بازدید 6705

نعیمی پور: روحانی به اصلاح طلبان پشت کرد

کد خبر: ۸۶۸۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲ 10 January 2019
فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: روحانی با انتصاب واعظی به اصلاح طلبان پشت کرد و هنوز اصلاح طلبان خوددار هستند از آنکه بخواهند انتقادی به رئیس جمهور کنند.

به گزارش «تابناک» محمد نعیمی پور فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با خبرنگار مهر، درپاسخ به این سوال «چرا کمیته مشترک اصلاح‌طلبان و دولت تاکنون تشکیل نشده است؟»، گفت: آقای واعظی باید به خاطر داشته باشد در جلسه ای که با رئیس جمهور برگزار شد، روحانی ماموریت داده بود که عارف کمیته را تشکیل دهد تا ارتباط با رئیس جمهور برقرار شود اما عارف نپذیرفت و گفت که واعظی باید مسئول این کار شود و من(عارف) هم در خدمت هستم و کمک می کنم.

وی افزود: از آن جلسه به بعد، بنده هیچ اطلاعی ندارم که چرا کمیته تشکیل نشده است، البته واعظی باید کمیته را تشکیل دهد و طبیعتا هم باید از عارف مشورت بگیرد.

نماینده مجلس ششم درپاسخ به این سوال «آیا اصلاح طلبان پیشنهادها و نظرات خود را به دولت منتقل می کنند؟»، اظهارداشت: قرار بود اگر پیشنهادی می خواهد ارائه شود ازطریق کمیته مشترک عمل شود و علی القاعده همه به این موضوع واقف بودند که بدون تشکیل کمیته، نظرات شخصی است و به عنوان مجموعه اصلاح طلبان مطرح نمی شود.

*اصلاح طلبان نبودند روحانی رئیس جمهور نشده بود

نعیمی پور همچنین نسبت به موضع گیری های اخیر محمود واعظی درباره اصلاح طلبان واکنش نشان داد و اظهارداشت: آقای واعظی باید بدانند که اگر اصلاح طلبان و خاتمی نبودند، روحانی تا حالا رئیس جمهور نشده بود؛ متاسفانه یکی از نقاط ضعف آقای روحانی این بود که واعظی را به عنوان رئیس دفتر رئیس جمهور منصوب کرد.

وی به پیام انتصاب واعظی به عنوان رئیس دفتر رئیس جمهور اشاره می کند و می گوید: با این انتصاب این پیام از سوی روحانی منتقل شد که من(رئیس جمهور) از سمت اصلاح طلبان به اصولگرایان معتدل بخصوص لاریجانی شیفت پیدا کردم.

*روحانی با انتصاب واعظی به اصلاح طلبان پشت کرد/ واعظی پس از پایان دولت جایگاهی در عرصه سیاسی نخواهد داشت

این فعال سیاسی اصلاح طلب با تاکید براینکه محمود واعظی نباید درباره اصلاح طلبان صحبت کند چرا که او حلقه وصل اصولگرایان معتدل است، افزود: یکی از گلایه های بزرگی که اصلاح طلبان از روحانی دارند مربوط به انتصاب واعظی به عنوان رئیس دفتر رئیس جمهور است، در واقع روحانی با انتصاب واعظی به اصلاح طلبان پشت کرد و هنوز اصلاح طلبان خوددار هستند از آنکه بخواهند انتقادی به رئیس جمهور کنند.

نعیمی پور با بیان اینکه بهتر است آقای واعظی به فکر خودش باشد و نیازی نیست برای اصلاح طلبان اظهار ناراحتی کند، تصریح کرد: بنده برای واعظی خیلی متاسف هستم چرا که پس از پایان دولت روحانی دیگر جایگاهی در صحنه سیاسی نخواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح طلبان با حزب اعتدال و توسعه در انتخابات ۹۸ ائتلاف می کند، گفت: الان هیچ چشم اندازی روشن نیست البته باید در مورد مجلس کار کرد اما در مورد انتخابات ریاست جمهوری باید بگویم خیلی، خیلی زود است ضمن آنکه ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که صحنه سیاسی را تغییر دهد.

نماینده مجلس ششم اضافه کرد: از این رو بنده دراین باره اظهار ظهر نمی کنم و کسانی هم که اظهار نظر می کنند به شرایط کار در ایران واقف نیستند.

*پارلمان اصلاحات نمی تواند مهم محسوب شود

نعیمی پور همچنین درخصوص سازوکار اصلاح طلبان در انتخابات ۹۸، افزود: هنوز بحث پیرامون پارلمان اصلاحات کامل نشده که بخواهند آن را کلید بزنند به همین جهت فکر می کنم پارلمان اصلاحات در این مدتی که تا انتخابات باقی مانده چندان نمی تواند مهم محسوب شود.

وی با بیان اینکه ممکن است شورای عالی سیاستگذاری نقش داشته باشد، گفت: البته بیشترین نقش مربوط به احزاب فعال است مگر آنکه در خواب غفلت قرار گیرند و انتخابات را از دست بدهند.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم