3975بازدید
کد خبر: ۸۹۸۰۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲ 10 May 2019

سعید آذری درباره همه مشکلاتش با هیات مدیره و اینکه گفته می شود دخالت های فراباشگاهی و فرا فوتبالی بین شما و هیئت مدیره این مشکلات رابه وجود آورده است گفت: «ببینید اعضای هیات مدیره ذوب آهن که من خودم به همه آنها هم ارادت خاصی دارم متاسفانه به بعضی از اختیاراتشان اشراف ندارند. ما روز قبل اینکه به عراق برویم ظاهرا با سرپرست باشگاه تماسی حاصل می شود که دستور بدهید آقای منصوریان باآقای یزدی زاده مدیرعامل محترم مجتمع ذوب آهن تماسی حاصل کند که این موضوع دقیقا مقارن شده بود با زمانی که ما در حال بازگشت از جم بودیم و سرپرست ما به علت اینکه تا شب بیدار بودند نتوانستند آقای منصوریان را پیدا کند. وی تماس های متعددی با منصوریان گرفت و نهایتا ما بعد از اینکه به فرودگاه رسیدیم آقای منصوریان با اقای یزدی زاده صحبت کردند و توضیح دادند که سرپرست تیم فوتبال ذوب آهن تمام تلاش خود را انجام داده است تا آن جا که به خانه آقای منصوریان هم رفتند.»

به گزارش تابناک ورزشی، آذری با انتقاد شدید از یکی از اعضای هیئت مدیره گفت: «متاسفانه یکی از عزیزیانی که خیلی دوست دارد در باشگاه ذوب اهن خیلی زود پیشرفت کند و راهش را اشتباه انتخاب کرده است، گزارش غلط به آقای یزدی زاده ارائه کرده بود. به همین جهت آقای یزدی زاده هم دستور دادند که سرپرست باشگاه حق ندارد با باشگاه به عراق برود و بنده هم گفتم این موضوع در اختیارات کسی نیست و سرپرست تحت مدیریت من است و من تشخیص می دهم که ایشان بیاید یا نیاید. متاسفانه در ادامه دیدیم که بدون هماهنگی بنده و مهندس شهنازی جلسه ای برگزار کردند وحکم برکناری سرپرست باشگاه را دادند. من هم به آنها یاد آوری کردم که طبق اساس نامه باشگاه، دراختیارات هیئت مدیره مکتوب موجود است که درمباحث فنی و گزینش سرپرست و درخصوص تمامی تیم ها صرفا این در اختیارات مدیرعامل باشگاه است. من از تریبون شما اعلام می کنم که سعید آذری برای ماندن در ذوب اهن هیچ ذلتی را نمی پذیرد و هرگز زیر بار اینکه سرپرست تیم خود را عوض کنم نخواهم رفت. و دوباره اعلام می کنم آنها می توانند سعید آذری را برکنار کنند و سرپرست دلخواه خودشان را برسر تیم بگذارند.

تغییر سرپرست از اختیارات مدیر عامل است

او درباره اینکه آیا شما استعفا داده اید گفت: «نخیر من استعفا نداده ام و با قدرت کارم را ادامه می دهم و سرپرستم را تغییر نمی دهم و به دلیل آیین نامه ای هیچ باشگاهی حق فسخ یک طرفه قرار داد اعضای کادر فنی و بازیکنانش را ندارد مگر به دلیل موجه ورزشی.»

سعید آذری با ادامه دفاعش از سرپرست تیم ذوب آهن تاکید کرد: «آقای حاج رسولی با باشگاه ذوب آهن قرار داد رسمی دارد و تنها کسی که می تواند قرار داد او را فسخ کند مدیر عامل باشگاه است. ایشان از قهرمانان خوش نام و خوش سابقه و فنی وتحصیل کرده ما به شمار می آید و تمامی بچه ها با او رابطه بسیار خوبی را دارند. من مصاحبه آقای منصوریان را هم خواندم که گفته بود از پهلو به من خنجر می زنند که موید این مطلب بود که از عملکرد آقای حاج رسولی بسیار راضی است. ضمن اینکه عنوان کنم این جا عرصه قدرت نمایی نیست و ذوب آهن سه بازی دیگر دارد و آقایان می توانند صبر کنند و همه ما را با هم بیرون کنند و لزومی ندارد سرپرست را به تنهایی اخراج کنند.

دنبال القاب نیستم؛ اگر در باشگاه کار نکنم به بخش آموزش می روم

او درباره اینکه آیا می خواهند با اینکار شما را تحت فشار قرار دهند تصریح کرد: «یک سری اتفاقاتی در طی دو ماه گذشته در ذوب آهن رخ داده است که آقای یزدی زاده از مصاحبه من و از اینکه دوربین صدا و سیما را به فولاد شهر راه ندادم خوششان نیامده بود. ایشان به هر حال اختیارات خودش را بلد است و او نیز 15 سال مدیر باشگاه است و سوابق ایشان را همه شما می دانید. بر اساس این مسائل شروع کردند به کم کردن اختیارات من. اگر خاطر همه باشد من گفتم که آبدارچی باشگاه ذوب اهن بودن هم برای من افتخار بزرگی است و به دنبال القاب نیستم. در ادامه گفتند که شما به عنوان سخنگو نباید دیگر صحبتی انجام بدهید من گفتم چشم. گفتند که عضو هیئت مدیره نباید باشید گفتم چشم. معاون مالی من را عوض کردند باز هم مشکلی نداشتم ولی اینکه در حیطه عملکردی و اختیارات من به این شکل ورود کنند خط قرمز من است و تحت هیچ شرایطی اجازه این کار را نمی دهم. صدای من را هم می توانند برای دوست خوبم اقای یزدی بفرستند. فراموش نکنید که من حدود 5 سال کارمند ذوب آهن بودم و اگر در باشگاه کار نکنم به بخش آموزش خواهم رفت.

اگر سرپرست را تغییر دهند عطای کار را به لقایش می بخشم

وی در ارتباط اینکه اگر به سرپرست باشگاه دست بزنند آیا استعفا می دهد گفت: «قاعدتا عطای این دو تا سه مسابقه باقی مانده را به لقایش خواهم بخشید و مطمئنا سکان رهبری را می دهند به کس دیگری که هم از سعید آذری مدیرتر هستند وهم دانش مدیریتی دارند و هم سوابق مدیریتشان در ذوب آهن برای همه مشخص است. اگر هم تا به امروز ماندگار شدم و مبازه کردم صرفا به این خاطر بود که تیم را در لیگ به یک جای آبرو مندی برسانم و بتوانیم از گروهمان در آسیا صعود کنیم خداوند کمک کردو این اتفاق الان افتاده است. بعضی ها شاید تصور کنند که چه چیزی دراین باشگاه وجود دارد که سعید آذرری حاضر به بیرون آمدن نیست ومن در جواب این پرسش می گویم که آذری تنها می خواست که این را اثبات کند که ذوب اهن شایستگی تبدیل به بهترشدن را دارد. یک سری از عزیزان هم چون که منصوریان انتخاب من بود از همان روز اول با آمدن علی آقا مخالف بودند و همان افراد دارند به نوعی مهندس یزدی زاده را تحریک می می کنند تا این اتفاقات رخ بدهد. همان ها الان به دنبال این هستند تا زود بروند تا قرار داد منصوریان را تمدید کنیم. به همه آنها می گویم که سعید آذری این جا یک کارمند ذوب اهن است و خط قرمرش تغییر و عوض کردن سرپرست است. سرپرست تیم مدیری است که منصوب کردم اگر آنها پشت من که مدیرشان هستم نمی ایستند ولی من پشت مدیرم می ایستم.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
هادی طحان نظیف احمد سالک محمدحسن صادقی مقدم اکبر طبری عیسی شریفی آیت الله اعرافی بوئین و میاندشت محمد دهقان