بازدید 8641
کد خبر: ۸۶۲۲۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲ 20 December 2018

انتشار فیلم درگیری لفظی نماینده سراوان با یک مامور گمرک که در روزهای گذشته منتشر شده بود باعث شد، مجلس دومین جلسه غیرعلنی را برای بررسی این موضوع تشکیل دهد. البته مجلس روز سه شنبه جلسه ای غیرعلنی برگزار کرده بود و پس از آن هیئتی مأمور رسیدگی به موضوع شد و 40 تن از نمایندگان هم طرح استیضاح وزیر اقتصاد را به این بهانه کلید زدند. اما ماجرا با انتشار ویدئویی تازه از جلسه غیرعلنی سه شنبه مجلس دوباره داغ شد.

به گزارش روزنامه خراسان، براساس فیلمی که شامگاه سه شنبه از جلسه غیرعلنی مجلس منتشر شده محمد باسط درازهی پشت تریبون مجلس می گوید: یقین بدانید اگر بنده کوتاه بیایم، فردا نوبت شما خواهدرسید! علی لاریجانی که ریاست جلسه را برعهده دارد، می گوید: این فیلم را چه کسی بیرون داده؟ اگر آن را حراست بیرون داده آقای دژپسند(وزیر اقتصاد)باید برخورد جدی کند! چون شوخی نیست! حتماً باید معلوم بشود چه کسی این فیلم را بیرون داده است! ما حتماً پیگیری می کنیم. نماینده سراوان ادامه می دهد: اگر وزیر استیضاح نشود و رئیس گمرک و کارمند هتاک! عزل نشود، من همین امروز استعفایم را خواهم داد و گچ و تخته دانشگاه منتظر من است! در خلال این فیلم صدای یکی از نمایندگان به گوش می رسد که از هیئت رئیسه مجلس با لفظی توهین آمیز انتقاد می کند.

انتشار این فیلم در فضای مجازی واکنش هایی در پی داشت و حتی «وحشتناک ترین» فیلم سال توصیف شد! همچنین برخی کاربران هشتگ «نماینده سراوان استعفا» را راه انداخت. در این باره صبا آذرپیک فعال رسانه ای اصلاح طلب نوشت: «آقای رئیس گمرک! تو اصلا نباید در اتاقت رو به روی نماینده سراوان باز کنی. نماینده برای گرفتن کدوم مجوز غیرقانونی می خواسته وارد اتاقت بشه؟ »

همچنین توئیت های زیادی با هشتگ«نماینده_سراوان_استعفا».مانند :
* تو رو خدا ما رو تهدید نکن حیفه جامعه گل‌های بی‌خاری چون شما رو از دست بده. #نماینده_سراوان_استعفا
* رسانه ها و مردم هم پای برکناری شما ایستاده اند
* خداشاهده اون قدری که تهدید نماینده سراوان به استعفا برام دردناک بود،مرگ خاشقچی نبود.
دستور هیئت رئیسه مجلس برای شناسایی فیلم بردار جلسه مجلس!

در همین زمینه ابوالفضل حسن بیگی نماینده دامغان در مجلس با اشاره به جلسه دوم درباره موضوع فیلم منتشرشده گفت: موضوع انتشار فیلمی از جلسه غیر علنی روز سه شنبه مجلس نیز مورد بررسی قرار گرفت و هیئت رئیسه به حراست مجلس دستور بررسی داد تا مشخص شود چه کسی از جلسه فیلم‌برداری و چرا آن را منتشر کرده است؟
همین موضوع یعنی جمله رئیس مجلس مبنی بر این که چه کسی فیلم را منتشر کرده است، در میان کاربران شبکه های اجتماعی واکنش هایی داشت:
* #لاریجانی توی جلسه غیر علنی میگه باید مشخص بشه این فیلم (نماینده سراوان) رو کی داده بیرون که باهاش برخورد جدی بشه! یعنی نماینده مجلس می تونه به یه کارمند بگه: ... نخور! فقط نباید تصویربرداری بشه
* با بیرون اومدن فیلم جلسه غیرعلنی امروز و مخصوصا حرف های لاریجانی فکر کنم طرح ممنوعیت استفاده نمایندگان از موبایل در صحن زودتر از هر طرح دیگه‌ای‌بیاد ‌توی دستور کار

امیری: نمایندگان هرگاه به دستگاه اجرایی مراجعه می کنند قبلاً هماهنگ کنند

به گزارش خراسان، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوراز جلسه مشترک دولت و مجلس در این باره خبرداد و افزود : یکی از کسانی که به نماینده اهانت کرده است، ارباب رجوع بوده و کارمند دولت نبوده است. قرار شد نماینده از ایشان در دستگاه قضایی اعلام شکایت کند، درباره نحوه برخورد کارمند گمرک هم قرار شد موضوع به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری ارجاع شود و اگر قصوری صورت گرفته و تقصیری متوجه کارمند مربوط شده مطابق قوانین و مقررات رسیدگی شود.

این اظهارنظر درباره کارمند گمرک و ارباب رجوعی که با کاپشن مشکی در ویدئویی جنجالی حضور داشت، با واکنش کاربران شبکه های اجتماعی همراه شد:
* خب! آقای امیری، معاون پارلمانی رئیس جمهور هم نتیجه بررسی فشرده قضیه #نماینده_سراوان رو اعلام کرد: با کارمند گمرک برابر قانون برخورد میشه، نماینده محترم از #کاپشن_مشکی در مراجع قضایی شکایت کنه، نمایندگان محترم هم از این به بعد جایی میخوان برن هماهنگ کنن.
* در ارتباط با #مامور_وظیفه_شناس گمرک که ممکن است #قربانی زیاده‌خواهی نماینده مجلس شود پیشنهاد دارم که اگر اتفاق افتاد با معرفی حساب شخصی ایشان هر کس هر مقدار که می‌تواند به ایشان کمک کند.

دفاع عجیب جلالی از نماینده جنجالی

کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش های مجلس هم ضمن دفاع از نماینده سراوان گفت: نماینده‌ای که بخواهد گمرک را بازرسی کند، باید به صورت سرزده به آن جا وارد شود، بنابراین اگر کارت نمایندگی خود را نشان ندهد، این معطلی‌ها ایرادی ندارد اما زمانی که کارت خود را نشان داده و معرفی کرده باید در باز شود تا وی بتواند ورود کند. جلالی در عین حال گفت، رفتار همکار ما بسیار زشت و بد بوده است. جلالی همچنین گفت: بردن این مسائل به سمت موضوعات قومیتی و مذهبی کار غلطی است.

ادعای جدید درباره ماجرای جنجالی ورودی گمرک

اما روز گذشته ادعاهایی درباره این که چرا درازهی به گمرک مراجعه کرده است منتشر شد. در این باره ابتدا در توئیتر، این پست ادعایی منتشر شد: «آیا #نمایندگان_مجلس در جلسه غیرعلنی دیده‌اندکه #درازهی با لکسوز آبی پشت درمانده بود وبعد باپرشیا وارد گمرک شده؟ آیاواقعیت دارد که باخودروی مربوط به آقای (ح) واردکننده مشهور خودرو بوده؟ می دانند برای چه کاری بایک وارد کننده به گمرک می رفته؟ رفع درد #مردم یارفع مشکل یک واردکننده؟» در این باره ساعتی بعد خبرگزاری مهر به نقل از فردی که «یک مقام مسئول» نامیده شده نوشت: آقای درازهی همراه با آقای حاجب که در حوزه واردات خودرو فعال است، سوار بر خودروی لکسوز آبی، بدون هماهنگی قبلی به پارکینگ ساختمان شماره ۲ گمرک مراجعه و قصد ورود به گمرک و دیدار با آقای میراشرفی، رئیس کل گمرک را داشتند... به هیچ وجه مدت زمان حضور این نماینده در گمرک ۴۵ دقیقه نبود؛ بلکه مشاهدات ما از دوربین های مدار بسته گمرک حکایت از آن دارد که از زمان رسیدن آقای درازهی به پارکینگ ساختمان گمرک تا زمانی که گمرک را ترک می کنند، به طور کلی ۱۰ دقیقه به طول انجامیده است...از سویی دیگر آقای میراشرفی، رئیس کل گمرک نیز در آن ساعت در گمرک حضور نداشتند. اگر طبق گفته خود آقای درازهی، از قبل هماهنگی صورت گرفته بود، قطعا اطلاع داشتند که رئیس کل گمرک در آن ساعت در گمرک حضور ندارد. این مقام آگاه همچنین اظهار کرد: این نماینده برای تمدید پرونده ضمانت نامه آقای حاجب قصد ملاقات با رئیس کل گمرک را داشته است.

ابراز تأسف گمرک از حواشی اخیر

با این حال گمرک ایران در اطلاعیه ای درباره حواشی اخیر در بیانیه ای نوشت: ضمن عذرخواهی از مردم شریف و بزرگوار ایران به ویژه مردم شریف و نجیب سراوان به دلیل آسیبی که به موازین اخلاقی و انسانی وارد شده ، مصمم است، ضمن جلوگیری از وقوع اتفاقات مشابه، موضوع را در مجموعه های نظارتی گمرک پیگیری و بررسی کند و نتایج را به اطلاع مردم شریف ایران برساند.

به گزارش خراسان فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد هم در حاشیه دولت با تکذیب ادعای عذرخواهی اش از نماینده سراوان گفت: من عذرخواهی نکرده ام و فقط گفتم که این موضوع بررسی می شود.درعین حال محمد قسیم عثمانی نماینده اهل سنت بوکان روز گذشته گفت: همزمان با این اتفاق چهار دانش‌آموز معصوم زاهدانی در آتش سوختند. ما کدام وزیر را احضار و استیضاح کرده‌ایم؟ امام خمینی (ره) فرمود که مجلس در راس امور است اما نگفت که نمایندگان در راس امور هستند. وی افزود: اگر نماینده مردم هستیم چطور این قدر به همکارمان حساسیت نشان می‌دهیم، اما برای چهار معصوم که در آتش سوختند سکوت می‌کنیم. امیر مهدی ژوله از هنرمندان برجسته کشور در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به این موضوع نوشت: آقای نماینده اول فحش می دهد ،بعد دروغ می گوید که فیلم ادیت شده، بعدماجرا را قومی و مذهبی می کند، بعد وزیر اقتصاد را وادار به عذرخواهی می کنند. الان هم افتاده اند دنبال استیضاح وزیر و عزل کارمند قانون مدار و پیدا کردن کسی که فیلم را گرفته و پخش کرده! و انگار نه انگار که این مملکت کلی کار دارد و در همان استانی که این آقا نماینده اش است دو روز پیش چندبچه در آتش بخاریِ فقر یک مدرسه زنده زنده سوختند. این لیست امید فقط قبل از انتخابات صاحب زیاد داشت؟الان کسی نیست توی دهن ما بزند که چرا گفتیم به نماینده های این لیست رأی بدهید؟

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۲۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
وای به حال دانشگاهی که تو استادش هستی، توی بد دهن هتاک که به خودت اجازه میدی هر چه دلت خواست به هر کسی بزنی
كاربر مهمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
بايد اون كارمند گمرك وزير بشه و اون ارباب رجوع نماينده مجلس ، اون وقت اين كشور درست ميشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
رییس جرم میکنه کارمند توبیخ میشه...واقعا خ مسخرس....کارمند گمرک خیلی مودبانه و محترمانه برخورد کرد و مستحق مجازات نیست...البته هرفشاری فشار دارد..نناینده نامحترم توهین کرد و جواب شنید...نماینده که وحی منزل نیست که هرچه بخاد بکنه...این نماینده طوری برخورد کرد که کارمند می بایس چشم و گوش بسته اطاعت میکرد...اقای نماینده اون دوران دیگه تموم شد...الان کارمند وظیفه شناس میگه تا تو بی نزاکت ادب و احترام رو ازش یاد بگیری..تابناک لطفا حذف نکن و منتشر کن.سپاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
متاسفم برای این نماینده و سایر نمایندگانی که از این نماینده ساختارشکن حمایت میکنند مگر هرروز تو این ادارات به مردم کم لطفی نمیشود پس چررا کسی وزیری را استیضاح نکرد اقای نماینده برای خودم که شما نمایندی منی متاسفم که فقط به فکر خودتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
استعفا ومحاکمه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
عجب مملکتی شده
یکی توهین میکنه و جرم مرتکب میشه اول موقع شاهدین و قربانیان باید معذرت خواهی کنند و تحمل کیفر !
جای همه چیز با هم عوض شده !!
amin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
گمرک باید از این نماینده به جرم فحاشی و دورغ پردازی و نشر اکاذیب و اعمال نفوذ شکایت نماید به حال گمرک بایدگریست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
آن نماینده ای که من دیدم برای حفظ پست و مقام دست به
هر کاری می زند بعد شما انتظار استفاء دارید .واقعا"این جوک ساله.توی جهان سوم.الان ۴۰ ساله خیلی از مسئولین به
شدت در حال خدمت هستند
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
بجای استعفا باید از مجلس اخراج شود
وبگرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
بعضی نمایندگان مجلس دیگه شورشو دارن در میارن ... گند کاری میکنن بعد میگن کی بود فیلم گرفت ... در برابر نظر خداوند و فرشتگان رقیب و عتید هم میتونید همینو بگید؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
بنظرم وزیر آموزش و پرورش ابتدا بعد مدیر کل آکموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان و سپس مدیر مدرسه باید پاسخگوی پرپر شدن این کودکان معصوم شوند. راستی چطوری نماینده محترم سراوان خیلی هزینه زیادی داشت تهیه یک بخاری ایمن برای دسته گلهای معصوم؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
نماينده سراوان استعفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
بایستی با تخلفات نماینده بی ادب برخورد شده و به فحاشی ها و سخنان حاشیه دار او رسیدگی شود.
علی
|
Germany
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
این لیست امید فقط قبل از انتخابات صاحب زیاد داشت؟الان کسی نیست توی دهن ما بزند که چرا گفتیم به نماینده های این لیست رأی بدهید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
به نظر من اخراج بهتره ! مجلس رای عدم اعتماد به او بدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
کار مامور گمرک کاملا اشتباه بوده و باید فورا اخراج و زندانی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
نماینده هتاک باید استعفا بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
اجازه دهید ایشان در همین مجلس بمانند و از دانشگاه اخراج شوند. این ضررش کمتر است.
رستگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
باسلام ،به نظر حقیر این نماینده و آنهایی که از او حمایت کردند افراد جاه طلب و از خود راضی هستند
مدعی العموم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
چند نکته
۱. جناب جلالی اگر هرکسی بدون حکم ماموریت و سرخود بازدید بره که سنگ رو سنگ بند نمیشه. ایشان مامور تحقیق و تفحص هستند یا عضو کمیسیون مرتبط با ماموریت خاص درمورد گمرک
۲. به ایشان بفرمائید ادب را از دکتر شفیعی کدکنی بیاموزند که اگر مقام ایشان در شعر و ادب پارسی را هم نادیده بگیریم حداقل به دلیل کهولت سن میتوانستند از جوانها بخوان جایشان را به ایشان بدهند تا روی پله ننشینند.
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰
پس معلوم شد همه در برابر قانون یکی نیستند
چقدر قشنگ اون کارمند رو محکوم و آقای نماینده رو تبرئه کردید
البته تعجبی هم نداره عاریه دمتون گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۳۰
نماینده ای که فحش می ده کجا می خواد از حق من دفاع کنه؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا شهاب باران محسن پورسیدآقایی پست پلاس طرح ملی مسکن مجید بهرامی بوریس جانسون محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی