کد خبر: ۹۰۰۴۹۰
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹ 20 May 2019

نخستین جلسه کمیته امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بررسی طرح‌های اقتصادی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، نخستین جلسه کمیته امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد با حضور پیام نجفی مدیرکل امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری این دانشگاه و به منظور بررسی طرح‌های اقتصادی دانشگاه برگزار شد.

وی در این جلسه با اشاره به ابلاغ شیوه‌نامه فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی از سوی رئیس دانشگاه، گفت: در این شیوه‌نامه مقرر شده ذیل شورای اقتصاد دانش بنیان، سه کمیته «سرمایه‌گذاری»، «دانش بنیان» و «ارزیابی» تشکیل شده و طرح‌های دانش بنیان دانشگاه آزاد را بررسی کنند.

نجفی با بیان اینکه طرح‌های دانش بنیان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ابتدا به شورای امور اقتصاد دانش بنیان ارجاع می‌شود، خاطرنشان کرد: طرح‌ها پس از بررسی در این شورا، به کمیته‌ها ارجاع شده و پس از ارزیابی و بررسی نهایی، برای مشارکت دانشگاه در طرح‌های اقتصادی تصمیم‌گیری لازم اتخاذ می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اولین جلسه کمیته دانش بنیان در راستای ابلاغ «شیوه‌نامه فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی» برگزار شده، ابراز امیدواری کرد با برگزاری جلسات مستمر، فعالیت‌های دانش بنیان و درآمدهای دانشگاه افزایش یابد.

در این جلسه، داود ثمری مدیرکل مراکز تحقیقاتی و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه کمیته‌های تخصصی دانش بنیان، فعالیت‌ها را تخصصی‌تر پیگیری می‌کند، گفت: حضور افراد متخصص در این کمیته‌ها باعث خواهد شد طرح‌های دانش بنیان به سمت تجاری‌سازی پیش برود.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای امور اقتصاد دانش بنیان فراهم شده است، ابراز امیدواری کرد که با ابلاغ شیوه‌نامه فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی، طرح‌های دانش بنیان در واحدهای دانشگاه عملیاتی و تجاری سازی شود.

ثمری تأکید کرد: با تجاری سازی طرح‌های دانش بنیان، دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند به یکی از رسالت‌های اصلی خود که توسعه امور دانش بنیان است، دست یابد.

در این جلسه دو طرح دانش بنیان بررسی و تصمیم‌های لازم اتخاذ شد.

کد خبر

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محاکمه نجفی صندوق توسعه ملی سعید معروف رمزارز شورایاری ها بشار رسن پروپیچ‌ میترا استاد علیرضا دبیر
آخرین اخبار