بازدید 3348

خطراتی که نوزاد را تهید می‌کنند

کد خبر: ۸۸۶۱۲۴
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴ 16 March 2019

نوزاد و کودک نوپا در کمین خطراتی است. بعضی از این خطرات در داخل خانه نوزاد را تهدید می کنند و گروهی از خطرات مربوط به خارج از خانه هستند. خطراتی که نوزاد را تهدید می کند را بشناسید و نوزاد پسر یا نوزاد دختر را از منابع خطر دور نگه دارید.

آلاینده های هوا، خطر برای سلامت نوزاد

دود سیگار و قلیان، اگزوز اتومبیل، آلاینده های هوای خارج از منزل، دود و گرده ها و.. می توانند به ریه نوزاد وارد شده و مشکلاتی برای سلامت او ایجاد کنند. از این رو حتی یک لحظه هم اجازه ندهید که نوزاد و کودک در فضایی قرار گیرد که افراد سیگاری مشغول سیگار کشیدن هستند. علاوه بر این در روزهایی که آلاینده ها بالاتر از حد مجاز هستند نوزاد را از خانه بیرون نبرید و اگر برایتان امکان دارد در داخل اتاق نوزاد دستگاه تصفیه کننده هوا نصب کنید.

خطر برق گرفتگی در کمین نوزاد

بیشتر پریزهای برق در ارتفاع پایین دیوار نصف می شوند و دسترسی به آنها برای نوزاد راحت است. از این رو لازم است که این پریزها را با درپوش مخصوص بپوشانید و حسابی محکم کنید تا نوزاد و کودک از سر کنجکاوی به سراغ این منبع خطر نرود و سلامتی اش به خطر نیفتد.

خطر سوختگی نوزاد

خطر دیگری که در کمین بسیاری از نوزادان نوپا نشسته، سوختگی است. دور نگه داشتن کودک از گاز، فر، منابع گرمایشی و همینطور آتش می تواند ایمنی و سلامت او را حفظ کرده و از بروز مشکلات جدی پیشگیری کند. پدر و مادرها باید حواسشان جمع باشد و کاری کنند که نوزاد به بخاری و اجاق گاز هم نزدیک نشود.

سقوط از صندلی غذای نوزاد

یکی از مواردی که بی توجهی به آن می تواند با مشکلاتی همراه باشد، انتخاب صندلی غذای نامناسب برای نوزاد است. سقوط از این صندلی خطری است که نوزاد را تهدید می کند. علاوه براین خرید صندلی غیراستاندارد و نبستن صندلی غذای نوزاد می تواند ایمنی او را تهید کرده و سبب بروز مشکلاتی شود. از این رو لازم است که هنگام خرید صندلی غذای نوزاد به نکاتی توجه داشته و صندلی استانداردی را انتخاب کنید تا هیچ خطری سلامت نوزاد را تهدید نکند. 

اسباب بازی های خطرناک برای نوزاد

بعضی از اسباب بازی های ارزان قیمت از پلاستیک های خطرناک ساخته شده و در داخل شان موادی وجود دارد که می تواند خطری برای سلامت نوزاد محسوب شود. از این رو نوزاد خود را از این خطر بالقوه دور نگه دارید و اسباب بازی های ارزان قیمت را برای نوزاد تهیه نکنید.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی