بازدید 6756
۸

واکنش گلایه آمیز حناچی به خبر پولی شدن تونل ها

کد خبر: ۸۶۹۰۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۰ 12 January 2019
«به زودی 5 تونل شهری تهران پولی می شود» این خبری بود که به محض انتشار در خبرگزاری ها، به صورت گسترده ای در شبکه های اجتماعی منتشر شد به خصوص از طرف شهروندان تهرانی که انتظار شنیدن چنین خبری را نداشتند. بازتاب این خبر منجر به آن شد که چند تن از مقامات شورای شهر و شهرداری تهران به آن واکنش داشته و توضیحاتی را درباره خبر پولی شدن تونل های پایتخت اظهار کنند.
 
به گزارش «تابناک» روابط عمومی شهرداری تهران در پاسخ به این واکنش ها اعلام کرد طرح اخذ بهای تردد از سوی تونل‌های شهری در قالب لایحه از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک پیشنهاد شده و صرف ارائه پیشنهاد به منزله پذیرش آن نیست و ارسال آن به شورای شهر نیز مستلزم تایید شهردار تهران است که هنوز این لایحه به استحضار و تایید حناچی نرسیده است و در مرحله پیشنهاد است.

همچنین حجت نظری عضو شورای شهر تهران در توییتی اعلام کرد: اخذ عوارض از خودرو‌ها برای تردد در تونل‌های شهری صرفا ایده‌ای است که معاونت حمل و نقل و ترافیک شهری اعلام کرده و هنوز لایحه‌ای برای آن به شورا نیامده است، مردم دستگاه پولسازی برای جبران کسری بودجه نیستند و با شناختی که از همکارانم دارم این پیشنهاد در صورت ارائه به شورای شهر رد می‌شود.

البته علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران هم در توییتی با بیان اینکه مرجع تصویب عوارض شهری و بهای خدمات شورای شهر است گفت: این لایحه هنوز به شورا ارسال نشده و هنوز شورا در رد و قبول آن نظری نداده است و پس از ارسال لایحه از شهرداری، شورا با رعایت جمیع جهات و مصالح عمومی تصمیم گیری می‌کند.
 
واکنش گلایه آمیز حناچی به خبر پولی شدن تونل ها
 
اما امروز شهردار تهران با تایید بررسی کارشناسی چنین لایحه ای با گلایه اعلام کرد :در موضوعات مختلفی مسائل کارشناسی مطرح می‌شود و در واقع تا تصویب آن، این مسئله نباید رسانه‌ای شود.

وی تصریح کرد: اینگونه موارد نیز از جمله موضوعاتی است که مباحث، کارشناسی می‌شود و در واقع تا تبدیل شدن آن به لایحه و ارسال آن از سوی شهرداری به شورا و در نهایت تصویب آن نمی‌توان موضوعی را مطرح کرد.

شهردار تهران ضمن گلایه از یکی از خبرگزاری‌ها بابت انتشار چنین خبری تصریح کرد: هنوز هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است و در واقع موضوع اشاره شده نیز در حد کار کارشناسی بوده است.

حناچی همچنین درباره طرح کاهش معاونت‌های شهرداری تهران گفت: این موضوع در شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفته و هنوز نمی‌توان اعلام کرد چه معاونتی منحل خواهد شد.
 
بر اساس اخبار منتشر شده به زودی لایحه دریافت عوارض برای تردد از تونل‌های شهری و بزرگراه صدر به شورای شهر تهران ارائه می‌شود.معاونت حمل و نقل و ترافیک این هفته پیش‌نویس لایحه‌ای را به معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا‌های شهرداری تهران ارائه کرده است که بر اساس آن ۵ تونل تهران و اتوبان صدر مشمول دریافت عوارض عبور و مرور می‌شود.
 
پیش نویس این لایحه در اداره تدوین قوانین و مقررات شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفته و این لایحه از لحاظ کارشناسی و حقوقی بررسی شده که در نهایت لایحه به تایید رسیده و به زودی به شورای شهر ارسال می‌شود.

بر اساس این لایحه، تونل‌های نیایش، رسالت، توحید، شهدای غزه و امیرکبیر و اتوبان صدر مشمول دریافت عوارض شده و خودرو‌های عبوری برای هر بار عبور باید رقمی را به عنوان عوارض پرداخت کنند که گفته می‌شود حداقل عوارض پیش بینی شده حدود ۳ هزار تومان خواهد بود.

مولفه‌هایی که نرخ عوارض را تعیین می‌کند شامل طول تونل، داشتن معاینه فنی و معاینه فنی برتر، ساعت تردد خواهد بود.

پیش از این نیز چنین لایحه‌ای از سوی شهرداری تهران ارائه شده بود که با توجه به شرایط اقتصادی آن زمان و افزایش ناگهانی قیمت‌ها شهرداری ترجیح داد این لایحه را پیگیری نکرده و آن را از شورا پس گرفت.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۰
انتشار یافته: ۸
تو این اوضاع مطرح کردن این چیزا واقعا شرم آوره
درسته. در حال حاضر به علت افزایش درآمد مردم و شرایط خوب اقتصادی!!! این طرح حتما باید اجرا بشه.
برای جلوگیری از تردد اتومبیل تک سرنشین باید تونل ها پولی شه.
چه معنی میده هر کی ماشین داره بندازه تو خیابون و هزینه محیط زیستی و آلودگی های گوناگون، هزینه آسفالت کردن و ساخت خیابون های جدید و ... به دوش همه مردم تهران باشه؟؟؟؟؟
هر کی دوس داره شیک و مجلسی از خونه بزنه بیرون هزینه این کارشو بده.
تا هزینه ماشین سواری یه عده به گردن همه مردم باشه این در رو همین پاشنه میچرخه
یه بار برا همیشه خیلی قاطع باید مشکل ترافیک تهران رو حل کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
در حال حاضر از تمام خودرو های داخل تهران عوارض شهرداری گرفته می شود. درست نیست شمایی که شاید ماشین نداری بگی خیلی هم خوب از اونایی که ماشین دارن بگیرین. فردا همین دلیل افزایش قیمت کرایه تاکسی هم میشه و شما باید از جیب مبارکتون بپردازین. در ضمن من به شخصه در صورت اخذ حتی یک ریال از تو نل ها، از خیابون های دیگه استفاده می کنم. پس هم آلودگی بیشتر میشه هم ترافیک.
بله. هیچ اتفاق نیافتاده لیکن حتما در اتی می افتد
تونل ها آلوده وسرطانزا هستند لطفا از طبقات دوم خیابانها احداث شده در شمال تهران عوارض اخذ شود ضمنا بوحدانیت خدا سوگند جیب ملت خالی است از 4% عوارض بگیرید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
اگر از طبقات دوم اخذ شود خب از طبقه پایین رفت و آمد می کنند و حاصلی جز ترافیک نداره.
سلام در شهرری و مناطق جنوبی تهران لااقل سالن های نمایش را گسترش بدهید

تا کی تمرکز در مرکز و شمال شهر تهران ؟ به نظر من اگر امکانات رفاه عمومی متمرکز نباشد تردد به مراکز شهر هم کم میشود .
تقسیم امکانات در جنوب تهران و شهرری از بار ترافیک و مسایلی از این دست خواهد کاست
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم