بازدید 9399

واکنش ترامپ به اعلام نامزدی سندرز

کد خبر: ۸۷۹۸۴۸
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷ 20 February 2019

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در واکنش به اعلام نامزدی «برنی سندرز» برای انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور، با حمله به این سناتور دمکرات گفت که به عقیده‌ او، «دوران سندرز تمام شده است».

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، ترامپ در ادامه با تغییر لحن گفت: برنی را دوست دارم؛ چرا که در زمینه تجارت، عمدتا با هم اتفاق‌نظر داریم.
وی افزود: مشکل اینجاست که او نمی‌داند در این حوزه باید چه کاری انجام دهد.

رئیس جمهوری آمریکا با دستمایه قرار دادن تحولات انتخابات 2016 افزود: فکر می‌کنم آنچه بر سر برنی آمد، جالب نبود. گمانم از او سوءاستفاده شد.

وی ادامه داد: او 4 سال پیش کارزاری عالی داشت، ولی رفتار محترمانه‌ای از سوی [هیلاری] کلینتون ندید.

به نظر می رسد اشاره ترامپ به رسوایی حزب دمکرات در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری گذشته آمریکا باشد.

پایگاه اینترنتی ویکی لیکس در ژوئیه 2016 و درست پیش از برگزاری همایش ملی حزب دمکرات برای معرفی نامزد ریاست جمهوری، هزاران ایمیل مقام های ارشد دمکرات را منتشر کرد و برای آن‌ها رسوایی بزرگی به بار آورد.

مهمترین گروه ایمیل های منتشر شده نشان می داد که مقام‌های کمیته ملی حزب دمکرات که ملزم به رعایت بی‌طرفی در رقابت‌های درون حزبی هستند، از همان ابتدای رقابت‌ها به پیروزی کلینتون تمایل داشته و با وجود اقبال گسترده مردم به سندرز، علیه او وارد عمل شده بودند.

این افشاگری به استعفای «دبی واسرمن شولتز» رئیس کمیته ملی دمکرات و شماری دیگر از مقام‌های حزبی انجامید.
مقام‌های اطلاعاتی آمریکا از همان ابتدا، انگشت اتهام هک سرورهای حزب دمکرات و انتشار ایمیل‌های مربوطه را به سمت روسیه گرفتند.

در همین ارتباط اخیرا و در جریان تحقیقات پرونده مربوط به روسیه، برخی تماس‌ها میان ستاد انتخاباتی ترامپ و مسئولان ویکی لیکس افشا شده است که می‌تواند سرنخی درخصوص چگونگی انتشار این اسناد و تاثیرگذاری آن بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باشد.

بنا به یافته‌های «رابرت مولر» بازرس این پرونده، «راجر استون» مشاور ترامپ در جریان انتخابات 2016 آمریکا مدعی ارتباط با «جولیان آسانژ» موسس تارنمای افشاگر ویکی‌لیکس بوده و در تماس‌های خود با مقام‌های ارشد ستاد انتخاباتی ترامپ، به آن‌ها اطلاعاتی دقیق درخصوص زمان انتشار اسناد به سرقت رفته از کمیته ملی حزب دمکرات را داده بود.

استون هم‌اکنون در بازداشت نیروهای قضایی است و در کیفرخواست صادر شده برای او، هفت مورد اتهامی از جمله جلوگیری از اجرای قانون و تلاش برای پرداخت رشوه مشاهده می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # انتخابات ریاست جمهوری # انتخابات
وب گردی