بازدید 1885
یک رسانه انگلیسی فاش کرد که پسران رئیس‌جمهوری مصر به طور جدی برای باقی ماندن پدرشان در عرصه قدرت تا سال ۲۰۳۰، در اداره کشور به وی کمک می‌کنند.
کد خبر: ۸۹۲۰۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲ 15 April 2019

یک رسانه انگلیسی فاش کرد که پسران رئیس‌جمهوری مصر به طور جدی برای باقی ماندن پدرشان در عرصه قدرت تا سال ۲۰۳۰، در اداره کشور به وی کمک می‌کنند.

به گزارش ایسنا، روزنامه تایمز انگلیس در گزارشی با عنوان "سیسی برای ماندن در قدرت تا ۲۰۳۰ فرزندانش را بسیج کرده است" با پرداختن به موضوع پیشنهاد اصلاح قانون اساسی در مصر نوشت: در دوره‌ای که عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهوری مصر برای تصویب اصلاحات قانون اساسی تلاش می‌کند که تضمینی برای  ریاست‌جمهوری وی تا سال ۲۰۳۰ است، پسران وی نیز به طور جدی در اداره امور کشور به وی کمک می‌کنند.

در این گزارش آمده است: برخی از اعضای پارلمان مصر و بخش‌های جامعه مدنی این کشور با اصلاحات قانون اساسی مخالف‌ بوده و معتقدند که این اصلاحات "آخرین میخ بر تابوت انقلاب ۲۵ ژانویه" است که هدف آن پایان دادن به حکومت تقریبا دائمی ارتش بود.

تایمز در ادامه یادآور شد که سیسی با آغاز سال ۲۰۱۳، ۸۷ ساله می‌شود.

طبق این گزارش، انقلاب ژانویه مصر همچنین مانع از این مسأله شد که حسنی مبارک، رئیس‌جمهوری سابق این کشور حکومت را برای پسرش جمال به ارث بگذارد اما گفته می‌شود محمود سیسی که سرتیپ دستگاه اطلاعات مصر است بر یک کمیته غیر دولتی نظارت دارد که مأموریت آن نظارت بر روند تصویب اصلاحات قانون اساسی است. مصطفی، پسر بزرگ سیسی نیز که در پستی عالی در سرویس نظارت اداری فعالیت کرده است با تلاش برای تثبیت قدرت شخصی خود و قدرت ارتش بر دستگاه اداری مصر، نقش مهمی را در دوره ریاست‌جمهوری سیسی ایفا می‌کند.

در ادامه این گزارش تأکید شده است: حسن، پسر سوم سیسی نیز مهندس یکی از شرکت‌های نفتی است و اخیرا گفته شده که وی نیز به دستگاه اطلاعات مصر پیوسته است. دولت این کشور اصرار دارد که پیشنهاد اصلاح قانون اساسی که توسط اعضای پارلمان مطرح شده هیچ‌گونه ارتباطی میان سیسی و پسرانش با این اصلاحات وجود ندارد اما ترفیع رتبه‌هایی که پسران سیسی از آن برخوردار شده‌اند نوعی ناخرسندی را حتی در میان طرفداران وی ایجاد کرده است.

تایمز در ادامه آورده است: تعداد زیادی از منتقدان سیسی انتظار داشتند که وی پس از تسلط بر قدرت با یک کودتای نظامی علیه محمد مرسی، رئیس‌جمهوری سابق مصر و اخوان المسلمین در سال ۲۰۱۳، قانون اساسی را اصلاح کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اعمال ماه شعبان گروه های شغلی سایت غنی سازی نطنز ماه رمضان بهروز کمالوندی