بازدید 4906
کد خبر: ۸۶۱۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰ 19 December 2018

رئیس دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران با اشاره به کمبود فضای آموزشی و پژوهشی دانشکده گفت: با وجود بودجه مستقل، بعد از گذشت ۳ سال هنوز بودجه دانشکده تعلق نگرفته است.

به گزارش مهر، محمود کمره ای با اشاره به فعالیت های دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران گفت: اساتید دانشکده‌ علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، به صورت میانگین از اساتید برخی از دانشکده های صنعتی جوان‌تر هستند، اما بسیار فعال بوده و با جدیت زیاد کار می کنند.

وی ادامه داد: از بین ۷۲ نفر عضو هیئت علمی این دانشکده، برخی جز یک درصد دانشمندان برتر محسوب می شوند و در مجلات مطرح دنیا مقاله چاپ کرده و کتاب تالیف می کنند.

رئیس دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران با بیان اینکه این دانشکده، دانشکده ای جوان و رو به رشد است ادامه داد: چیزی که بیشتر از همه این دانشکده را رنج می دهد کمبود فضای آموزشی و پژوهشی است.

وی ادامه داد: درحال حاضر این دانشکده در یکی از ساختمان های خوابگاهی دانشگاه تهران که بازسازی شده ایجاد شده و برای استفاده مناسب است ولی به لحاظ وسعت فعالیت‌ها، کافی نیست. ما برای ساختمان این دانشکده ردیف بودجه مستقل داریم که هم مجلس و هم سازمان برنامه و بودجه آن را تصویب کرده است.

کمره ای گفت: ولی به دلیل مشکلات اقتصادی دولت، سه سال است که بودجه عمرانی به این طرح تعلق نگرفته این درحالی است که نقشه آن آماده، و شرکت مشاور آن انتخاب شده و زمین دانشکده گودبرداری شده و آماده ساخت و ساز است و دانشگاه تهران نیز نقشه آن را تصویب کرده است.

وی افزود: برای این دانشکده فضای ۷ طبقه و ۱۴ هزار مترمربع زیربنا پیش بینی شده ولی به دلیل مشکلات اقصادی دولت در حد همان گودبرداری باقی مانده است و این مهمترین مشکلی است که دانشکده با آن روبرو است.

وی ادامه داد: در بقیه موارد مشکل خاصی نداریم در این دانشکده فقط دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند که فعالیت خوبی دارند اگر امکانات فضایی، تحقیقاتی و آموزشی ایجاد شود، دستاوردهای بهتری نیز خواهند داشت.

رئیس دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران افزود: یکی از شاخص های بیان کننده میزان فعالیت اعضای هیئت علمی این دانشکده این است که در عرض دو سال گذشته ۲۱ نفر هیئت علمی دانشیار شدند.

وی ادامه داد: این دانشکده در سال ۸۹ تاسیس شده و اکنون حدود ۸ سال از تاسیس آن می گذرد از تعداد ۷۲ نفر هیئت علمی این دانشکده در ابتدا فقط ۲ نفر دانشیار بودند که طی دو سال گذشته ۲۱ نفر به تعداد دانشیارها اضافه شده اند.

کمره ای ادامه داد: در حال حاضر این دانشکده با ۲۴ دانشیار فعالیت می کند، که امیدواریم این اساتید پس از طی مرتبه دانشیاری به مرتبه استادی ارتقاء یابند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس مناجات شعبانیه جهش تولید محمد باقر صدر حسن نوروزی روز جهانی بهداشت
آخرین اخبار