بازدید 9354

جزئیات آتش سوزی در بندر شهید رجایی

کد خبر: ۹۰۳۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰ 05 June 2019
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از آتش سوزی در اراضی تحت مدیریت منطقه آزاد قشم خبر داد.

به گزارش فارس و به نقل از روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان اله مراد عفیفی پور از تحت کنترل بودن حادثه آتش سوزی در بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: یک دستگاه ریچ استاکر فرسوده، بشکه‌های قیر و روغن در اراضی تحت مدیریت منطقه آزاد قشم در حادثه درگیر هستند.

وی در تشریح جزئیات این خبر افزود:عصر امروز (چهارشنبه؛ ۱۵ خرداد) یک دستگاه ریچ استاکر فرسوده در اراضی تحت مدیریت منطقه آزاد قشم دچار سانحه آتش سوزی شد که به دلیل همجواری آن با بشکه‌های روغن پایه و قیر، دامنه حریق افزایش یافت و به دلیل مشتعل شدن قیر، حجم زیادی دود از این اراضی به هوا برخاست.

وی افزود: آتش نشانان بندر شهید رجایی هم اکنون در حال اطفای حریق و خنک سازی ریچ استاکر و بشکه‌های درگیر در حادثه آتش سوزی هستند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با تاکید بر تحت کنترل بودن این سانحه آتش سوزی توسط تیم آتش نشانی بندر شهید رجایی، خاطرنشان کرد: در زمان بروز حادثه، یک نفر از یگان حفاظت دچار مصدومیت شد که برای انجام خدمات درمانی بیشتر، به بیمارستان انتقال یافته است.

شایان ذکر است، ریچ استاکر یکی از تجهیزات مورد استفاده در ترمینال‌های کانتینری است که برای انجام عملیات تخلیه، بارگیری، جابجایی و صفافی کانتینر‌ها در فواصل کوتاه استفاده می‌شود و انعطاف پذیری بالایی در عملیات چیدمان این کالا‌ها در محوطه‌های کانتینری دارد.

در این زمینه بابری کارشناس مدیریت بحران استاندرای هرمزگان به خبرنگار فارس گفت: حریق از ساعت ۱۸:۳۰ آغاز شده بود و هم اکنون اطفاء شده است، اما عملیات خنک کردن ادامه دارد.

وی افزود: خودرو‌های آتش نشانی کمکی از ایستگاه‌های آتش نشانی شهر بندرعباس، پالایشگاه نفت بندرعباس، نفت ستاره خلیج فارس، فولاد، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، نیروی هوایی و نیروی دریایی سپاه اعزام شدند و همچنین سه تانکر کمکی آب هم از فضای سبز شهرداری بندرعباس به منطقه اعزام شده است.

بابری در خصوص خسارت جانی حادثه گفت: خوشبختانه تلفات انسانی در این حادثه وجود نداشته است، ولی یکی از پرسنل یگان حفاظت دچار ۳۵% سوختگی شده است.
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امامی کاشانی # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
وب گردی