کد خبر: ۹۰۳۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹ 04 June 2019

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد با اشاره به اجرای دستورالعمل آراستگی و شئون رفتاری و فرهنگی در واحدهای این دانشگاه گفت: دستورالعمل مذکور بدون هیچگونه تنش و برخورد نگران کننده اجرا شد.

به گزارش مهر، حجت الاسلام ابراهیم کلانتری با اشاره به دستورالعمل آراستگی و شئون رفتاری و فرهنگی در این دانشگاه گفت: دستورالعملِ یادشده بر اساس اسناد بالادستی و نیز مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی که ناظر بر مسائل حجاب، عفاف و رفتارهای درون دانشگاه است، تنظیم و پس از یکهزار ساعت کارِ کارشناسی، در نهایت با تصویب شورای فرهنگی دانشگاه، مهرماه ۹۷ توسط رئیس دانشگاه ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه بر اساس این دستورالعمل، کارگروه آراستگی و شئون فرهنگی، در تمامی واحدها تأسیس شده است گفت: به نظر می‌رسید که همه ۴۰۰ واحد دانشگاه آزاد، منتظر ابلاغ چنین قانونی بودند، چرا که بلافاصله پس از ابلاغ، همه واحدها به صورت جدی وارد عرصه عمل شدند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد افزود: تاکیدِ اصلیِ دستورالعمل بر آشنایی دانشجویان با احکام اسلام، ثمرات عفاف و حجاب بوده که این امر با برگزاری کارگاه، میزگرد، گفتگوهای متعدد و … صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به تذکر اخلاقی به دانشجویانی که از نظر پوشش، بعضی موارد را رعایت نکرده و قداست فضای دانشگاه را زیر پا می‌گذارند، تصریح کرد: ابتدا تذکر به صورت لسانی است و در صورت تکرار، دانشجو به مرکز مشاوره دانشگاه دعوت و یا به خانواده و والدین او اطلاع داده می‌شود و نهایتاً اگر مؤثر واقع نشد، به کمیته انضباطی معرفی خواهد شد.

کلانتری از پایش و بررسی اجرای این دستورالعمل در واحدها خبر داد و گفت: قرار بر این است که تا مهر ۹۸، با انجام یک پایش، میزان پیشرفت را ارزیابی کرده و نقطه نظرات واحدها را درباره نواقص طرح دریافت کنیم. همچنین نتایج و بازخوردها را در شورای دانشگاه مطرح خواهیم کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد ادامه داد: البته با رصد عینی که خودمان از واحدها داشته ایم، روند کار بسیار مطلوب بوده و دستورالعمل بدون هیچ گونه تنش و برخورد نگران کننده، اجرا شده است.

وی اضافه کرد: البته دانشجو توجیه شده که باید با لباس مناسب به دانشگاه بیاید؛ چیزی که قبلاً رعایت نمی‌شد. همچنین آرایش‌های غلیظ و پوشش با لباس‌های نشانه دار و مارک دار، دیگر در واحدها به چشم نمی‌خورد.

کلانتری گفت: ده ها جلسه خوب با هزاران دانشجوی دختر برای بحث و تبادل نظر بر روی این موارد و نیز نشستهای بزرگ هزار و ۲۰۰ نفره برای تشویق دانشجویان با حجاب، در واحدهای مختلف برگزار شده که در مجموع به نظر می‌رسد با رشد خوبی در این حوزه رو به رو بوده ایم. با این وجود اما مصمم هستیم کار با جدیت و اهتمام بیشتری پیش رفته و به سرانجام کامل برسد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
گروه جی ۲۰ بیت کوین هفتم تیر هفته قوه قضائیه محسن افشانی محمد بهشتی اتحادیه اقتصادی اوراسیا امیر جعفری