بازدید 3288

فروش 900 میلیون دلاری «علاءالدین» در گیشه جهان

کمپانی دیزنی روز جمعه اعلام کرد که «علاءالدین» به فروش ۸۹۷.۳ میلیون دلاری دست یافته و تا پایان امروز به هفتمین فیلم سینمایی غیر انیمیشن این کمپانی تبدیل می‌شود که به رقم ۹۰۰ میلیون دلار فروش می‌رسد.
کد خبر: ۹۰۹۹۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱ 07 July 2019

«علاءالدین» محصول جدید دیزنی که از اواخر ماه می در سراسر جهان اکران شده، به مرز ۹۰۰ میلیون دلار فروش در گیشه دنیا رسید. این فیلم بازسازی سینمایی و غیر انیمیشن از انیمیشن کلاسیک دیزنی به همین نام است.

به گزارش «تابناک»؛ کمپانی دیزنی روز جمعه اعلام کرد که «علاءالدین» به فروش ۸۹۷.۳ میلیون دلاری دست یافته و تا پایان امروز به هفتمین فیلم سینمایی غیر انیمیشن این کمپانی تبدیل می‌شود که به رقم ۹۰۰ میلیون دلار فروش می‌رسد.

فروش 900 میلیون دلاری «علاءالدین» در گیشه جهان

این فیلم همچین سومین فیلم پرفروش امسال در گیشه آمریکا و دنیاست و دو فیلم اول یعنی «انتقامجویان: آخر بازی» و «کاپیتان مارول» هم از محصولات سینمایی توزیع شده توسط دیزنی است.

«علاءالدین» در گیشه آمریکای شمالی بعد از هفت هفته نمایش ۳۱۳ میلیون دلار کسب کرده و از گیشه خارجی هم ۵۸۴ میلیون دلار به جیب سازندگان ریخته است.

ژاپن موفق‌ترین گیشه خارجی این تولید دیزنی با ۷۲ میلیون دلار بوده و این فیلم در کره جنوبی ۶۳ و در چین ۵۳ میلیون دلار فروخته است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم