بازدید 6370

جلیقه‌زردها شبکه‌های‌خبری‌فرانسه را محاصره‌کردند

کد خبر: ۸۶۴۷۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰ 29 December 2018

صدها تن از معترضان جلیقه زرد فرانسه روز شنبه به سمت مقر شبکه های مطرح خبری این کشور راهپیمایی کردند و فریاد «خبرنگاران، همدستان دشمن» سر دادند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از پاریس، معترضان اطراف دفاتر مرکزی شبکه تلویزیونی «بی.اف.ام.» و تلویزیون های دولتی فرانسه تجمع و برای تظاهرات مقابل دیگر شبکه های خبری این کشور برنامه ریزی کردند.
برخی از اعضای جنبش اعتراضی فرانسه، رسانه های مطرح خبری این کشور را به جانبداری از دولت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه متهم می کنند و می گویند این رسانه ها، اعتراض ها را کم اهمیت جلوه می دهند.
کم تعداد نشان دادن معترضان در رسانه های خبری فرانسه در حالی است که اخبار مربوط به اعتراض ها از زمان آغاز ناآرامی ها در فرانسه در روز 17 نوامبر (26 آبان)، اهم خبرهای این کشور را تشکیل داده است.
براساس این گزارش، تعدادی از معترضان درحالی که قصد داشتند روز شنبه در خیابان شانزلیزه (کانون اعتراض و درگیری های اخیر بین پلیس و تظاهرات کنندگان) تجمع کنند، از سوی نیروهای پلیس متفرق شدند.
هفتمین هفته پیاپی برگزاری اعتراض های جلیقه زردها، امروز در فرانسه برگزار شد، اگرچه تعطیلات کریسمس، سرمای زمستان و بسته امتیازی مکرون برای مخالفان، شمار معترضان را کم رنگ کرد.
مکرون هفته گذشته در حالی که جنبش اعتراضی جلیقه زردها تقریبا به کاخ ریاست جمهوری وی رسید، امتیازاتی شامل پرداخت اضافه کاری عاری از کسر مالیات و ثابت نگهداشتن قیمت برق و گاز در زمستان سال جاری را ارائه داد.
با این وجود، بسیاری از فرانسوی ها همچنان از رهبری تجارت طلبانه وی سرخورده اند و به اعتراض و برپایی موانع جاده ای ادامه می دهند.
براساس این گزارش، تجمعات مسالمت آمیزی روز شنبه هفته جاری در چند شهر از مارسی فرانسه در حاشیه دریای مدیترانه گرفته تا آلبرویل در کوهستان آلپ و روئن در نروژ برگزار شد.
معترضان با برپایی موانع جاده ای، مشکلاتی را برای تردد مسافران در پایان هفته شلوغ تعطیلات کریسمس به وجود آوردند.
پیش بینی می شود که اعتراض های جدیدی در خیابان شانزلیزه در شب سال نو میلادی برگزار شود، زمانی که پاریس غرق در نورافشانی می شود.
جنبش جلیقه زردهای فرانسه که هدف اولیه اش اعتراض به اعمال مالیات بر سوخت بود، اندک اندک گسترش یافت تا زمینه خشم فرانسوی ها از سیاست های اقتصادی مکرون را فراهم کند.
جنبش جلیقه زدها به تدریج به خشونت گرائیده است. از زمان شکل گیری این جنبش اعتراضی در اواسط ماه گذشته میلادی، 10 نفر عمدتا در سوانح ترافیکی جان باخته اند.
اعتراض های فرانسه به رشد اقتصادی در این کشور لطمه زده است. بسیاری از مغازه داران خرده فروش، مغازه هایشان را با نزدیک شدن به کریسمس و خشونت بار بودن اعتراض ها بسته اند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم