بازدید 3415

واکنش وزیر خارجه ونزوئلا به ضرب‌الاجل اروپایی‌ها

کد خبر: ۸۷۵۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۰ 05 February 2019

خورخه آریزا گفت: اروپایی‌ها همانند آمریکایی‌ها گام‌های نادرستی بر می‌دارند؛ این موضوع، ما را از واقعیت منحرف نمی‌کند

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، وزیر امور خارجه ونزوئلا ضرب الاجل تعیین شده از طرف کشورهای اروپایی را رد کرد.

آریزا گفت: امروز پس از بیدار شدن، گروهی در اروپا بیانیه هایی منتشر کردند. اجازه بدهید به آنها بگویم که ما متعجب نشده ایم. اجازه بدهید به آنها بگویم که این موضوع تاثیری بر ما نخواهد گذاشت زیرا پیشتر هم شاهد این موارد بوده ایم. طرح آمریکایی ها و اروپایی ها این بوده است که از ترامپ حمایت کنند. آنها پیشتر هم نتایج انتخاباتی را که در ونزوئلا در بیستم ماه مه برگزار شد به رسمیت نشناختند.

وی افزود: من امیدوارم که اروپا درباره تصمیم خود، تجدیدنظر کند. با سیاست صلح طلبانه تیم رئیس جمهور نیکولاس مادورو همه چیز ممکن است و علاوه بر این اروپا باید به حرف های ما گوش فرادهد. اروپا نباید کاری انجام دهد که در تاریخ از آن به بدی یاد شود.

وزیر خارجه ونزوئلا گفت: اروپایی ها همانند آمریکایی ها گام های نادرستی بر می دارند. این موضوع هیچ مشکلی برای ما ایجاد نمی کند. این موضوع ما را از واقعیت منحرف نمی کند. ما می دانیم که چه فردی این تصمیمات را می گیرد. تمام تمرکز ما و تمام وقت و قدرت ما هم اکنون بر روی توقف امپریالیسم و متوقف کردن دولت دونالد ترامپ در ارسال غذا به سرزمین مقدس ونزوئلا متمرکز شده است.

آریزا ادامه داد: ما تنها مردم ونزوئلا را به رسمیت می شناسیم. ما زنان، مردان، جوانان و دیگر اقشار مردم ونزوئلا را به رسمیت می شناسیم. ما از مردمی که در جهان از ما حمایت می کنند قدردانی می کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
وب گردی