بازدید 4410
کد خبر: ۸۷۵۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۳ 03 February 2019

جانشین فرمانده کل سپاه به صهیونیست‌ها هشدار داد: دچار خطا نشوند؛ اگر خطا کنند قطعاً از صفحه روزگار محو می‌شوند.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: همه مناطق شهرنشین صهیونیست ها به اندازه دو عملیات فتح المبین و بیت المقدس ماست و به آنان هشدار می دهیم دارید خودتان را به مرگ نزدیک می کنید.

وی با بیان اینکه همه دنیا می داند جنگ محدود بر ضد ما هیچگاه محدود باقی نمی ماند گفت: ممکن است نقطه ابتدایی حرکت بر ضد ایران را دیگران آغاز کنند اما می دانند ادامه مسیر و انتهای آن با ماست.

سردار سلامی افزود: اگر صهیونیست ها بر اساس اشتباه و خطا، کاری کنند که شعله جنگ جدیدی افروخته شود باید مطمئن باشند که این جنگ محو آنان را در پی دارد.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: صهیونیست ها به آمریکایی ها اتکا نکنند زیرا پیش از آنکه آمریکایی ها برسند نابود شده اند و باید در پی قبرستان های خارج از فلسطین اشغالی باشند زیرا فضایی برای ماندن آنان در این سرزمین وجود نخواهد داشت.

سردار سلامی با اشاره به عملیات تروریستی اخیر در نیکشهر استان سیستان و بلوچستان افزود: همه قدرت های استکباری و شیاطین شرور منطقه و تروریست ها زور خود را جمع کردند تا در دهه فجر امسال این عملیات تروریستی را انجام دهند.

وی گفت: صهیونیست ها زمانی که می بینند راهبرد محو آنان شکل گرفته است می خواهند با عملیات های کور، موازنه ای ایجاد کنند.

سردار سلامی افزود: اگر اروپا و دیگران بر اساس یک توطئه، خلع سلاح موشکی کشورمان را دنبال کنند مجبوریم به یک جهش راهبردی دست بزنیم.

وی گفت: به همه سفارش می کنم درباره قدرت موشکی ایران که یکی از ارکان بازدارندگی ماست کسی با ما مذاکره یا به ما توصیه ای نکند و درخواستی نداشته باشد زیرا این مسئله ما را وادار به تغییر در معادلات بازدارندگی می کند.

سردار سرتیپ سلامی افزود: برای افزایش برد، دقت بالا، قدرت تخریب دلخواه و نیروی پیشران موشک ها هیچ محدودیت فنی نداریم و تنها راهبردهای ما هستند که اولویت های توسعه موشکی کشورمان را مشخص می کنند.

وی گفت: راهبرد موشکی ما موضوع ثابتی نیست و بر اساس تغییر رفتار بازیگران ملاحظات ما تغییر می کند.

سردار سلامی افزود: امروز در توسعه قدرت موشکی با هیچ مانع فناورانه و رساندن دقت موشک ها به بالاترین سطح و سوخت موشک، سر جنگی، قدرت تخریب و برد موشک ها مانع علمی نداریم.
وی گفت: امروز خوداتکا هستیم و هر روز بر کیفیت و کمیت موشک هایمان افزوده می شود.

سردار سلامی افزود: قابلیت های تاکتیکی را بر اساس ملاحظات راهبردی توسعه می دهیم و اگر برد موشک ها را در حدی نگه داشته ایم به دلیل موانع فناوری نیست بلکه بر اساس راهبرد ماست.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: کشوری مستقل و بزرگ و پر تهدید هستیم که دشمنان ما در قاعده و مقیاس جهانی قدرت و راهبردی جدی ای برای کاهش قدرت ما دارند.

سردار سلامی افزود: آنان در پی این هستند که با فشارهای سیاسی و اقتصادی ما را خلع سلاح کنند و بتوانند گزینه های مورد نظر خود را انجام دهند.
وی گفت: ایجاد بازدارندگی در مقابل دشمنان بزرگ راهبرد ما و هدف اصلی این راهبرد ایجاد و مداومت در ایجاد بازدارندگی است.

سردار سلامی افزود: نیروی محوری بازدارنده و دفاعی ما توقف و مهار ناپذیر است زیرا این قدرت تابع اراده ملت ایران و سیاست هایی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی ابلاغ می کنند.

وی گفت: در شرایطی که هیچ تغییری در راهبرد خصومت آمیز دشمنان ما از جمله تحریم اقتصادی، جنگ روانی، فشار برای کاهش نفوذ منطقه ای، ارعاب برای اِعمال قدرت نظامی و ماهیت سلطه طلبی ایجاد نشده است و آنان دائم توان نظامی خود را افزایش می دهند و ما را تهدید می کنند و درخواست خلع سلاح موشکی ما را دارند کدام عقل سالمی اجازه می دهد که فکر کند امروز توسعه توانمندی موشکی برای کشور مفید نیست؟!

سردار سلامی افزود: هیچگونه محدودیت و مانعی برای توسعه قدرت موشکی نداریم و برای آن ظرف ساختاری ثابت قائل نیستیم.

وی گفت: ساختار و سازماندهی قدرت موشکی ما در کیفیت و کمیت هیچ مرزی ندارد چون تهدیدات ما نیز مرز ندارند.
جانشین فرمانده سپاه افزود: باید بتوانیم از منافع ملت، ارزش ها، استقلال، امنیت، آرامش و شکوه کشورمان دفاع کنیم و قدرت موشکی یکی از ارکان اصلی قدرت دفاعی و بازدارندگی ماست.

سردار سلامی گفت: تا زمانی که قوی هستیم دشمنان امکان سیطره پیدا نمی کنند و در جهان امروز استقلال، اقتدار، پیشرفت و امنیت بدون قدرت ممکن نیست.
وی افزود: در جهان امروز منطق قدرت بر مناسبات حاکم است و دشمنان ما فقط زبان قدرت را می فهمند.

سردار سلامی گفت: اگر ما با آنان با زبان قدرت صحبت نکنیم آنان با ما با زبان زور سخن می گویند.

جانشین سپاه پاسداران با بیان اینکه هدف اصلی ما از قوی بودن جلوگیری از بروز جنگ است و ملت این را می داند افزود: اگر دشمن دچار خطای محاسباتی از قدرت ما شود در دقایق نخست، ذهن او را از توان نظامی کشور آگاه و اصلاح می کنیم.

سردار سلامی گفت: دیپلماسی و سیاست بدون محتوای قدرت معنا ندارد و اگر کشوری ضعیف باشد راهی جز تسلیم شدن ندارد.
وی افزود: ما استقلال همراه با اقتدار و اراده به کار بردن این قدرت را داریم.

سردار سلامی گفت: هر زمانی دیپلماسی و سیاست بخواهد، قدرت ما بروز می کند.
وی با اشاره به شکست توطئه های آمریکا در منطقه افزود: زمانی که آمریکا نتوانست میان اهداف اساسی و قدرت نظامی خود ارتباط برقرار کند و قدرت نظامی از اهداف سیاسی آنان پشتیبانی نمی کند آنان شکست خورده اند.

سردار سلامی گفت: آمریکایی ها می خواهند خلائی که در ابزار دارند با توسعه تروریسم تکفیری جبران کنند و برای مهار قدرت جمهوری اسلامی ایران تروریسم تکفیری را در سوریه، عراق و لبنان ایجاد کردند.

وی افزود: آنان با تروریسم تکفیری می خواستند در منطقه بی ثباتی ایجاد کنند و زنجیره مقاومت را بشکنند که اگر در این مسئله موفق می شدند توان خود را به سمت ایران هدایت می کردند.

سردار سلامی گفت: آمریکا با ایجاد تروریسم تکفیری، زمینه نفوذ و گسترش درخشان سیاسی انقلاب اسلامی را در منطقه فراهم کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: کشورهایی که در محور مقاومت قرار دارند و در امنیت جهان اسلام همسو بودند از جمهوری اسلامی ایران خواستند خاکریزهای مقاومت را فرارتر از مرزهای جغرافیایی کشورمان گسترش دهیم البته این خاکریزها ماهیت فیزیکی ندارد.

سردار سلامی گفت: نیاز مشترک ما و کشورهای منطقه موجب اتصال کامل راهبرد امنیتی، جغرافیایی و سیاسی شد و تشکیل این جبهه شکست آمریکایی ها را در پی داشت.

وی افزود: در مواجهه با پدید تروریسم یا باید در مرزهای جغرافیایی می ماندیم و پیشرفت سیاست های آمریکا در منطقه را نگاه می کردیم و در مرزها با دشمن می جنگیدیم یا حرکت می کردیم و ابتکار عمل را از دست آنان می گرفتیم.

سردار سلامی گفت: حرکت ما حرکت فیزیکی نبود بلکه فکری و معنوی و تهیه راهبرد برای شکست آمریکایی ها در منطقه بود.

وی افزود: در سوریه، عراق، فلسطین و لبنان با قدرت هایی روبرو هستیم که کاملا بومی و الهام گرفته از انقلاب اسلامی ایران هستند.

سردار سلامی گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران هزینه هایی که قرار بود دشمنان به ما تحمیل کنند به آنان تحمیل کردیم و توطئه های آنان محقق نشد و نتوانستند هزینه هایشان را به منفعت تبدیل کنند.

وی افزود: اتحادیه اروپا باید این واقعیت را بپذیرد که امنیت کنونی این اتحادیه به دلیل مبارزه جمهوری اسلامی ایران با داعش و پدیده تروریسم است.

سردار سلامی گفت: اگر ایران پیشرو در مبارزه با داعش نمی شد اکنون پدیده تروریسم اروپا را فرا گرفته بود و عملیات های تروریستی پی در پی در کشورهای اروپایی انجام می شد.

وی افزود: اروپا باید سپاسگزار حضور ما در منطقه و راهبرد ضد تروریستی کشورمان باشد.

سردار سلامی گفت: اروپایی ها می دانند نظام دفاعی و امنیت آنان در مقابل پدیده تروریسم ناکارآمد است.

وی افزود: در حالی که اروپا باید مدیون ایران باشد اما تعجب می کنم چرا آنان کاهش نفوذ منطقه ای ایران را مطرح می کنند؟!

سردار سلامی گفت: نفوذ ایران در منطقه قابل کاهش نیست و هیچ کس نمی تواند این اتحاد و نفوذ را از بین ببرد.
وی اضافه کرد: نفوذ ایران موضوعی اعتقادی است که به ساختار فیزیکی قدرت منجر شده است.

سردار سلامی گفت: نفوذ ما در منطقه و قدرت موشکی کشورمان عمق راهبردی بیرونی دفاعی ما را فراهم کرده و موجب قدرت ما شده است.

جانشین فرمانده سپاه افزود: در مقابل راهبرد جمهوری اسلامی ایران که دفاع از استقلال و عزت کشورهای اسلامی است راهبرد آمریکایی ها از بین بردن عزت و در خدمت گرفتن منابع کشورهای منطقه است که این برای آمریکایی ها هزینه ساز شده است.

وی گفت: موضوع جهاد در جریان اعتقادی ملت های منطقه در حال گسترش است و این اعتقاد هیچگاه مهار شدنی و از بین رفتنی نیست.

سردار سلامی افزود: جغرافیای اعتقادی، سیاسی، نظامی و قدرت ما به یکدیگر متصل و قلمروی نیرومندی ایجاد شده است.

وی گفت: هر جا دشمن بخواهد عمل کند لشکرهای بزرگی در مقابل او هستند و ظرفیت های کشورهای اسلامی برای محو دشمنان ایجاد شده است.

سردار سلامی افزود: معادله تولید قدرت در جهان اسلام جوشان است و مفهوم مقاومت در بینش ملت های مسلمان درجا زدن و سکون نیست.

وی گفت: این موضوع، دشمنان اسلام به ویژه آمریکایی ها را در تنگنا قرار داده و در سوریه محبوس کرده است.

سردار سلامی افزود: آمریکا در هیچ نقطه راهبردی سوریه وجود ندارد و مجبور به عقب نشینی شده که این تحمیل شکست به آنان اس و این عقب نشینی انتخاب آمریکایی ها نبوده است.
وی گفت: آمریکایی ها اگر در سوریه بمانند بیشتر هزینه می دهند و شکست های بیشتری می خورند.

سردار سلامی افزود: شکست آمریکایی ها به دلیل فلسفه دفاعی فوق العاده ضعیف و زوال عقل سیاسی آنان است.
وی گفت: ذخایر عقل راهبردی آمریکا خاتمه یافته است و آنان نمی توانند ابزار قدرت این کشور را در جهت تأمین منافعشان به کار گیرند.

جانشین فرمانده سپاه افزود: سیاست و راهبردهای غلط آمریکایی ها موجب گسترش دشمنی های ارزان قیمت با آنان شده و هزینه های بسیاری برای آمریکایی ها ایجاد کرده است.

سردار سلامی با بیان اینکه بسیاری از راهبردهای ما برای آینده ادامه راهبردهای کنونی است گفت: توان دریایی کشورمان قدرت راهبردی است و می تواند موازنه عملیاتی در میدان با دشمنان داشته باشد.

وی افزود: در پدافند هوایی، پهپاد و قدرت زمینی، توان بی انتهایی ایجاد کرده ایم اما نمی توانیم همه حوزه های قدرتمان را آشکار کنیم.

سردار سلامی گفت: نمی توانیم از برخی جنبه های قدرت کشور که بسیاری ویرانگر و مخرب و نابود کننده است صحبت کنیم اما دشمنان ما باید بدانند همه قدرت ما آن چیزی نیست که در نمایشگاه دستاوردهای دفاعی نشان می دهیم.
وی افزود: قدرت جمهوری اسلامی ایران فوق العاده مهیب است.

سید عمار الموسوی معاون بین الملل حزب اللّه لبنان نیز در ارتباط تصویری با این برنامه با بیان اینکه قدرت های استکباری از جمله آمریکا همچنان از نیروهای داعش و تروریست استفاده می کنند گفت: تروریست ها در مناطق مختلف جهان مأموریت هایی را از طرف آمریکا و صهیونیست ها انجام می دهند.

وی افزود: غربی ها و کشورهای مرتجع و عربی منطقه، داعش و تروریست های تکفیری را ایجاد کرده اند و به آنان مأموریت داده اند که امنیت را به نفع منافع آمریکایی ها در منطقه به هم بزنند.

الموسوی گفت: اگر حمایت های بزرگ جمهوری اسلامی ایران از کشورهای منطقه نبود تروریسم بر تمامی منطقه مسلط و هرج و مرج و ناامنی در آن ایجاد می شد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نقش اساسی در منطقه دارد و حق ایران است که قدرت خود از جمله توان موشکی اش را به صورت مستمر افزایش دهد.

معاون بین الملل حزب اللّه لبنان گفت: جمهوری اسلامی ایران باید از امنیت منطقه دفاع کند و قدرت دفاعی ایران برای این منطقه ضروری است.

الموسوی افزود: جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در موضع دفاعی بوده است و جنگی که به ایران با حمایت های بین المللی تحمیل شد بهترین دلیل است که ایران همیشه تهدید می شود.

وی گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از کشورهای مقاومت بخشی از درخواست های دولت های این کشورهاست و سوریه، عراق، لبنان و فلسطین از ایران خواسته اند به آنان کمک کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محرم سلمان رشدی سامانه سماح مذاکرات وین بیمه ناباروری
آخرین اخبار
وب گردی