان رئیس جمهور روحانی با تیترهایی چون به اسم مذاکره کنار میز تسلیم نمی‌نشینیم و تنگه هرمز جای شوخی نیست، یکی از محور‌هایی است که در صفحات نخست آن‌ها برجسته شده است.
موضوع مدیران دو تابعیتی که برای چندمین بار توسط یک نماینده مجلس مطرح و توسط رئیس دفتر رئیس جمهور تکذیب شد نیز محل نقد و تحلیل تعدادی از روزنامه‌ها شده و در صفحات نخست آن‌ها بازتاب یافته است.
هشدار پرویز فتاح، رئیس جدید بنیاد مستضعفان به رانت خواران با عنوان اموال مردم را پس بدهید نیز در یکی از روزنامه‌ها تیتر اول شده است.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛

سوء‌برداشت کریمی قدوسی درباره دوتابعیتی‌ها به روایت یک حقوقدان
نعمت احمدی حقوقدان طی یادداشتی با عنوان ضرورت ورود دادستانی به ادعا‌ها درباره دوتابعیتی‌ها که در شماره امروز ایران منتشر شده نوشت: چند روزی است که بحث «دوتابعیتی»‌ها بار دیگر از سوی یکی از نمایندگان مجلس مطرح و در آن اسامی آشنایی از مدیران دولتی و حتی شخص رئیس جمهوری به چشم می‎خورد. «تابعیت» موضوعی نیست که بتوان براحتی در مورد آن صحبت کرد و بدون ارائه سند و مدرک و تنها با تکیه بر شواهد، تعدادی از مسئولان را به داشتن تابعیت مضاعف متهم نمود.
واقعیت این است که در کشور ما برخلاف بسیاری از کشورها، تابعیت مضاعف یا همان دوتابعیتی پذیرفته نشده است. مگر اینکه کسی ترک تابعیت کرده که آن هم در شرایط مشکل و سخت و در موارد خاصی انجام می‌گیرد.
سوء‌برداشت کریمی قدوسی درباره دوتابعیتی‌ها به روایت یک حقوقدان/گمانه زنی کیهان درباره موضوع نامه‌های محرمانه روحانی و مکرون/آیا تحریم‌های آمریکا و اروپا به سقف خود رسیده است؟

میلیون‏‌ها ایرانی در خارج از مرز‌های این کشور، ساکن هستند. حتی آمار‌ها از عدد ۸ میلیون نفر یاد می‎کنند؛ چیزی برابر با جمعیت کشوری مانند هلند، اتریش، سوئد و... جالب است که ایرانیان در فرودگاه‌های خارج از کشور پاسپورت‌های سایر کشور‌ها را ارائه می‌کنند. این اتفاق یعنی تأیید این واقعیت که بسیاری از ایرانیان دارای دو تابعیت هستند و با وجود اینکه این امر قانونی نیست، اما در عالم واقع پذیرفته شده است و هیچ گاه هم تلاشی برای تغییر در قوانین مربوط به تابعیت خود انجام نداده‌‏ایم. ایران از جمله کشور‌هایی است که بیشترین مهاجرت به خارج از کشور را دارد، اما اینکه ببینیم از این میان چه کسی دارای دوتابعیت است و آیا این اتفاق انعکاسی در مدیریت و سیاست کشور دارد یا خیر، به نهاد‌های مربوطه که همانا وزارت اطلاعات است، بستگی دارد. نه اینکه ما یا هر نماینده مجلسی بتواند بگوید فلان فرد یا مسئول دوتابعیتی است.


باید نکته مهمی را هم که گاهی افراد را به اشتباه می‎اندازد، در نظر داشت. وقتی افرادی با تابعیت ایرانی به منظور تحصیل به کشور دیگری می‎روند، برخلاف باور خیلی‎ها، تابعیت آنجا را نمی‎گیرند بلکه ویزای تحصیلی دریافت می‎کنند که نوعی مجوز اقامت طولانی‌مدت به حساب می‎آید. اما خیلی‏‌ها به اشتباه این را هم در زمره دوتابعیتی قرار می‎دهند. فرض بر این است که یکی از مسئولان در انگلستان یا امریکا تحصیل کرده و ویزای تحصیلی داشته است، اما آقایان فکر می‎کنند که ترک تابعیتی از جانب مسئولان فعلی صورت گرفته است.
سوء‌برداشتی که امثال آقای کریمی قدوسی دارند همین است. او فکر می‌کند کسانی که مدتی در کشور دیگر با ویزای کار و تحصیلی مجوز اقامت طولانی‌مدت داشتند، تابعیت مضاعفی را کسب کرده‎اند. غافل از اینکه طرح این موضوع برای کشور حیثیتی است. دنیا در مورد ما چگونه قضاوت می‎کند؟ آیا نمی‎گوید در کشوری که در قانونش، تابعیت مضاعف پذیرفته نشده افرادی با همین کار غیرقانونی می‎توانند نه تنها به وزارت بلکه تا جایگاه ریاست‌جمهوری هم پیش بروند؟ پس این نهاد‌های امنیتی و نظارتی کشور برای چه سکوت کرده‎اند؟

آیا تحریم‌های آمریکا و اروپا به سقف خود رسیده است؟
حسن رضایی در بخشی از یادداشتی که در شماره امروز وطن امروز منتشر شده زیر عنوان آغاز دوران جدید از تنگه هرمز نوشت: انگلیسی‌ها در اقدامی وقیحانه، به جای عمل به تنها یکی از تعهدات یازده‌گانه در زمینه تسهیل صادرات نفت ایران، اقدام به ربودن نفتکش ایرانی در آب‌های بین‌المللی می‌کنند! این یعنی اروپا نه‌ تنها تمایلی برای کمک به اقتصاد ایران ندارد، بلکه به صورتی آشکار در حال تبدیل شدن به یکی از بازو‌های آمریکا برای تکمیل محاصره دریایی کشور عزیزمان است. معنای دیگر دزدی دریایی انگلیسی‌ها، مؤثر دانستن راهبرد فشار حداکثری بر ایران برای دست برداشتن از حقوق مسلم خود، حتی در مواجهه با اروپاست! مجموعه این واقعیات تلخ، درستی تغییر راهبرد جمهوری اسلامی در راستای کاهش تعهدات برجامی خود از اردیبهشت‌ماه سال جاری را بیش از پیش تایید می‌کند. تحولات برجامی چندماهه اخیر به اضافه اقدامات مقتدرانه ایران در تنگه هرمز و خلیج‌فارس، حالا این پیام روشن را به آمریکا و اروپایی‌ها ارسال کرده که حق ایران، خوردنی نیست، بلکه بسیار هم می‌تواند گلوگیر باشد!

سوء‌برداشت کریمی قدوسی درباره دوتابعیتی‌ها به روایت یک حقوقدان/گمانه زنی کیهان درباره موضوع نامه‌های محرمانه روحانی و مکرون/آیا تحریم‌های آمریکا و اروپا به سقف خود رسیده است؟
کیفیت بالا در کنار استخراج و حمل‌ونقل ارزان، سال‌هاست نفت خام منطقه خلیج‌فارس را تبدیل به محبوب‌ترین منبع تغذیه اقتصاد‌های بزرگ جهان کرده است. اتحادیه اروپایی، ژاپن، چین و هند بعضا تا بیش از ۸۰ درصد نفت خام مورد نیاز خود را از گذرگاه حیاتی تنگه هرمز تامین می‌کنند؛ تنگه‌ای که مدیریت و تامین امنیت آن با نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی است. با این وجود، انگلیسی‌ها آنقدر وقیح هستند که با چشم بستن بر تمام این واقعیات، سوپرنفتکش عظیم ایران را در میانه تحریم نفتی آمریکا و به صورتی غیرقانونی در آب‌های بین‌المللی توقیف کنند و بعد هم که ایران اعتراض دیپلماتیک کرد، توقیف نفتکش را برای یک ماه دیگر تمدید کنند! اقدامات اخیر سپاه در منطقه خلیج‌فارس، اما به غربی‌های متکبر و سر به هوا، ارباب تنگه و واقعیات میدانی منطقه را مجددا معرفی کرده است. اینکه انگلیسی‌ها از سر عجز به کشتی‌های خود اعلام کنند تا اطلاع ثانوی از تردد در تنگه هرمز خودداری کنند، معنایی جز این ندارد.


در همین حال، اما فیلیپ هاموند، وزیر دارایی انگلیس ـ که دیروز پس از انتخاب جانسون به نخست‌وزیری، استعفا کردـ در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی به واقعیت راهبردی دیگری اشاره کرده است. هاموند به عنوان خزانه‌دار و مرد شماره یک اقتصاد انگلیس، در حالی که خواستار کاهش تهدیدات علیه ایران شده، درباره واکنش دولت انگلیس به اقدام قانونی ایران در خلیج‌فارس می‌گوید: «پیش‌تر نیز تحریم‌های گسترده‌ای علیه ایران به ویژه در بخش تحریم‌های اقتصادی داشتیم؛ بنابراین معلوم نیست که چیز‌های اضافی دیگری وجود داشته باشد که بتوانیم انجام دهیم!» واقعیت این است که مسأله برای آمریکا نیز در چنین وضعیتی است و دیرگاهی است که کارکرد ابزار تحریم غرب علیه اقتصاد ایران به سقف ظرفیت‌های ممکن خود رسیده است. اینکه اخیرا اعمال برخی تحریم‌های ضدایرانی توسط دولت ترامپ، در فضای رسانه‌ای غرب هم دستمایه تمسخر و ریشخند قرار می‌گیرد، ناشی از همین واقعیت است.

گمانه زنی کیهان درباره موضوع نامه‌های محرمانه روحانی و مکرون
سعدالله زارعی در بخشی از یادداشت روز کیهان با عنوان نامه‌های محرمانه روحانی و مکرون نوشت: می‌توانیم بگوییم آنچه در نامه‌های محرمانه مکرون و روحانی خطاب به طرف مقابل آمده است متضمن یافتن راهی میانه یعنی عدول مشترک ایران و آمریکا از مواضع کنونی خود بوده و حال آنکه با توجه به تفاوت ماهوی رفتار برجامی آمریکا و ایران، تلاش مشترک مکرون و روحانی باید روی متعهدساختن آمریکا متمرکز می‌شد.
سوء‌برداشت کریمی قدوسی درباره دوتابعیتی‌ها به روایت یک حقوقدان/گمانه زنی کیهان درباره موضوع نامه‌های محرمانه روحانی و مکرون/آیا تحریم‌های آمریکا و اروپا به سقف خود رسیده است؟
آنچه در نامه‌های محرمانه آمده به احتمال بسیار زیاد نه فقط با منطق منافع ملی ایران ناسازگار بوده که حتی با بیانیه صادره توسط شورای عالی امنیت ملی ایران که در روز ۱۸ اردیبهشت‌ماه سال جاری صادر شد و از سوی رئیس‌جمهور ایران به‌عنوان نقشه راهی قطعی مطرح گردید، مغایرت دارد. پس اگر رمزگشایی این قلم از نامه‌های مکرون و روحانی که با اظهارات آقای ظریف در آمریکا تطبیق کامل دارد، دقیق باشد، در واقع در جریان این سفر‌ها و این نامه‌های محرمانه و این اظهارات دوجانبه، دولت آقای روحانی ثابت کرده است که بیانیه اردیبهشت و نیز اظهارات خود او در مقام رئیس‌جمهور ایران قطعیت نداشته و حتی جدی نبوده و قابل مذاکره می‌باشد و به عبارت دیگر آقای روحانی در این ماجرا بیانیه شورای‌عالی امنیت ملی و اظهارات خود که با نگاه به‌ظاهر آن، قطعی تلقی می‌شد را فسخ کرده و در واقع به وضع پیش از بیانیه بازگشته است. خدا کند این استنتاج علمی، درست نباشد هرچند همه شواهد و به‌خصوص اظهارات دکتر محمدجواد ظریف وزیر محترم امور خارجه از درست‌بودن آن حکایت می‌کند. اگر درست باشد جای تأسف بسیار دارد چرا که این امتیازدهی سیاسی بی‌جا و تشجیع‌کننده آمریکا و اروپا، از نظر زمانی در بهترین وضعیت ایران روی داده است یعنی در حالی‌که انگلیسی‌ها، آمریکایی‌ها، سعودی‌ها، صهیونیست‌ها، اماراتی‌ها و... عمیقاً به قدرت ایران پی‌برده و به آن اعتراف کرده‌اند و جای آن دارد که ما حقوق ضایع شده خود در جریان ۴۰ سال توطئه آنان علیه انقلاب و به‌خصوص در پرونده هسته‌ای را مطالبه کنیم، به آنان مجوز داده‌ایم حقوق جدیدی از ما ضایع‌گردانند! البته باز می‌گوئیم خدا کند چنین نباشد.


سفر روز شنبه آینده «بن‌علوی» به تهران و پیش از آن سفر او به دمشق نمی‌تواند ربطی به آنچه در بند قبل بیان کردیم داشته باشد چرا که از یک‌ سو موضوع گفت‌وگو‌های ایران و اروپا و حتی ایران و آمریکا دیر وقتی است که شروع شده و کانال گفت‌وگو‌ها هم مفتوح‌اند! از سوی دیگر سفر پنجم مردادماه بعد از رد و بدل نامه‌های مورد اشاره انجام شده است و این سفر نمی‌تواند پیگیر همان چیزی باشد که وزرای خارجه ایران و فرانسه تا آخر آن را رفته‌اند. اما می‌توانیم بگوییم سفر پنجم مردادماه بن‌علوی به احتمال بسیار زیاد با سفر ۱۶ تیر او به دمشق ربط دارد و نیز به وضع عمان در این یک سال و مسائلی که در یک سال اخیر از سوی عمان روی داده ربط دارد عمان در یک سال اخیر دو اقدام بسیار زشت و خلاف مصلحت مسلمانان انجام داد یکی پذیرایی سلطان عمان از نخست‌وزیر بدنام و شرور رژیم صهیونیستی در مسقط در تاریخ سوم آبان سال گذشته بود و دیگری اظهارات و اقداماتی که مقامات پادشاهی عمان در ارتباط با پروژه ویرانگر «معامله قرن» داشتند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
من کارشناس یک شرکت مهندسی مشاورهستم در اسفند سال ۹۷ شرکت ما ۵۰ درصد از نیروهایش راکه عمدتا کارشناس ومهندس بودند اخراج کرد تاجایی که میدانم اکثرشرکتهای همکار دردوسال گذشته نیروهایشان راتعدیل کرده اند چون پروژه ها تعطیل شده وپروژه جدیدی تعریف نشده و انهایی هم که مانده اند ماههاست حفوق نگرفته اند واقعا کفرم میگره وقتی میبینم یک عده دراین شرایط وانفسای اقتصادی صحبت ازکاهش بیکاری میکنند شمارابخدا اگرقادرنیستید گره ای ازمشکلات مردم بازکنید حداقل با ارایه امارهای ساختگی مثل امار بیکاری وتورم نمک روی زخم مردم نپاشبد !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
در خصوص داشتن تابعت ایران همواره داشتن نسب ایرانی را متضمن اعطای تابعیت میداند یعنی فقط کافی است پدر یا جد پدری کسی ایرانی باشد تا ان فرد بتواند تابعیت ایران را اخذ کند حتی اگر در کشور دیگری زاده شده باشد این مسیله در المان هم قانون است چنانچه افرادی در اروپای شرقی که در زمان جنک پدر بزرگ المانی داشته اند با اثبات ان تابعیت المان را دریافت میکنند المان حتی با داشتن نسب مادری هم تابعیت میدهد چنانچه این امر در ایران نیز به تازگی قانونی شده است این قوانین در ایران میتواند تابعیت اقای قدوسی را نقض کند اکر از پدر ایرانی نباشد ؟ ولی در مورد کسانی که بعد از تابعیت ایرانی تابعیت کشور دیکزی را هم اخذ کرده اند اینها ممکن است به صورت شهروند عادی نقض قانونی نباشد ولی در مورد افرادی که پست میگیرند باید ممنوع شود به شرطی که انها تابعیت دوم خودشان و یا خانواده درجه یک خود را ترک کنند در امریما یا انکلیس که برخی میگویند مقاماتی که اهل کشور دیگر هستند مانند شهردار انکلیس دو نکته هست برخی زاده یا bourn انجا هستند این فرق دارد ضمن اینمه ایرانیانی که در امریکا حتی ذر یک بانک دولتی کار میکنند باید تابعیت ایرانی خودشان را ترک کنند یادم هست انتونی کویین همیشه در فشار بود تابغیت ایتالیایی خودش را ترک کند ولی او این کار را نمیکرد چون در امریکا وقتی مسی تابعیت امریکا را میکیرد ان کشور به کشور قبلی خبر میدهد که فلانی تابعیت امریکایی گرفته حالا ان کشور خودش میداند بنا بر قوانینش تابغیت ان شخص را لغو کند و یا مانند ایران که اعلام میدارد تابعیت مضاعف را قبول ندارد و یک ایرانی همه جای دنیا که باشد از نظر دولت ایران ایرانی محسوب میشود ! حالا ایتن ایران است مه باید این قانون را بکذارد مه افرادی مه به استخدام دولت در میایند مثل وکلا وزرا مدیران دولتی که مثلا در وزارت کسور امور خارجه ارتش و خلاصه هر جای دیکر در صورت داشتن تابعیت دوم عزل و از کار برکنار میشوند مگر اینکه تابعیت دوم خود را ترک کنند این چیزی است که باید تصویب شود و اتفاقا محک خوبی هم هست ایا کسی که مدیر عالیرتبه است تابعیت دومش را ترک میکند ؟ من دیده ام اموال دولتی و واگذاریها خیلی راحت به افراد تابعیت و گرین کارت امریکا واگذار میشود در حالی که یک امریکایی در ایران نمیتواند معامله ای در این حجم داشته باشد یک فرد دو تابعیتی مدیر بزرکترین بانک کشور میشود برادر اقای سیف یا خانواده خودش دارای تابعیت خارجی هستند وس نقص قوانین خودمان است وگرنه کشورهای اروپایی وقتی به مسی پست دولتی میدهند که او تابعیت اول خودش را ترک کرده باشد که این در مورد ایران میتواند قانون شود که کسی که پست دولتی میکیرد اگر تابعیت دوم گرفت عزل شود و اکر داشت ترک کندوزارت امور خارجه ایران از بس که به اعلام اخذ تابعیت ایرانیان در خارج از کشور بی توجهی نشان داده که شاید دیکر اعلام هم نمیکنند ولی کشورهای اروپایی و امریکایی اخذ تابعیت شهروندان کشورهای دیکر را به هم اطلاع میدهند
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
اولا born
ثانیا این ادعا که در آمریکا دوتابعیتیها حتی نمیتوانند . کارمند بانک شوند نادرست است. احتمالا این موضوع درباره کشورهای اروپایی هم نادرست است
ثالثا قانونی که می‌فرمایید در ایران وجود دارد
لطفا قبل از طرح ادعایی از صحت آن مطمئن شوید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
بايد قانوني تصويب شود كه اگر كسي تابعيت دوم گرفت بايد در هيچ منصب و شغل دولتي نباشد وگرنه خائن محسوب و مجازات مي‌شود
مسئوليني كه تابعيت دوگانه مي‌گيرند يعني آماده‌اند تا منصب دارند به چپاول ادامه دهند و اگر اتفاقي مثل تزلزل نظام يا جنگ رخ داد فوري فرار كنند بروند در كشور متبوع دومشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
از این دولت مخفی کار هر کاری بر می اید و این کار را قبلا کرده ولی نباید بزرگان اجازه بدهند این دولت هر کاری بخواهد بکند و بعد هزینه اش را بدهیم
نیروهای نظامی قدرت ما را نشان می دهند ان وقت دیپلماسی ضعیف در حد یک کشور سطح پایین وارد بحث می شود
پاسخ ها
داریوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
دقیقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
ميگم حيف كه نامه ها رو نميشه با شنود خوند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
افرين به سواد اقاي كريمي قدوسي !
جم
|
Netherlands
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
. مذاکره رینگ بوکس نیست که بگویی چون جنگ تن به تن است و منهم ضعیف هستم پس احتمال کشته شدنم وجود دارد، مذاکره محل مشورت و رفع اختلاف هاست. آقای سعداله زارعی:چه اشکال دارد که یک کشور برای منافع ملت خود مذاکره هم بکند؟ آیا هیچ میدانید پسر بیکارو دختر دم بخت و مریض و حقوق بخور و نمیر و هزاران مشکل داشتن و شرمنده اهل و عیال شدن یعنی چه؟ شما و امثال شما میگویید مذاکره بد بود خب مجددا مذاکره بکنید مطمئن باشید چیزی از دست نخواهید داد، لطفا از مذاکره تابو نسازید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
جای بسی تاسف که فردی که حتی فرق بین مجوز تحصیلی و تابعیت را نمی داند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بوده و سالهاست بی هیچ سند متقنی آتش به پا می کند...بگذریم که ایرانی نیز نیست!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
کار های کیهان دقیقا مثل لجبازی های چند کودک ۵ ساله در مهد کودک است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
خدای من!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
اولاً که تحریم ها به سقف خود هنوز نرسیده اند و برای اینکه ایران به انزوای بیشتری از لحاظ اقتصادی و سیاسی رانده شود خیلی اقدام های دیگری از جانب آمریکا و اروپا می تواند انجام شود که هنوز دست به آن اقدامات نزده اند و با آنها فاصله دارند. در ثانی به فرض اگر تحریم ها به سقف خود هم رسیده باشد، این فشار که از روی ایران و ملت ایران برداشته نشده است. آیا قرار است این فشار سالهای سال روی ملت ایران وجود داشته باشد؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
اوج بدبختی اینه که مردم به این فشارها عادت کرده اند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
این اقای وکیل برای توحیه تابعیت دوگانه اقای روحانی همه چی را بهم بافته و جالب است بعضی بر اساس این حرف های بی پایه کامنت بر علیه اقای کریمی قدوسی گذاشته اند. اقای وکیل عزیز لیست منتشره برای دانشجویان که با ویزای تحصیلی در کشوری تحصیل میکنند نیست بلکه در مورد افرادیست که اقداماتی ورای تحصیل برای اقامت یا ازدواج داشته اند.
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
پروفسور!!! نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی که اتفافا اصولگرا هم هست دو روز قبل در مصاحبه ای گفت روحانی دوتابعیتی نیست...در ایران اثلا شخص دوتابعیتی تایید صلاحیت نمی شود...نیاز به اعلام او هم نیست اگر عقلت را کار بیندازی که مگر میشود رئیس جمهور دوتابعیتی باشد و شورای نگهبان واطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات وقوه قضائیه سکوت کنند

کمی تفکر لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
دوتابعیتی بودن به عناوین مختلف در شأن مقامات نیست.وقتی قرار باشه به مردم روحیه ی وطن سازی و اعتماد به نفس را منتقل کنند این اولین سواله که چرا خودشون زیردوتا پرچمند؟ چرا یچه هاشون باید اونطرف باشند؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
جوابش روشنه
من تابیعت انگلیس داشته باشم میشه ریس جمهور ایران بشم؟ چطور ممکنه ؟ نمونش الان هست
حرفم بزنیم میگن ما شهید دادیم وطن فروش جالبه همش ایران شده برای یه عده خاص ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
حقوقدان آبگوشتی
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
اکثر اصلاح طلبان دو تابعیتی هستند..شک نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
سرکاری میزاری؟ پ کو " قمه کشی باند‌های قاچاق کودکان روی اورژانس اجتماعی"
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
هنوز به سقف نرسیده؛ دارن رو کف محکم کاری میکنن! ظاهراً دونالد برا رسیدن به سقف عجله نداده!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم عاشورا روز خبرنگار ماهواره خیام هوشنگ ابتهاج حسین همدانی
وب گردی