بازدید 5471

هند و پاکستان از اقدامات نظامی بیشتر پرهیز کنند

متعاقب افزایش تنش ها بین هند و پاکستان، وزیر خارجه آمریکا، دهلی نو و اسلام آباد را به خویشتن‌داری و گریز از اقدامات نظامی بیشتر دعوت کرد.
کد خبر: ۸۸۱۷۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵ 27 February 2019

متعاقب افزایش تنش ها بین هند و پاکستان، وزیر خارجه آمریکا، دهلی نو و اسلام آباد را به خویشتن‌داری و گریز از اقدامات نظامی بیشتر دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جیو نیوز، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگوهای جداگانه با «سوشما سوراج» و «شاه محمود قریشی» وزرای خارجه هند و پاکستان طرفین به خویشتنداری و گریز از اقدامات نظامی بیشتر دعوت کرد.

به گفته وزارت خارجه آمریکا، پمپئو طی این  گفتگوها طرفین را به برقراری ارتباط بر اساس منافع مشترک و گریز از اقدامات نظامی بیشتر دعوت کرده است.

لازم به ذکر است که پس از حمله اخیر در منطقه «پلواما» و کشته شدن ۴۴ نظامی هندی در کشمیر تحت کنترل این کشور، دهلی نو ضمن متهم کردن  اسلام آباد به دست داشتن در این حمله گفت که پاسخ سختی به پاکستان خواهیم داد.

در پی بالا گرفتن تنش ها بین طرفین، روز گذشته مقامات نیروی هوایی هند اعلام کردند که جنگنده های «میراژ ۲۰۰۰» این کشور  ضمن بمباران پایگاه های گروه های تروریستی جیش محمد، لشکر طیبه و حزب المجاهدین در مناطق نزدیک به خطوط مرزی کشمیر، بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ شبه نظامی را کشته اند.

این در حالی است که ژنرال «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان ضمن اعلام نقض حریم هوایی این کشور توسط جنگنده های هندی گفت که  این جنگنده ها با اقدام سریع ارتش پاکستان از منطقه گریختند و این حادثه هیچ گونه تلفاتی در پی نداشته است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی