بازدید 5377

۵۱ درصد سرخابی ها به صورت بلوکی عرضه می‌شود

کد خبر: ۸۶۹۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸ 15 January 2019
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸، گفت: سال آینده پس از پذیرش سرخابی‌ها در بازار پایه فرابورس و عرضه ۵ درصد سهام هر یک از دو شرکت جهت کشف قیمت، باید ۵۱ درصد سهام آن‌ها به صورت بلوکی و مابقی سهام به صورت خرد عرضه شود.

به گزارش «تابناک» رحیم زارع در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ برای واگذاری سرخابی ها، گفت: براساس یکی از مصوبات کمیسیون تلفیق وزارت ورزش و جوانان مکلف شد با همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی سازی حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۹۸ شرایط پذیرش دو شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال را در بازار پایه فرابورس فراهم کند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸، افزود: پس از پذیرش دو شرکت پرسپولس و استقلال در بازار پایه فرابورس و عرضه ۵ درصد سهام هر یک از دو شرکت جهت کشف قیمت، ۵۱ درصد سهام آن‌ها به صورت بلوکی و مابقی سهام به صورت خرد عرضه شود.

باشگاه پرسپولیس و استقلال پتانسیل درآمدزایی بسیار بالایی دارند

وی با تاکید بر لزوم واگذاری سرخابی‌ها با روش اصولی و از طریق فرابورس، ادامه داد: مشکلی که تاکنون برای واگذاری استقلال و پرسپولیس وجود داشته، نبود درآمدزایی پایدار برای این دو باشگاه بوده، که اکنون شرایط برای عرضه از طریق فرابورس فراهم شده است.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باشگاه پرسپولیس و استقلال پتانسیل درآمدزایی بسیار بالایی دارند، تاکید کرد: مدیرانی می‌توانند در این دو باشگاه موفق باشند که از وضعیت فعلی درآمد ایجاد کنند و بدهی‌ها را بپردازند.

واگذاری استقلال و پرسپولیس به یک نفر رانت و فساد به دنبال دارد

وی افزود: بر این اساس لازم است هرچه سریعتر زیرساخت درآمدی ایجاد و سپس این دو باشگاه در فرابورس ورود کنند که ترکیبی از سهامداران مختلف نیز باید مالک این دو باشگاه باشند.

رییس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه واگذاری استقلال و پرسپولیس به یک شخص رانت و فساد به دنبال دارد، تصریح کرد: مجلس در قوانین بودجه اجازه واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی را داده، اما در سال ۹۸ بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، دولت مکلف به واگذاری این دو باشگاه است.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم