کد خبر: ۹۱۱۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷ 14 July 2019
رئیس‌جمهور با اشاره به حمایت کشور‌های مختلف از ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای حکام گفت: جز یکی دو کشور هیچ کشوری به آمریکا اعتنا نمی‌کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جمع مردم شیروان با اشاره به اینکه ۱۴ ماه است که بزرگترین قدرت اقتصادی و نظامی دنیا سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران تحمیل کرده است، اظهار کرد: تحریم‌هایی که اگر علیه هر ملت دیگری انجام می‌شد، آن ملت از پای در می‌آمد، اما ملت قهرمان، مقاوم، غیور و هوشمند ایران در این ۱۴ ماه با قدرت مقابل آن‌ها ایستادگی کردند.

وی افزود: آمریکا در هر مسیری که حرکت کرد چه مسیر اجتماعی، چه سیاسی و چه حقوقی شکست خورد. در سازمان ملل و اجتماعات گوناگون در هفته اخیر در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هیچ کشوری به آن‌ها اعتنا نکرد. در اجلاس شورای حکام هم جز آمریکا و یکی دو کشور دیگر تمام کشور‌ها از ایران حمایت کردند. این به معنای موفقیت ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در دادگاه بین‌المللی که از آمریکا شکایت کردیم، در مرحله اول آمریکا محکوم شد. افکار عمومی دنیا آمریکا را محکوم کرد. آن‌ها در منطقه ما در افغانستان، عراق، سوریه و یمن شکست خوردند. اگر کسی ادعا کند ملت ایران در سایه فشار‌های وارده دچار تزلزل شده است، حرفی ناروا، ناصحیح و دروغ گفته است.

ناکارآمدی دولت، ادعایی نارواست

روحانی در ادامه با بیان اینکه اگر کسی امروز مدعی شود در نظام اسلامی، نظام و دولت ناکارآمد است و نتوانسته به مشکلات مردم توجه کند، سخنی ناصحیح و ناروا بر زبان آورده است، اظهار کرد: ما در کشور مشکل داریم و در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنیم، اما در عین حال دست به دست هم داده‌ایم و در کنار هم ایستاده‌ایم و از مشکلات عبور خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه عبور از این مشکلات شعار نیست، بلکه بر اساس آمار و دلایل این سخن مطرح می‌شود، خاطرنشان کرد: هر کشوری که در مضیقه قرار می‌گیرد به دلیل کاهش درآمد، بدهی‌اش افزایش می‌یابد، اما ما در مدت ۱۴ ماهی که در فشار شدید تحریم قرار گرفته‌ایم، بدهی خارجی دولت‌مان کاهش یافته است؛ در سال ۹۶ بدهی خارجی ما ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون بوده است، اما امروز این بدهی به ۹.۵ میلیارد رسیده است و این کاهش بدان معناست که ملت ما ملتی پیروز و موفق بوده است.

رئیس جمهور ادامه داد: کاهش ۲۵ درصدی بدهی خارجی دولت به این معناست که با وجود اینکه در سختی قرار گرفته‌ایم، نه تنها به سمت بیگانگان، خارجی‌ها و صندوق‌های بین‌المللی دست دراز نکرده‌ایم، بلکه روی پای خود ایستاده‌ایم و مخارج‌مان را در حد امکان تأمین کردیم و در عین حال بخشی از بدهی‌های سال‌های گذشته را نیز پرداخت کردیم.

روحانی همچنین با اشاره به میزان اشتغال ایجاد شده طی سال‌های گذشته گفت: مسلماً امروز بیکاری یکی از مشکلات بزرگ کشور است و همه باید تلاش کنیم تا جوانان و مردان و زنان ما مشغول به کار و تلاش شوند و از بیکاری فاصله بگیرند.

وی با بیان اینکه در کشور همچنان بیکاری وجود دارد، ادامه داد: آمار بیکاری در کشور تا پارسال ۱۲.۱ درصد بود، اما امروز این آمار به ۱۰.۸ درصد رسیده است و از بهار پارسال تا بهار امسال ۳۲۱ هزار اشتغال ایجاد شده است که در این زمینه باید از مردم، کشاورزان، صنعتگران، کارآفرینان، کسبه و تمام کارگران تشکر کنم؛ چرا که این اقشار بودند که در کشور اشتغال ایجاد کردند و زمین را آباد و ما را از گندم خودکفا کردند.

رئیس جمهور با اشاره به مشارکت و حضور اقشار مختلف جامعه در کمک‌رسانی به سیل زدگان اخیر در کشور، گفت: دولت توانست با کمک ملت بزرگ ایران در پناه قدرت الهی راهی را انتخاب کند که امروز بسیاری از مردم به خانه‌هایشان بازگشته‌اند و بسیاری از مردم که خانه‌هایشان ویران شده است، ان‌شاءالله تا پایان سال به خانه‌های خود باز خواهند گشت.

روحانی بیان کرد: در شرایط سخت سیل اخیر همه ملت ایران و دستگاه‌های مختلف دولتی و غیر دولتی در حد توان امکانات‌شان را بکار گرفتند و ملت شاهدند که امروز ما در کشور سختی داریم، اما دلمرده نیستیم، بلکه دل زنده هستیم؛ ما امروز در کشور با مشکلات مواجه هستیم، اما روحیه بلندی در برابر دشمنان خود داریم و در هوای گرم و سرد، روز روشن و شب تاریک در کنار یکدیگر هستیم و همه اقوام و مذاهب قومیت‌ها با هم برادر هستیم؛ امروز خدا راه وحدت، اتحاد، تعاون و کمک به یکدیگر را پیش روی ما قرار داده است.

روحانی با بیان اینکه در سفر به خراسان شمالی ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح خواهد شد، اظهار کرد: علی رغم تمام مشکلات، تمام سختی‌ها، طرح بزرگ اقتصادی و صنعتی شمش آلومینیوم در جاجرم افتتاح می‌شود. در این طرح ۱،۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است. در حوزه برق و آب هم ۳،۷۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح می‌شود. بخش فاز بخار و پست برق نیروگاه گازی شیروان هم افتتاح می‌شود. سد و کانال‌های انتقال آب در منطقه چندیر افتتاح می‌شود. با این افتتاح آبرسانی به ۳۰ روستا با جمعیت ۲۱ هزار نفر انجام شده و آبیاری ۵۶۰ هکتار و اشتغال‌زایی ۲۵۰۰ نفر تأمین می‌شود.

مدعیان شکست اقتصاد ایران در کاخ سفید، اشتباه می‌کنند

رئیس جمهور ادامه داد: در سال ۹۲ میزان تولید برق ما ۶۹ هزار مگاوات بوده است که امروز این میزان به ۸۱ هزار مگاوات رسیده، یعنی در ۶ سال ۱۲ هزار مگاوات برق اضافه شده است. آن‌هایی که می‌گویند ملت ایران از مسیر پیشرفت بازمانده و آن‌هایی که در کاخ سفید ادعا می‌کنند اقتصاد ایران را شکست می‌دهند، بدانند حرف‌شان اشتباه است.

روحانی خاطرنشان کرد: در آغاز انقلاب کشور ۱۹ سد داشت. در سال ۹۲، ۱۴۴ سد داشتیم و الان ۱۷۹ سد ملی در کشور فعال است. یعنی در ۶ سال گذشته ۳۵ سد تکمیل و افتتاح کردیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در این سفر ۸۱۱ میلیارد تومان طرح و پروژه را آغاز می‌کند، گفت: بخش‌هایی از وعده‌های سفر سال ۹۴ به استان محقق شده و بخش‌هایی نیمه کاره است، اما به‌جای ۶۲۵ میلیارد تومان اعتبار وعده داده شده، ۸۸۰ میلیارد تومان اعتبار پرداخت کرده‌ایم.

وی یادآور شد: در تهران استاندار و مقامات استانی به ما گفتند که دو پروژه بزرگراه بجنورد به گرگان و راه آهن برای استان اهمیت زیادی دارد و ما هم تصمیم گرفتیم تا پایان دولت دوازدهم این دو پروژه را تکمیل کنیم؛ بنابراین ۲۰۰ میلیارد تومان برای بزرگراه بجنورد به گرگان و ۲۰۰ میلیارد تومان هم برای راه آهن جوین به اسفراین اختصاص دادیم. یعنی در مجموع ۴۰۰ میلیارد تومان برای راه و راه آهن اختصاص دادیم.

روحانی در پایان با اشاره به تخصیص هفت میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های ورزشی استان، اظهار کرد: مجموعه اعتبارات تهیه شده در این سفر ۵،۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۲۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
خوب چون ایران جای آمریکا را از نظر اهمیت گرفته
احد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
البته باور این سخن سخت است که امریکا در دنیا منزوی شده ! ولی مهم این هست که در داخل امریکا وضع مردم به مراتب بهتر شده و نرخ بیکاری به زیر 3 درصد رسیده که در تاریخ 50 ساله بی سابقه است و مسلما موجب رضایت مردم امریکا شده حال در بیرون هر فحش و ناسزای میخواهند بدهند !! و سوال من این هست که اروز یو مقصد اکثر اقا زاده ها رفتن به امریکای بی ابرو هست ؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
اگر هم تحريم ها ما را از پا در نياورد ، به ضرس قاطع سياست هاي شما اين كار را خواهد كرد .
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
شوخی می کنی نه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
بعله...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
مچکریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
سخنرانی ایشان را داشتم از تلویزیون گوش می کردم. ادبیاتش عین احمدی نژاد است.
خدا به حال این ملت رحم کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
از این دولت کارآمدتر هیچ ملتی به خودش ندیده حسن آقا!
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
اينطور نيستاااااا
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
در سال ۹۳ مسکن در رکود بود رفتید خراسان رضوی فرمودید از رکود مسکن درامدیم و همه چیز حل شده منتهی در عمل چنین چیزی نبود.
گفتید برجام امضا شود سطح زندگی ها بهتر خواهد شد ولی در عمل؟
انتخابات ۹۶ تمام نشده بازار خودرو به هم ریخت
بازار سکه و ارز به هم ریخت
بازار مسکن به هم ریخت
.
.
.
الان‌دوباره همه چیز عالی شده با این تحریم های وحشتناک.
ای کاش به اقای جلیلی رای داده بودیم لااقل مقاومت انها صادقانه تر بود.
متاسفانه مسیر اقای احمدی نژاد را دارید میروید.
مهدی م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
این که ذوق کردن نداره: نفت داریم می فروشیم و پولش رو همون جا خرج می کنیم چون عرضه نداریم بیاریم داخل. اگر گذاشتند که یه خورده جنس بنجول وارد می کنیم و اگه اینم نذاشتند می گیم بفرمایید جای بدهی ها بردارید. لطفا مردم را آدم با شعور منظور بفرمایید آقای رییس جمهور!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
برادر روحانی ، من تنها قیمت سیب زمینی را از شما سوال می کنم . قیمت سیب زمینی در کشورهایی که مردم آن حداقل 2000 دلار در ماه حقوق می گیرند حدود کیلویی نیم دلار ( 50 سنت) است . که اگر با حقوق ما که متوسط 2 میلیون تومان باشد مقایسه کنی باید کیلویی 500 تومان باشد . این را بگذاریم کنار حتی اگر با دلار 14000 تومانی هم حساب کنی می شود کیلویی 7000 تومان . وقتی سیب زمینی 9 یا 10 هزار تومان است دو تا شق بیشتر موجود نیست یا دولت تو کارآمد است و خودش این قیمت را ایجاد کرده و یا اینکه کارآمد نیست و نمی تواند حتی قیمت یک کیلو سیب زمینی را کنترل کند . خدا پدر هم رزمهای سپاهی را بیامرزد که حداقل دفاع کشور دست آنها است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
راست میگههر روز که قیمتها رو می بینیم به کارآمدی دولت پی میبریم!!
دولت دوست داشت مردم لههههههه بشن که شد!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
حساب نظام و دولت از هم جداست. بدون تردید نظام اداری متبوع سه قوه نزدیک یک قرن است که از عدم روزآمدی رنج می برد. در کنار این مسأله فرهنگ و اقتصاد هم به نوبه خود تأثیر گذار هستند. در مجموع مدیریت به معنی اعم شامل فرهنگسازی متناسب با ارزشهای دینی،ملی و انقلابی به عنوان پشتوانه عقیدتی و ایجاد نظام اقتصادی پویا برای تضمین و تأمین هزینه های لازم جهت شکل گیری تمدن ایرانی- اسلامی و نهایتاً تعریف و تدوین و اجرای نظام اداری پاسخگوی روزآمد نیل به اهداف عالی انقلاب اسلامی را بیمه خواهد کرد.
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
مردم بدخت شدن بس کنید این شعارهارو
ایران سرزمین عجایب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
لوبیا چنده سیب زمینی چنده برنج چنده گوشت چنده و.............. بیشترین کاهش پول ملی در جهان اسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
پس چرا وضع مردم اینطور هست . کار ندارند . پول ندارند . اجناس چه ارزون و چه گرون امکان خریدش را مردم ندارند . میگین امریکا منزوی شده ولی ببین تحریم چه کرده . پس ما به این باور رسیدیم امریکا قوی هست و منزوی نیست و میتونه هر کاری بکنه و این ماییم که نمیتونیم هیچ کاری بکنیم . کم شعار بدین . مردم باور ندارند . بترسین از قیام گرسنگان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
کاملا درست همهست دولت هیچ کاری از عهدش برنمیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
فشارها و تحریم ها بهانه ای شد که مقداری از اموال حرام از غارتگران معمولی گرفته شود ولی بهیچ وجه کافی نیست اگر اراده قوی وجود داشته باشد هزاران میلیارد تومان از چپاولگران نامی مصادره و به خزانه برمیگردد و نتیجتا اثر تحریم ها را خنثی میکند ومردم به ارامش میرسند.یاعلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
جز یکی دو کشور هیچ کشوری به آمریکا اعتنا نمی‌کند.
البته نیازی به اثبات نیست .درتحریمها هیچ کشوری به امریکا اعتنا نکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
روحانی تنها رییس جمهور در دنیاست که در یه کشور ثانی ریاست میکنه...ایشون غیر رسمی رییس جمهور سوییس هستن که از بد روزگار اداره امور رو از ایران پیگیری میکنن!
امید
|
Germany
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
اتفاقا کاملا درست و رواست،،۴۰ سال حرف تکراری و سیاست های غلط و دریغ از مسئولی دلسوز..این وزارت صنعتتونه که سرشار از رانت و کارنابلدیه،این وضعیت بیمه و بهداشتمون و الی ماشالله...فقط در تولید آغا زاده موفق بودید.
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
همش شعاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
اتفاقا دولت کاملا ناکارآمد هست !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
ببخشید این دست به دست هم دادن با آقا زاده هاس خارج نشینه یا دست مردم ایران به دلیل بعد مسافه رفعت جاه و جلال به آنها نمیرسد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
پرویز فتاح بنیاد مستضعفان کمیته امداد مرتضی بختیاری سازمان سیا رحیمی جهان آبادی محاکمه نجفی کریمی قدوسی یوکیا آمانو یوسف بن علوی