بازدید 3769
کد خبر: ۹۰۴۷۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵ 11 June 2019

وزیر کشور با اشاره به اینکه قیمت ارز در ۱۰ روز گذشته روندی کاهشی داشته است، گفت: اکنون که ارز روند کاهشی دارد به همان نسبت قیمت کالاها باید کاهش یابند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره اینکه جلسات «ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور» به طور مرتب برگزار می‌شود، افزود: امروز هم جلسه ستاد اطلاع‌رسانی اقتصادی با حضور همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مرتبط برگزار و طبق معمول در این جلسه گزارشات هفتگی از عملکرد حوزه‌های اقتصادی و اجرایی ارائه شد. باتوجه به پیشنهادات اعضای ستاد، عمدتاً کار ستاد این خواهد بود که به صورت پیشگیرانه با مسائل برخورد کنیم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با تاکید بر اینکه مصوبات این ستاد به استحضار سران قوا می‌رسد و در آنجا نسبت به حل معضلات و مشکلات اقدام می‌شود، اضافه کرد: اگر احساس می‌شود در حوزه‌ای اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که در آینده در تولید و قیمت‌ها اثر منفی داشته باشند، آن مشکلات و احتمالات مطرح، بررسی و در مورد آنها تصمیم‌گیری می‌شود.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه بعضی از دستگاه‌ها مانند قوه قضائیه با توجه به نوع تعامل و همکاری آنها با رسانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی عملکرد خوبی داشته‌اند، اظهار کرد: به دلیل این نوع از عملکرد و همکاری دستگاه‌های مرتبط، روند هماهنگی سیاست‌های ما در اجرا بسیار مناسب شده است. بر همین اساس گزارشی از روند هماهنگی سیاست‌های اجرایی با ائمه جمعه سراسر کشور ارائه شد که بسیار خوب و امیدوارکننده بود.

وزیر کشور ادامه داد: گزارشات بسیار خوبی در خصوص اقدامات دستگاه‌های اجرایی در جهت تشویق تولید، مقاومت مردم و در جهت جلوگیری از برخی سیاه نمایی‌ها ارائه شد، که جای تشکر دارد. همچنین در این جلسه مباحث جلسه قبل و نحوه اطلاع رسانی برخی رسانه‌ها مطرح شد.

رحمانی فضلی با یادآوری این نکته که طبق گزارشی که هر هفته وزرات صمت در این ستاد ارائه می‌دهد، قیمت حدود ۶۰ قلم کالا پیگیری و رصد می‌شود، تاکید کرد: در جلسه قبل برخی رسانه‌ها به نقل اینجانب از کاهش ۵۰ درصدی کالاها گزارش داده بودند که این خبر درست منتقل نشده بود. صحیح آن به این صورت است که از آن ۶۰ قلم کالا، ۵۰ درصد روندی کاهشی، بین ۵ تا ۱۰ درصد داشته است. ۴۰ درصد ثبات و ۱۰ درصد نیز افزایش قیمت گزارش شده است. باید توجه شود که تمام این درصدها مربوط به ۶۰ قلم کالایی است که رصد می‌شوند.

رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی را موظف کردیم سخنان واحد خود را در اختیار رسانه‌ها قرار دهند، ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی با حضور فعال خود در عرصه اطلاع رسانی از انتشار اعداد و ارقام غیر واقعی جلوگیری کنند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: در حوزه مسکن رسانه‌هایی با نیت فضا سازی و بازارسازی های کاذب موجب افزایش قیمت فروش و اجاره شده بودند، با تصمیم قوه قضائیه با حدود ۱۰ سایت غیر مجاز که به این کار مشغول بودند برخورد مناسب و متناسب صورت گرفت. طبق گزارشات فضای رسانه‌ای در این حوزه آرام تر شده و قیمت درحوزه مسکن روند کاهشی داشته است. اتفاقی مشابه مسکن در حوزه خودرو هم افتاده بود، با برخوردی که با سایت‌ها و عوامل افزایش قیمت خودرو شد در آن قسمت هم با شرایط ارامی مواجه هستیم. در حال حاضر فضای اطلاع رسانی و رسانه‌ای کالا در حوزه‌های ارز، سکه، مسکن و خودرو کاملاً مدیریت شده است و دستگاه‌های اجرایی مرتبط موطف هستند دائماً رصد کنند و اطلاعات درست را به مردم بدهند.

وی افزود: گزارشی از افزایش قیمت برخی کالاها از ستاد تنظیم بازار داشتیم مبنی بر اینکه برخی از اقلام لبنی تا حدود ۲۰ درصد افزایش داشته است که در ستاد، ریز اجزا تشکیل دهنده قیمت آن کالاها بررسی و مقرر شد نظارت دقیقی صورت پذیرد که باعث افزایش‌های کاذب و غیر رسمی نشود، این موضوع را اصناف و وزارت صمت پی گیری می‌کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه جلسات این ستاد به صورت هفتگی تشکیل می‌شود، اظهار کرد: در اینجا موضوعات مرتبط رصد، تحلیل و مناسب با فضای رصد شده وتحلیل شده، دستگاه‌های اجرایی اقدامات مناسب و لازم را انجام می‌دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که در راستای واقعی شدن قیمت‌ها چه اقداماتی انجام داده اید؟ گفت: برخی قیمت‌ها به صورت کاذب افزایش داشته اند و رقم کاهشی کم بوده است. مقرر شد دستگاه‌های مرتبط، این موضوع را در دستور کار خود قرار داده و تلاش کنند ثبات قیمت‌ها اتفاق بیافتد.

رحمانی فضلی گفت: در حال حاضر یکی از عوامل و عناصر مهم در افزایش قیمت‌ها، به ظاهر مرتبط با قیمت ارز بوده است، لذا همانگونه که هنگام افزایش قیمت ارز کالا گران می‌شد، اکنون که ارز روند کاهشی دارد به همان نسبت کالاها باید کاهش یابند. با توجه به روند کاهشی قیمت ارز در ده روز گذشته امیدواریم دستگاه‌های مرتبط با موضوعات و کالاهای مختلف به این موضوع توجه و آن را کنترل کنند، مقرر شد این موضوع هم بررسی و در جلسات بعد گزارش آن ارائه شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
ارزانی در ایران!!!!!!!!!!! نعوذبالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
حرف منطقی میباشد، ولی رطب خورده منع رطب نمی کند.
آن موقع که خود دولت از افزایش قیمت ارز به اهداف کمبود مالی میرسید باید فکر می کرد که غول های اقتصادی هم در کنارش وجود دارند که مانند او از این راه سود و بهره غیر قانونی میبرند.
و با یک کلاغ چهل کلاغ کردن افزایش قیمتها را به بهانه افزایش ارز بیش از آن چیزی که هست نشان می دهند، و در واقع از آب گل آلود ماهی می گیرند.
اثرات تحریم آمریکا بر افزایش ارز شاید 30 تا 40 درصد باشد ومابقی آن یعنی بالای 100 درصد در اثر سیاستهای دولت و سازمانها و نهادی های اقتصادی داخلی بوده است که آن را دستاویز قرار داده و درآمدهای غیر شرعی و قانونی کسب کردند.
بازنده اصلی هم فقط قشر حقوق بگیر و زحمت کش میباشد که تاوان این سو استفاده کلان را میدهد.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
خودتونو اذیت نکنین قیمت‌ها دوام ندارند از دیروز بعد از ظهر قیمت ارزها باز در حال بالا رفتنه تا الان پس اول ثبات درست کنید بعد دستور بدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
اون موقع که فروشنده های حلال خور ارزون خریده بودند دلار گرون شد،گرون فروختن گفتن ما بفروشیم باید گرونتر بخریم!!! الان که میگن گرون خریدیم بیان ارزون بفروشن؟؟!!!! عمراً خواب دیدین خیر باشه
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
تا وقتی قیمت ارز ثبات نسبی نداشته باشد. وضع درست نخواهد شد وتا وقتی ارز مثل کشور های همسایه بطور ازاد در دسترس نباشد ثبات قیمت نخواهد بود بروید عاقلانه فکر کنید وجلوی رانت های اقتصادی را بگیرید.دلار 4200 تومانی دادید جنس با قیمت نرخ ارز ازاد به مردم تحویل میشود....راه حل فقط ازاد سازی نرخ ارز است که رانت نباشد ارز بشود 12 هزار تومان ولی ثابت باشد وبا نرخ تورم افززایش و یا کاهش یابد...ولی در دسترس همگان باشد .. مشکل نقدینگی دارید ؟ نقدینگی های رانتی را از اقتصاد جدا کنید . حساب های دولتی را که در بانک ها هست را سود ندهید..تا کم کم این مشکل نیز کم شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
اگر دولت و بانک مرکزی زحمت بکشند اول: پایه پولی رو بالا نبرند یا به قول مردم پول بی پشتوانه چاپ نکنند و دوم: دست از سر بازار ارز بردارند، اقتصاد به
مرور زمان به تعادل می رسه
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
کدام ارزانی دلار؟
ازدیروز دوباره برگشت به کانال ۱۳ هزارتومان
حداکثرتا اخرهفته دیگه هم با عدم تصویب اف ای تی اف میره بالای ۱۶ هزارتومان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
چنانچه حداقل به مدت سه ماه قیمت ارز ثابت بماند میتوان انتظار کاهش قیمتها را داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
متاسفم برای این ملت که به این سادگی به شعورشون توهن میشه....ولی این به یادتون باشه که باید از نارضایتی فقرا ترسید نه سیری اغنیا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
معنای آکادمیک اقتصاد یعنی:بررسی ارتباط میانِ تولید، تجارت و عرضه پول، در یک کشور یا منطقه مشخص که شبکه‌ای از تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان و مصرف‌کنندگان کالاها و خدمات را شامل میشود .در اقتصاد با ایجاد شرایط مساعد و اخذتصمصمات لازم ترتیبی داده میشود که به نوعی رفتار مصرف کننده کنترل ویا به سمت موردنظر سوق داده شود . هیچ متخصص علم اقتصادی از کلمه باید در ارتباط با رفتار مصرف کننده استفاده نمیکند چون میداند که جواب نمیدهد.
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
عمرا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
وزیر کشور با اشاره به اینکه قیمت ارز در ۱۰ روز گذشته روندی کاهشی داشته است، گفت: اکنون که ارز روند کاهشی دارد به همان نسبت قیمت کالاها باید کاهش یابند.
اقا دست شما درد نكنه تو اين مملكت هيج مسئولي روي حرف خودش نميمونه حالا شما وعده ندادي ولي جونه مادرت پيگير باش اين اتفاق بيفته ديگه نفس واسمون نمونده به خدا .كارگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
ریس اتخادیهٔ توزیع کنندهٔ گوشت قرمز فرمودند ،گوشت تا پایان سال همین قیمت است نه گرانذمیشود ،ونه ارزان ؟ شقه ای بدون دنبه کیلویی ۱۰۴ هزار تومان ؟ مسولین همهٔ اتحادیه ها همینگونه حرف میزنند ؟ زیرا ،پشتشان گرم است ؟ ،،
کیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
نمیدونم واقعا مسئولین نا آشنا با مباحث پایه ای اقتصاد هستند . و یا موضوع دیگری را در دستور کار قرار داده اند در هر صورت بدا به حال مملکت و ملت
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا آلودگی هوا محسن پورسیدآقایی مسعود سلیمانی طرح ملی مسکن مجید بهرامی حمید شهریاری محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی