کد خبر: ۸۶۷۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰ 06 January 2019

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: برخی از صادرکنندگان تصور می‌کنند دولت از اعلام خود عقب‌نشینی می‌کند، درحالی که با تصمیمات اتخاذ شده می‌توان با صادرکنندگانی که به مقررات عمل نمی‌کنند برخورد قانونی انجام داد.

به گزارش ایبِنا، محمود واعظی با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و محدودیت‌ها و مشکلاتی که بواسطه تحریم آمریکا ایجاد شده، خاطرنشان کرد: تحریم آمریکا با جنگ روانی و تبلیغات گسترده، موجب التهاب در بازار ارز و افزایش قیمت برخی کالاها شد و فشار زیادی را بر مردم تحمیل کرد، اما با تلاش بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های ذیربط و تصمیماتی که در شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه و ستاد اقتصادی دولت اتخاذ شد، امروز اشراف خوبی بر بازار به وجود آمده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور و اهتمام دولت در این راستا، گفت: متاسفانه برخی از صادرکنندگان تصور می‌کنند دولت از آنچه اعلام کرده عقب نشینی می‌کند، در حالی که با تصمیمات اتخاذ شده می توان با صادرکنندگانی که به مقررات اعلام شده عمل نمی‌کنند برخورد قانونی انجام داد.

واعظی تاکید کرد: سیاست دولت مبتنی بر امنیتی کردن مسائل اقتصادی کشور نیست، اما آنچه اهمیت دارد این است که در شرایط کنونی باید ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد بازگردد تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای کشور باشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه امروز همه باید احساس مسئولیت کرده و به دولت و بالندگی اقتصاد کشور کمک کنند، افزود: بانک مرکزی و سایر بانک‌های عامل کشور در شرایط جنگ اقتصادی آمریکا باید برای تامین نقدینگی مورد نیاز برای وارد کردن مواد اولیه واحدهای تولیدی به کمک تولید کنندگان کشور بیایند و تسهیلات لازم را ارائه دهند و این موضوعی است که رئیس جمهور با جدیت آن را دنبال می کند.

وی ادامه داد: بانک ها بر اساس تکلیف قانونی خود باید با فروش اموال و دارایی مازاد و انتقال سرمایه نقدی حاصل از آن به چرخه اقتصاد کشور، در این راستا گام مهم و تاثیرگذاری بردارند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: