بازدید 7532

تاکسی‌های اینترنتی سهمیه بنزین دارند

کد خبر: ۸۷۳۲۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰ 26 January 2019

عضو کمیسیون انرژی از تخصیص سهمیه بنزین به تاکسی‌های اینترنتی خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایلنا، «غلام‌رضا شرفی»، عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم آبادان در مجلس از طرح جامع مجلس برای سهمیه‌بندی بنزین خبر می‌دهد و در پاسخ به این پرسش که آیا در نهایت سهمیه بنزین به تاکسی‌های اینترنتی نیز تعلق خواهد گرفت یا خیر، پاسخ مثبت می‌دهد و می‌گوید: «در این طرح تصمیم‌های عادلانه‌ای گرفته می‌شود و در آن به تاکسی‌های آنلاین پرداخته شده اما آنچه اهمیت دارد این است که در این طرح‌، صرفه‌جویی در زمان و سهولت در کار شهروندان در نظر گرفته شده تا زمان کمتری را صرف کنند و کارشان آسان شود. به‌علاوه به زمان و روحیه اجتماعی مردم آسیبی وارد نشود. این طرح هفته جاری بررسی خواهد شد و ان‌شالله سامانه‌ای اجرایی می‌شود که در آن از تمامی تجربیات استفاده شود. این طرح بسیار کم عیب خواهد بود و در آن تاکسی‌های آنلاین هم در نظر گرفته خواهند شد.»

با این حال «حسین امیری خامکانی»، نایب‌رئیس اول کمیسیون انرژی مجلس خبر می‌دهد که این طرح هنوز کارشناسی نشده است. «کوروش کرم‌پور حقیقی»، عضو دیگر کمیسیون انرژی مجلس گفت که مخالف سهمیه‌بندی بنزین است و طرح مورد بحث هنوز کارشناسی و بررسی نشده است: «باید صبر کرد و با مشورت‌ها و جلسات متعدد به یک جمع‌بندی درست رسید.»

«احمد امیرآبادی فراهانی»، دبیر هیات رئیسه مجلس نیز روز گذشته در یک گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد که هر ایرانی ماهانه بین ۲۴ تا ۳۰ لیتر سهمیه بنزین هزار تومانی خواهد داشت اما به تاکسی‌ها و حمل‌ونقل عمومی، به مدت ۳ تا ۴ ماه سهمیه تعلق خواهد گرفت: «در این طرح CNG و گازوئیل گران نمی‌شوند پس حمل‌ونقل عمومی و بار هم گران نمی‌شود. پیش‌بینی ما برای تاکسی‌ها -چه تاکسی‌های سنتی و چه تاکسی‌های اینترنتی- این است که سهمیه چند ماهه‌ای داده شود تا با توجه به درآمد دولت از قیمت بالاتر بنزین، تسهیلات قرض‌الحسنه داده شود تا خودروها گازسوز شود.»

تاکسی‌های اینترنتی سهمیه بنزین دارند

«محمدجعفر نعناکار» مدیرکل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایران نیز در توییتر خود خبر داده که این طرح در سه ماده تقدیم مجلس شده است. در این طرح وزارت نفت موظف شده سامانه بورس الکترونیک معاملات بنزین سهمیهبندی را ایجاد کند و جایگاه‌های بنزین نیز موظف هستند بنزین آزاد را بر مبنای قیمت این سامانه به فروش برسانند.

ماده بعدی به ایجاد نرم‌افزار نوبت‌دهی اشاره می‌کند و می‌گوید که اولویت استفاده از جایگاه CNG، با خودروهای عمومی، وانت‌بار و همچنین تاکسی‌های اینترنتی است.

در حال حاضر به نظر می‌رسد اولویت دولت و مجلس، سوق دادن مردم به سمت استفاده از خودروهای گازسوز و یا تبدیل کردن خودروها، تاکسی‌های سنتی و تاکسی‌های اینترنتی مثل سامانه‌ اسنپ به خودروهای گازسوز است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022