بازدید 4440

احتمال تثبیت قیمت اینترنت برای سال آینده

کد خبر: ۸۷۵۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۷ 05 February 2019

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: درآمدها توان افزایش قیمت اینترنت را برای سال آینده نداشته و بحث ما بیشتر برای کاهش قیمت هزینه های اپراتور است تا خدمات ICT ثابت نگه داشته شود.

به گزارش «تابناک»، محمد جواد آذری جهرمی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص افزایش تعرفه اینترنت برای سال آینده، گفت: به طور طبیعی در اپراتورها ۷۰ درصد هزینه ها ارزی و ۱۰۰ درصد درآمدها ریالی است، تنشی که در بازار ارز به وجود آمد نظام درآمدی اپراتورها را به شدت دچار مشکل کرده و ما باید سهم ICT را در سبد خانوار ثابت نگه داریم و اگر این سهم افزایش یابد به طور طبیعی متناسب با جیب مردم نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ICT حقوق اساسی مردم است و ما نمی توانیم این را تضمین کنیم، افزود: بنابراین راه حلی که وجود داره کاهش هزینه های اپراتور ها است.

وی تاکید کرد: درآمدها توان افزایش قیمت اینترنت را برای سال آینده نداشته و بحث ما بیشتر برای کاهش قیمت هزینه های اپراتور ها بوده تا قیمت خدمات ICT ثابت نگه داشته شود.

جهرمی خاطرنشان کرد: برای کاهش هزینه اپراتورها چند ظرفیت وجود دارد یکی مدیریت هزینه های جاری مثل تبلیغات است که ورود پیدا کرده ایم و تصمیمی گرفته شده که کمی هزینه های جاری مدیریت شود‌.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات متذکر شد: یکی از مشکلات و ایجاد هزینه ها در بخش هزینه های سرمایه گذاری است و سرمایه گذاری در باند ۲۱۰۰ سه برابر سرمایه گذاری در باند ۷۰۰ و ۸۰۰ هزینه دارد و ما مجبوریم برای این مسئله ارز از کشور خارج کنیم و این مسئله در ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح شده و این باند در اختیار صدا و سیما است که باید آزادسازی شود تا ما بتوانیم به اپراتور ها مواردی را واگذار کنیم تا هزینه های سرمایه گذاری در بخش را کنترل کنیم.

وی در ادامه صحبت های خود بیان کرد: این آزادسازی در کمیسیون صنایع تصویب شد و در کمیسیون تلفیق رد نشد اما از دستور به خاطر تذکری که داده شد خارج شده و دستور داده اند مجدد مورد بررسی قرار بگیرد، اگر این اتفاق نیوفتد ما به مجمع اقتصادی کشور هشدار داده ایم که امکان وضعیت بحرانی اقتصادی در بخش ارتباطات در کشور را شاهد خواهیم بود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم