بازدید 12913

خواهش علم‌الهدی از خواهران ولنگار

کد خبر: ۹۱۱۱۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴ 12 July 2019
نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: از بعضی خواهران که حالت ولنگار دارند، خواهش می‌کنم اگر به هیچ جهت توجیه نمی‌شوید به دلیل عشق فاطمه (س) با حجاب شوید.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه حرم رضوی ضمن تبریک فرارسیدن میلاد امام هشتم (ع) گفت: امیدوار هستم بخاطر این ایام پرفضیلت از رأفت خاصه امام هشتم (ع) بهره‌مند شویم.

وی ادامه داد: یکی از خصوصیات سیره امام هشتم (ع) و به تعبیر دیگر یکی از معجزات امام رضا (ع) تبدیل تهدید‌ها به فرصت‌ها است. این معجزه‌ای است که از امام هشتم (ع) از روزی که به خراسان آمدند؛ در مقاطع مختلف به ظهور پیوسته است که به وسیله امام رضا تهدید‌ها به فرصت‌ها مبدل می‌شود. اصل انتقال امام هشتم (ع) از مدینه به خراسان یک جریان تحمیلی به وسیله طاغوت زمان بود، اما وجود مقدس امام هشتم (ع) این انتقال تحمیلی را به حرکتی مقدس تبدیل کردند و این سفر هجرتی بود که نقطه عطف در تاریخ اسلام شد و یک منطقه وسیع خراسان به عنوان پایگاه و جولانگاه شیعه درآمد.

وی افزود: هرجا دشمن حرکتی کرد این به فرصت مبدل شد و زمینه جهانی‌سازی اسلام و فرج امام زمان (ع) نیز از هجرت امام رضا شروع شد که پشت سر امام رضا امامزاده‌ها آمدند و این سرزمین سرزمین شیعه شد.

خطیب نماز جمعه مشهد مقدس با تاکید بر اینکه این تبدیل تهدید و ضربه دشمن تا امروز در کنار مرقد مطهر وجود دارد، گفت: در ۸۴ سال قبل یک حرکت سرکوبرگانه‌ای توسط رضاخان در کنار قبر امام هشتم (ع) صورت گرفت و گوهرشاد بصورت قتل‌گاه درآمد و کسانی که با کشف حجاب مبارزه می‌کردند به خاک و خون کشیده شدند و رضاخان فکر کرد با این کشتار مساله کشف حجاب به عنوان جریان قطعی جاگیر می‌شود و، اما بعد ۸۴ سال، این روز زمانی برای زنان و مردان مسلمان در حمایت از اصل حجاب شد.

وی ادامه داد: یک انحرافی در پندار عده‌ای پیش آمده و فکر می‌کنند حادثه گوهرشاد در خصوص مبارزه با کلاه پهلوی بود و البته مرحوم احتشام در این جمع کلاه پهلوی را برداشت و پاره کرد و گفت: همه مظاهر این فرهنگ غلط را می‌خواهم از بین ببرم؛ اما قیام مردم برای مبارزه با کشف حجاب بود چرا چندی قبل آن پادشاه افغانستان در ترکیه زنش را کشف حجاب کرده بود و می‌خواست از خراسان به افغانستان برود و وقتی به سبزوار رسید مردم این شهر اجازه ندادند یک فاسق از شهر آن‌ها عبور کند.

وی افزود: تحریک مردم سبزوار توسط علامه بهلول بود و منبر‌های داغی رفت و مردم راه را بر اتومبیل پادشاه افغانستان بستند. دستگاه پلیس رضاخانی مرحوم بهلول را تعقیب کرد و ایشان به مشهد آمد و آیت الله قمی به عنوان مبارزه با کشف حجاب از اینجا به تهران رفته بودند و گفته بودند من می‌روم به رضاخان ثابت کنم که کشف حجاب درست نیست و بعد التماس می‌کنم. از اینجا که رفتند در تهران ایشان را محاصره کردند و به حضرت عبدالعظیم بردند و بعد به عراق تبعید کردند.

علم‌الهدی گفت: مردم مشهد برای حمایت از آیت الله قمی جمع شدند و پاره کردن کلاه پهلوی رخ داد، اما جمع مردم برای حمایت از حجاب بود. وقتی مردم تجمع کردند و علما هم پیوستند و زائران ملحق شدند؛ دژخیمان رضاخانی مسلسل به روی مردم گشودند. تفاوتی که حادثه انقلابی مسجد گوهرشاد با خونریزی سفاکانه انقلاب از قبیل: ۱۵ خرداد دارد، این است که شهدای ۱۵ خرداد و ۱۷ شهریور تحویل بازماندگانشان شدند، اما شهدای مسجد گوهرشاد بی غسل و کفن خاک شدند و قبرشان هم نامعلوم است. حجاب میراث صدیقه اطهر است و قبر فاطمه (س) مخفی است و شهدای حجاب هم به مولایشان صدیقه اطهر ملحق شدند و قبورشان در خفا است.

وی ادامه داد: حجاب یک واقعیت است. انگلیس وقتی رضاخان را در خط براندازی اسلام مستقر کرد در مقام براندازی دین دو کار کرد و می‌خواست روحانیت و حجاب را از بین ببرد. دید همان نقشی که روحانیت دارد حجاب هم در اعتلای اسلام دارد. در جامعه‌ای که زنان با حجاب هستند، جوان دیندار بار می‌آید، اما در جامعه‌ای که زنان بی‌حجاب باشند این مساله باعث می‌شود دین از جوان گرفته شود.

وی افزود: از بعضی خواهران که حالت ولنگار دارند، خواهش می‌کنم اگر به هیچ جهت توجیه نمی‌شوید به دلیل عشق فاطمه (س) با حجاب شوید. وقتی خیمه‌های نوه‌های فاطمه (س) را آتش زدند اول که عمه آمد گفتند عمه حجاب بیاور که خودمان را از نامحرم حفظ کنیم. اگر اهل منطق نیستید به عشق فاطمه (س) باحجاب شوید. امروز دشمن روی بی‌حجابی زن‌های ما حساب کرده است. من با استفاده از حضور فرمانده ناجای کشور وظیفه می‌دانم از طرح اخیر آن‌ها تشکر کنم.

نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: در سال ۱۳۸۵ در شورای انقلاب فرهنگی تصویب شد که تمام جزئیات این نظام مسئول شدند که در مساله حجاب و احیای حجاب فعالیت کنند از سال ۱۳۸۵ تا امروز ۱۳ سال می‌گذرد و این قانون خاک می‌خورد چه کسی باید جوابگو باشد. آیا این دولت‌ها نباید جوابگو باشند. نیرو‌های نظامی و انتظامی نباید جوابگو باشند. اگر جواب این مردم را ندهید یک جایی گریبان شما را می‌گیرند که دیگر راه فرار ندارید و آن سر پل صراط است. جوانان جان دادند و این انقلاب به پیروزی رسید و از سال ۸۵ قانون حجاب تصویب شد و شما آقا در دولت و مجلس و نظامی و مسئولیت وزارت و ... قبول کردید، اما در برابر این قانون اساسی هیچ قدمی برنداشتید.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۲۹
انتشار یافته: ۲۸
حاجی علت تنفر مردم از این فرمایشات ،عملکردتان میباشد چون در حرف و عمل یکی نیستین و اختلاسها و دزدیها و رانتها و .... توسط مسئولین انجام میگیرد!!!!!!!!
چرا در مورد ربایی که بانکها میگیرند اینجوری خواهش نمیکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حجاب بهانه ای شده تا از بی عرضگیها و بی لیاقتیهای مسئولین ایراد نگیرند!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
اقا افرین عالی گفتی ،مرد حسابی برو جلو دزدیا رو بگیر به موی سر ملت چیکار داری
حیف که یه مقدار دیر متوجه شدید که برای امور دینی و مذهبی ( علی الخصوص حجاب ) باید رفت سراغ فطرت فاطمی مردم و با بگیر و ببند و اجبار چیزی درست نمیشه .
مردم همه از اقای علم الهدی خواهش ها دارند اونم تیتر میکنید؟
ایشان خواهش هم که می کنند باید توهین کنند؟ آقایان بلد نیستید محجبه بار بیاورید از معصوم مایه نگذارید ،جواب خدا را چگونه خواهید داد؟ با این جور حرف زدن هایتان چطور رویتان میشود به ملک الموت لبیک بگویید؟
ای من و خانوادم من به فدای خانم حضرت فاطمه.اما شخصی که این اعمال رو انجام میده همه چیز رو زیر پا میزاره و هیچ چیز براش مهم نیست.به نظرم اولین کار برای اصلاح پوشش بانوان.اصلاح سینما و علی الخصوص اصلاح صدا وسیماست که بسیار بدآموزی داره.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
تا ماهواره هست کی صدا و سیما نگاه میکنه؟
کاش از برادران مختلس هم خواهش میکردید به عشق علی ، دست از اختلاس بکشند !!!
شما هم بخاطر عشق به فاطمه این همه تو کار مردم سرک نکشید
لا اکراه فی الدین جناب علم الهدی دین اجباری نیست کلام قرانه
از بانک مرکزی هم تقاضا داریم به عشق علم الهدی دلار را برگردانند همان۴۲۰۰ تومان
از اختلاسگرها هم تقاضا کنید
این حرفها نشان میدهد ایشان کوچکترین شناخت از جامعه و مردم نداره.
نیاز به قسم نیست اوضاع اقتصادی مملکت را درست کنید تا ازدواحها شکل بگیرد نیاز به فیلم بازی کردن هم نیست انوقت مردم خودشان به اندازه کافی اعتقاد دارند .
لطفا کمی هم به بانک ها خواهش کنید که از مردم ربا نگیرند .......................................
اقای محترم لطفا باادبیات بهترصحبت کنید دختران عوضی چیه اقا شما یعنی ایت الهی.
ایشون هیچ چیز دیگه ای بلد نیست ؟ بابا اومدن و هی به این چیزهای مسخره گیر دادن که آخه وقتش الان نیست ، متاسفم واقعا
خواهران ولنگار !!!!!

این چه طرز حرف زدن است ؟
دوستان عزیز منظور ایه لا اکراه فی الدین کفار بودند نه مسلمانان ما که همه مسلمانیم یعنی تمام احکام اسلام را مثل حجاب پذیرفته ایم پس عمل به ان واجب است البته حکومت میتواند برای غیر مسلمانان بخاطر مصالح جامعه حجاب را اجباری کند . کسی منکر مشکلات جامعه و مفاسد اقتصادی نیست و حکومتی که خودمان رای دادیم موظف به رفع ان است اگر نشد مجلسی که باز خودمان رای دادیم بادیددولت را مجبور کتد
چرا تریبونها دست افرادی هست که کلا بلد نیستند؟
این خواهر گفتنش منو کشته!!!!!!!!!!!!!!! اگه کسی اعتقاد داشته باشه رعایت می کنه نیاز به قسم و آیه نیست.اکثرا هم که اعتقادی ندارند باز هم به خاطر اجباری بودن دارند رعایت شما اقلیت را می کنند .دیگه توقع زیادی نداشته باشید.
تحقیق کردم ولنگار یعنی بی بندوبار ،هرزه ، بی تربیت و ... آیا درست است بخشی از زنان و دختران کشور را اینچنین خطاب کنیم ؟آیا مطمئنیم هر کس حجاب درستی ندارد حتما بی بندو بار ، بی تربیت و هرزه است ؟
حجاب و در کل اسلام به عشق کسی بوجود نمی‌آید . اگر بود ابولهب بە برادرزادە خود کە خیلی دوست داشت ، ایمان می‌آورد . ‌متاسفانە مبلغین ما باید در نحوه سخن و عمل خود تجدید نظر کنند .
و در پایان حجاب بعد از فهم درست دین است ، نە قبل از آن و با اجبار و قسم خوردن .
اختلاس، رشوه، بی عدالتی، گرانی، بی حجابی، بی غیرتی همه به یک ریشه برمی گردد و همه می دانند که علم الهدی هیچ نقشی در ان ندارد مردم امروزه این حرفها را می فهمند گرانی دلیل بی حجابی نیست ضعف اعتقاد سست عنصری مردان بی عملی مسولین فرهنگی دلیل این کار است
یکی از ائمه مایه بذاره که مردم قبولش داشته باشن! طرف داره قسمم میده باز اهانت میکنه! ولنگار!!!
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی