بازدید 7011

علم الهدی: نشاط جوان با تار و رقص مهیا نمی‌شود

کد خبر: ۹۰۱۲۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲ 24 May 2019
امام جمعه مشهدمقدس گفت: نشاط امروز این است که جوان امیدآفرین و با امید به گذشته در عرصه جنگ اقتصادی قدم بردارد و فضا را برای جوان آماده کردن به معنای نشاط جوان است نه بی بندو باری و ولنگاری.
 
به گزارش تسنیم از مشهدمقدس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در موضوع وعده‌های خداوند متعال در قرآن بود، یکی از آیاتی که در این زمینه آیه ۱۳۴ سوره مبارکه انعام است که می‌فرماید وعده خدا آمدنی است و شما قدرت ندارید که خدا را نسبت به تحقق وعده‌ای که عنایت فرموده ناتوان کنید.

امام جمعه مشهدمقدس گفت: انسان در مسیر زندگی‌اش معمولا با موانعی روبه‌رو می‌شود که سعی می‌کنید با استعداد و قدرت و توان وجودی خودش برطرف کند در واقع زندگی انسان میدان جنگ، مبارزه با مشکلات و موانع در سر راه خواسته‌های خود اوست که انسان مرتبا با این موانع و مشکلات در زندگی در ستیز و نبرد است.

علم‌الهدی بیان کرد: توسعه علم و فناوری نمی‌تواند همه سنگ‌ها را از سر راه انسان بردارد؛ بسیاری از مسائل در گذشته بشر بود که رشد علم و دانش این‌ها را از سر راه بشر برداشت و خیلی از نشدنی‌ها، شدنی شد، اما آیا همه موانع با رشد علم و فناوری درست می‌شود؟ این گونه نیست؛ آن بخشی از موانع را انسان می‌تواند از سر راه خودش بردارد که علل و عواملش در حوزه شناخت انسان باشد.

خطیب جمعه مشهدمقدس با اشاره به اهمیت شب‌های قدر تاکید کرد: امروز روز سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر است، امام بزرگوار فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد؛ این جمله از ابعاد مختلف قابل تحلیل و تبیین است، این جمله به چه معناست؟ کجای فتح خرمشهر اراده و قدرت و عنایات پروردگار بود؟

علم‌الهدی بیان کرد: فتح خرمشهر با برنامه‌ریزی فرماندهان و برنامه‌ای که آن‌ها تنظیم کردند در کنار قدرت رزمندگان اسلام فتح شد؛ نه طوفانی، نه سیلی آمد و نه جریانی که بگوئیم در دست این‌ها نبود و همان سبب فتح خرمشهر شد؛ نقش خدا کجای این قضیه بود؟ آن‌هایی که در عرصه فتح خرمشهر و در عملیات بیت‌المقدس اقدام کردند دو جریان بودند؛ یکی فرماندهانی که برنامه‌ریزی کردند و یکی هم رزمندگان از جان گذشته‌ای که وارد عملیات شدند.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد به خدا و اطمینان به خدا در این جریان بسیار کارساز بود و با اطمینان به خدا عملیات خرمشهر برنامه‌ریزی شد و رزمندگان نیز اراده پیروزی کردند و پیروز شدند و آن‌ها نیز به خدا مطمئن بودند و عقیده داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: انسان‌هایی با عشق به خدا به کاری غیرممکن از نظر نظامی دست زدند و خدا نیز کمک کرد؛ خدای رزمندگان ما خدای بعثی‌ها نیز بود؛ اراده آن‌ها نیز دست خدا بود، اما رزمندگان ما با اعتماد به خدا اراده کردند و خدا در دل بعثی‌ها غفلتی انداخت که آن‌ها غافلگیر شدند، زیرا در زمان فتح شاهد بودند برخی بعثی‌ها در سنگر‌های خرمشهر خوابیده‌اند، خدا این‌ها را غافلگیر کرد و غفلت را بر آن‌ها مسلط کرد؛ ۵۰ هزار آدم اسلحه به دستی که برای جنگ آمده بودند و مجهز به تمام تسلیحات بودند دست روی سر تسلیم رزمندگان اسلام شدند.

علم‌الهدی افزود: خدا در دل طرف مقابل دو کار کرد؛ ابتدا غفلت و سپس ایجاد رعب از قدرت اسلام در دل آن‌ها انداخته شد و با این کیفیت، خرمشهر فتح شد و کسی که در همان لحظه اول با یک عمق توحیدی این واقعیت را درک کرد، امام بزرگوار بود که فرمود: خرمشهر را خدا آزاد کرد، خدای سال ۶۳، خدای سال ۹۸ نیز هست؛ خدای جنگ نظامی، خدای جنگ نرم امروز دشمن نیز است؛ مقام معظم رهبری فرمودند: این جنگ، جنگ اراده‌ها است و ما پیروز هستیم، زیرا دشمن تکیه‌اش بر منافع و تجهیزات و سلطه اقتصادی‌اش است، اما ما که ایستاده‌ایم، تکیه ما بر خدا و توکل بر خداست.

وی تاکید کرد: دشمن مولا ندارد و تکیه‌اش بر خودش است، اما ما مولا داریم، اما باید اراده کنیم تا کمک و اعانت پروردگار به نفع ما قرار گیرد؛ تمام گیر ما در همین اراده است، امروز مردم اراده کرده‌اند مقاومت کنند و در سختی‌ها و تنگنا‌ها در مقابل دشمن ایستاده‌اند، اما این عزیزانی که می‌خواهند این جامعه و کشور را اداره کنند این‌ها نیز اراده کرده و با تمام قدرت بیایند و تنگنای معیشتی را از سر راه بردارند و مشکلات گرانی را برطرف کنند و اراده کنند.

علم‌الهدی اظهار داشت: اگر خدای نکرده چنین اراده‌ای نباشد تنها اراده مقاومت از سوی مردم مشکل را برطرف نمی‌شود مردم ما در هر شرایطی پیروز هستند کما اینکه در دوران دفاع مقدس مردم بودند پیروز شدند، برخی جریان‌های مدیریتی ادعا کردند و به امام گفتند به ما اختیار و فرماندهی بدهید و امام برای اینکه عذرشان موجه باشد این اختیار را دادند؛ آخرش چه شد؟ مسیر ۷۰ کیلومتری را دشمن دو ساعته در مرز ما طی کند که اگر با اتومبیل سواری قرار بود بیاید به این زودی نرسیده بود و دشمن مملکت را گرفت؛ این جریان‌ها قدرت طلب بودند، اما مردم ما خواستند بر دشمن پیروز شوند و مردم اراده کردند دین خدا را یاری کنند.
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۸۲
انتشار یافته: ۲۶
ایشون لازم نیست در این موارد اظهار نظر کنن؛ همین که وظیفه‌شون جهت ترویج دین رو درست انجام بدن، به قدر کافی به جوونا کمک می‌کنه.
اتفاقا چرا برقرار میشود.....
آقای علم الهدی هر کسی صلاح خود را بهتر می داند بنا به فرموده قرآن کریم : لکم دینکم ولی الدین . آقای احمد علم الهدی اگر شما خود را از خدا برتر و بالاتر می دانی بسم الله ولی اگر خود را بنده خدا می دانی باید متوجه باشی روحیات افراد با هم متفاوت شخصی با نماز و جلسات قرآنی دلش شاد میشود و فردی دیگر با شراب و قمار !!!! فلسفه خلقت انسان از ابتدا انتخاب آزاد بوده یعنی آزاد است با انتخابش به فردوس و رضوان الهی راه یابد یا ایتکه به اسفل السافلین برود !!!! در ضمن شما حق تعیین تکلیف برای ملت را ندارید
حتما با روضه و نوحه مهیا میشود.
همین اختلاف نظر در بارۀ نشاط پدر این مملکت رو درآورده. از قضا اونی که می تونه اعمال قدرت بکنه نظرش 180 درجه برعکس نظر اکثریت مطلق جوون ها و اصولاً مردمه!
نسخه شما برای نشاط، عزاداریه.
با طبل و سنج و عزاداري مهيا مي شود؟!
بله حق با ایشان است , نشاط پیر و جوان با مداحی و گریه وزاری و توی
سر خود زدن محقق میشود
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
شاید قسمتی از نشاط با تار و رقص ایجاد شود مهم این است که اکثر جامعه چیزی را طلب کنند نباید ممانعت کنند ...
بله
حتما ً با گريه وزاري نشاط جوان فراهم ميشود . اصلاً خودتون چه جوري حال ميكنيد. حاج اقا بچه هاي شما چه جوري داراي نشاط ميشوند . بابا يه كم از خودتون وفرزندانتون بگيد تا مردم ياد بگيرند . اقا زاده هاي شما هم بيكار هستند ؟ شما هم براي درمان ببماري بيمارستان دولتي صف مي ايستي يا نه ميري بيمارستان امام رضا و... واقعاً دليل اينكه صداي أمثال شما از جاي گرم در مي اد چيه ؟ حاجي يه حرفي بزن ديگه
چقدر بد بخت هستند جوانان ما
یعنی خودشون شعورشون نمی رسه که چطور شاد بشن یکی باید بره بالای منبر بهشون یاد بده
با همه چی حتی شادی مخالفند
اون میشه نشاط برای شما آقا ها نشاط جوان با سرگرمی وموسیقی هست
دقیقا درست می فرمائید ،نشاط جوان با مرثیه و عزاداری و بر سر و سینه زدن فراهم میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مگه برای جوان نشاطی باقی مونده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
گرانی و فقر و بیکاری و کلیه فروشی برای مردم و اقامت اروپا و امریکا برای فرزندان مسئولینی که حتی توان کنترل قیمت پیاز را ندارند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نشاط جوان با تار و رقص ممکن است مهیا نشود اما مسلما با راهکارهای شما که به هیچوجه مهیا نمیشود.
حتما با عزاداری تامین میشود
باگریه و زاری گرونی نشاط زیادمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
گریه کنید که گریه ثوابه
با بیکاری ومواد مخدر بگیر وببند وبی پولی ودربدری و تماشای سریال های غارت وچپاول واختلاسهای بی پایان نشاط جوانان به اوج خواهد رسید.
اگر ما جوانیم با نظر ایشان اصلاً موافق نیستیم و نبوده ایم.
با دزدی و اختلاس مهیا میشه.
ایشان که لابد رشته تخصصی شان روانشناسی است که نظر میدهند لابد دوره روانشناسی به ایشان اموزش داده اند که این سخن اشتباهی است که میگویند شادی ورقص واواز ارامش میاورد بلکه افسر دگی اور اما گریه واندوه ارامش و سر زندگی میاورد
با دیدن اختلاس و فسادها و وضعیت آقازاده ها و گرونی دلار و مسکن و بیکاری و برنامه های پر از غم و غصه و صدا و سیما و... مهیا میشه
ایشان اول بفرمایند :

۱ _ تعریف خود را از نشاط و شادی بیان کنند. چون قطعا برداشت ایشان از شادی و چگونگی ابراز آن ، با جوانان ایرانی در تضاد کامل است
۲_ اگر قرار بود نشاط و شادی جوان ایرانی با چیزهایی که مد نظر ایشان است حاصل شود چرا جوانان ایرانی الان در زمینه ناامیدی و یاس و افسردگی و عصبانیت و حتی خودکشی در دنیا جزو اولین ها هستند؟؟؟؟؟؟؟
۳ _ لطف کنند جوانان ایرانی را به حال خودشان رها کنند. خدا بزرگه
تا خدا چه خواهد ........
بهتر نیست افراد از زبان هم نسلهای خودشان صحبت کنند، نه از زبان نسلی که حداقل شصت سال با آنها اختلاف سنی دارند؟
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022