معاون نخست وزیر اسپانیا اعلام کرد دولت این کشور بعد از اینکه احزاب جدایی طلب کاتالونیا چارچوب مذاکرات را نپذیرفتند مذاکره با این احزاب را قطع کرده است.
کد خبر: ۸۷۷۳۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶ 10 February 2019

معاون نخست وزیر اسپانیا اعلام کرد دولت این کشور بعد از اینکه احزاب جدایی طلب کاتالونیا چارچوب مذاکرات را نپذیرفتند مذاکره با این احزاب را قطع کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، پس از نشست اعضای کابینه، کامرون کالوو، معاون نخست وزیر اسپانیا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که مذاکرات با احزاب کاتالونیا به دلیل اینکه آنها بر موضع خود مبنی بر "رفراندوم استقلال" اصرار داشتند متوقف شده است، او همچنین گفت چنین رفراندومی "هرگز قابل قبول نیست".

او گفت که حل وضعیت سیاسی کاتالونیا تنها باید برپایه اصول قانونی و دموکراتیک حل شود.

اگرچه کالوو بیان کرد که دولت تسلیم نمی‌شود و به ادامه به جریان انداختن گفتگوها با این احزاب می‌پردازد.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا در تویتتر خود نوشت که دولت هرگز یک رفراندوم برای خودمختاری را نمی‌پذیرد و کاتالونیا را به "همزیستی، گفتگو و قانون" دعوت کرد.

دولت اقلیت سوسیالیستی که هشت ماه است قدرت را به دست گرفته اخیراً دست به "گفتگویی" مبتکرانه برای جذب حمایت ها برای بودجه ۲۰۱۹ دولتی و قدم برداشتن برای حل مشکل کاتالونیا زده است.

اواخر سه شنبه، دولت متن یک نقشه راه ۲۱ بندی که اولین بار در ۲۰ دسامبر سال گذشته توسط یواخیم تورا، رهبر کاتالونیا ارائه شد را منتشر کرد.

این نقشه با عنوان "پیمان دولتی برای حل مناقشه بین اسپانیا و کاتالونیا" با اشاره به میانج‌گری‌های بین‌المللی مذاکره میان اسپانیا و دولت کاتالونیا در شرایط برابر را خواستار شده است.

در اکتبر ۲۰۱۷ بعد از اینکه دولت کاتالونیا یک رفراندوم استقلال غیرقانونی را انجام داد اسپانیا پارلمان این دولت را منحل کرد.

مدت کوتاهی بعد از این، ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا ماده ۱۵۵ قانون اساسی اسپانیا که به مادرید اجازه می‌داد تا در امورمناطق خودمختار کشور دخالت کند را به اجرا گذاشت.

کارلس پوجدمون، رئیس جمهور برکنار شده کاتالونیا بعد از آن، قبل ۱۲ روز زندانی شدن در آلمان با حکم بازداشت اتحادیه اروپا به بلژیک رفت.

او بعد از آزادیش برای گذراندن دورن تبعید به بروکسل برگشت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: