بازدید 7174
رئیس جمهور کوبا:

علت قطع برق در ونزوئلا «حمله تروریستی» است

کد خبر: ۸۸۴۳۴۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲ 09 March 2019

رئیس جمهور کوبا قطع سراسری برق در ونزوئلا را نتیجه حمله خرابکارانه علیه مردم این کشور خواند.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، رئیس جمهور کوبا شنبه در توییتی قطع سراسری برق در ونزوئلا را «حمله تروریستی علیه مردم ونزوئلا» خطاب کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» «میگوئل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا در توییتی بدین منظور نوشت: «خرابکاری در نیروگاه برق در ونزوئلا، حمله‌ تروریستی کثیف علیه مقاومت مردم این کشور و پیش بردن طرح دخالت نظامی است.»

پنجشنبه گذشته خاموشی‌های سراسری برق در 21 تا 23 ایالت ونزوئلا رخ داد و دلیل آن نیز خرابی نیروگاه برق «گوری» عنوان شد. آخرین اخبار نیز از بهبود شبکه برق رسانی در این کشور حکایت دارد.

در حالی که «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا، آمریکا را مقصر این حمله معرفی کرده، اما این کشور نقش داشتن در خاموشی‌های سراسری ونزوئلا در پنجشنبه گذشته را تکذیب کرده است.

«خورخه رودریگز» وزیر ارتباطات و اطلاعات ونزوئلا نیز در این زمینه اظهار داشت که «یک حمله سایبری» موجب بروز این حادثه شد. وی همچین افزود که ونزوئلا قصد دارد به زودی شکایتی را تقدیم «میشل باشله» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل کند.

آمریکا چند وقت است که با حمایت از «خوان گوایدو» رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا ناآرامی‌هایی در این کشور را موجب شده و سعی در تشکیل یک دولت ائتلافی دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم