بازدید 7104
دسترسی به موادمخدر شده است

ماده مخدر گل، تراریخته است

کد خبر: ۸۸۲۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸ 03 March 2019

جزئیات کشفیات مواد افیونی توسط پلیس مواد مبارزه با موادمخدر در سال ۹۷ تشریح شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از  باشگاه خبرنگاران پویا، سرهنگ محمد بخشنده صبح امروز در ادامه نشست خبری در تشریح اقدامات پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در سال 97 با بیان اینکه اکنون زمان دسترسی به موادمخدر در تهران بسیار سخت شده، گفت: در شب گذشته هشت قاچاقچی با بیش از 80 کیلوگرم موادمخدر تریاک بازداشت شدند، این افراد با دو کامیون قصد انتقال موادمخدر به تهران را داشتند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ ادامه داد: روز گذشته نیز دو محموله پستی که قصد انتقال موادمخدر را داشتند، شناسایی کرده و موفق به توقیف آن شدیم.

وی با بیان اینکه هزار نفر معتاد متجاهر زن در تهران وجود دارد، گفت: تاکنون ظرفیتی برای نگهداری یک سوم از این معتادان به پلیس داده شده که 131 نفر را در سه منطقه شوش، مولوی و هرندی جمع‌آوری کرده که فقط برای 98 نفر آنها ظریف نگهداری داشتیم، این افراد شرایط خاص خود برای نگهداری را دارند.

بخشنده افزود: اکنون در تهران بیش از 7 هزار و 200 معتاد در مراکز در حال بازپروری هستند که 600 نفر آنها در مرکز نگهداری سروش بازپروری می‌شوند که علاوه بر نگهداری دنبال اشتغال این افراد نیز هستیم؛ شب گذشته نیز 200 نفر جمع‌آوری شده و می‌توانم بگویم تا پایان سال 90 درصد معتادان متجاهر جمع‌آوری شوند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با بیان اینکه قاچاقچیان از تمام ظرفیت خود برای انتقال موادمخدر استفاده می‌کنند، یادآور شد: بالای 85 درصد اقدامات ما، اطلاعاتی و 15 درصد انتظامی بوده است.

وی با اشاره به کشف 15 تن و 500 کیلو موادمخدر طی سال 97 در تهران، گفت: این میزان کشف نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش رشد داشته، مصرف گل با سرعت سرسام‌آوری در تهران در حال افزایش است، بذر آن تراریخته است و از کشورهای اروپایی وارد می‌شود و هر بذر آن بیبن 200 تا 500 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

بخشنده تصریح کرد: اکنون در تهران به ترتیب تریاک، هرویین، شیشه و حشیش بیش‌ترین مصرف موادمخدر را به خود اختصاص داده‌ است.

سلام پرواز
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل