بازدید 4762

روحانی به تاجیکستان سفر می‌کند

کد خبر: ۹۰۳۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲ 06 June 2019
رئیس جمهور ایران به منظور شرکت در کنفرانس «تعامل و اعتماد سازی در آسیا» ۱۴ ماه ژوئن سال جاری به «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان سفر می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران به دعوت همتای تاجیکی خود در تاریخ ۱۴ ژوئن سال جاری به منظور شرکت در کنفرانس تعامل و اعتماد سازی در آسیا به «دوشنبه» پایتخت تاجیکستان سفر می‌کند.

بنابر گزارش مرکز مطبوعاتی وزارت امور خارجه تاجیکستان، حضور رئیس جمهور ایران در این کنفرانس در جریان سفر رسمی «سراج الدین مهرالدین» وزیر امور خارجه این کشور به تهران و ملاقات وی با مقامات عالی جمهوری اسلامی تایید شده است.

در جریان سفر مهرالدین به تهران و ملاقات با «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران یادداشت تفاهمی میان دولت‌های دو کشور در مورد اصول و چارچوب روابط دوجانبه در حوزه امنیت به امضا رسید.

طبق این یادداشت تفاهم طرفین به انجام همکاری‌های پرثمر در زمینه امنیت و مبارزه با جرایم سازمان یافته، مبارزه با تروریسم و تامین مالی آن، جلوگیری از قاچاق اسلحه و مواد منفجره، مبارزه با مهاجرت غیر قانونی، قاچاق انسان، پیشگیری و کنترل جرایم با استفاده از فناوری‌های اطلاعاتی، جلوگیری از پولشویی، تامین مالی تروریسم و افراط‌گرایی و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر، متعهد شدند.

کارشناسان سفر آتی روحانی به تاجیکستان، بعد از سردی روابط میان دو کشور در چند سال اخیر، را به عنوان آغاز مرحله جدید و بهبود روابط میان تهران و دوشنبه عنوان کردند.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم
آخرین اخبار