بازدید 2883

گفتگوی تلفنی "ترزا می" با "مرکل" درباره برگزیت

کد خبر: ۸۷۸۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۸ 15 February 2019

نخست وزیر انگلیس در گفتگوی تلفنی با صدر اعظم اتریش و صدر اعظم آلمان به این مسئله پرداخت که چگونه می توان از برگزیت بدون توافق جلوگیری کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم به نقل از روزنامه اتریشی "کوریر"، ترزا می، نخست وزیر انگلیس روز گذشته با "سباستین کورس"، صدر اعظم اتریش و چندنفر از سران کشورهای اروپایی از جمله صدر اعظم آلمان به صورت تلفنی گفتگو کرد.

بر اساس اطلاعات سخنگوی صدر اعظم اتریش در این گفتگوها این مسئله مطرح بود که چگونه می توان از برگزیت بدون توافق جلوگیری کرد. ترزا می، همچنین درباره یک تغییر احتمالی در طرح Backstop هم که مربوط به مرزهای ایرلند است سخن گفته بود.

ترزا می، شب گذشته بار دیگر در یک رای گیری در پارلمان لندن درباره فرآیند برگزیت شکست خورد. نمایندگان پارلمان انگلیس با 303 رای مخالف در مقابل 258 رای موافق درخواست دولت انگلیس که هم یک مجوز برای مذاکرات مجدد درباره توافق برگزیت و هم رد خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا را تایید می کند رد کردند. نمایندگان محافظه کار انگلیس قبل از رای گیری پارلمان اعلام کردند که می خواهند علیه برنامه های دولت برای برگزیت رای بدهند چرا که آن ها خواهان خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا هستند.

حدود دو هفته پیش نمایندگان پارلمان انگلیس این درخواست را به ترزا می ارائه دادند که مذاکرات مجدد درباره توافق برگزیت را در پیش گیرد. تصمیم فعلی پارلمان انگلیس حالا موضع می در مذاکرت با اتحادیه اروپا را تضعیف می کند.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس بعد از شکست طرح ترزا می درباره برگزیت در پارلمان این کشور اعلام کرد که ترزا می همچنان در این زمینه کار می کند که تغییراتی را در توافق انجام گرفته با بروکسل درباره برگزیت به دست آورد. وی تاکید کرد که دولت همچنان این هدف را دنبال می کند تا خروج مقرر انگلیس از اتحادیه اروپا در 29 ماه مارس را تضمین کند.

"جرمی کوربین"، رئیس اپوزیسیون انگلیس دراین باره گفت که این رای گیری نشان داد که هیچ اکثریتی برای رویکرد نخست وزیر انگلیس وجود ندارد. می باید اعتراف کند که استراتژی اش در این راستا شکست خورده است. رهبر اپوزیسیون انگلیس همچنین به این مسئله انتقاد وارد کرد که ترزا می در رای گیری در پارلمان انگلیس غایب بود.

دیوید لامی، از نمایندگان حزب کارگر انگلیس هم بعد از رای گیری پارلمان درباره برگزیت از یک حکم نابود کننده برای طرح برگزیت نخست وزیر سخن گفت.

انگلیس بر اساس برنامه های مقرر باید در 29 ماه مارس اتحادیه اروپا را ترک کند. در اواسط ژانویه پارلمان انگلیس با توافق لندن- بروکسل درباره برگزیت مخالفت کرده و به آن رای منفی داد. به این ترتیب این خطر به وجود آمده است که انگلیس در 29 ماه مارس اتحادیه اروپا را بدون توافق ترک کند. همه چیز به این مسئله مربوط می شود که آیا ترزا می می تواند به توافقی با پارلمان انگلیس درباره طرح برگزیت خود دست یابد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی