بازدید 4222
کد خبر: ۹۰۲۹۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶ 02 June 2019

معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: از دانشجویان انتظار می رود آنچه که در آیین نامه حجاب و عفاف به عنوان هنجار برای پوشش تعریف شده، رعایت کنند.

به گزارش مهر، غلامرضا غفاری درباره ارزیابی از وضعیت حجاب در دانشگاه‌ها و الزام دانشجویان به رعایت پوشش اسلامی گفت: آنچه که مهم است هنجارپذیری دانشجویان براساس قواعد و مقرراتی است که در دانشگاه تعریف شده است.

وی با اشاره به آئین نامه حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها ادامه داد: برای پوشش آئین نامه و دستورالعملی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تعریف شده و به دانشگاه‌ها ارسال شده و از دانشجویان انتظار می‌رود براساس آنچه که در آن آئین نامه به عنوان هنجار برای پوشش تعریف شده، رعایت کنند.

معاون فرهنگی وزارت علوم درباره بازنگری آئین نامه عفاف و حجاب دانشگاه‌ها گفت: هنوز درباره این موضوع تصمیمی اتخاذ نشده، اما بحث آن وجود دارد که چگونه هنجارپذیری در دانشجویان مورد توجه قرار گیرد و حتی این موضوع مطرح است که از تشکل‌های دانشگاهی در این خصوص استفاده شود.

وی درباره برخورد با دانشجویانی که آئین نامه پوشش را رعایت نمی‌کنند، ادامه داد: موضوع دیگری در آئین نامه انضباطی قرار دارد که می‌گوید دانشجو باید شئونات دانشگاه را رعایت کند و در غیر این صورت با آن برخورد می‌شود.

معاون فرهنگی وزارت علم افزود: هر دانشگاهی هنجارها و قواعدی دارد دانشجو از مجموعه حقوقی برخوردار است که باید به آن احترام گذاشته شود همچنین مجموع وظایف و تکالیفی نیز برای آن تعریف شده که هر دو مورد باید مورد توجه قرار گیرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار پنومونی ایرج حریرچی محسن طاهری حسنی مبارک نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده